Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Budowa własnego garażu a oszczędności

postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
montek54

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek
Posiadane auto: VW Passat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Gru 2014, 12:06
Temat postu:

Budowa własnego garażu a oszczędności

Witajcie Koledzy !
Mam do was parę pytań, liczę na waszą pomoc
Kończę budowę swojego warsztatu, nie jest to jakiś wielki warsztat aczkolwiek założyłem działalność gospodarczą i mam zamiar na tym zarabiać - zawsze było to moim marzeniem : )

W związku z tym iż większość narzędzi pobiera ogromnie dużo energii elektrycznej szukam jakiś oszczędności , sposobu na tańszą eksploatacje sprzętu. Dowiadywałem się u swojego dostawcy energii czy mogę liczyć na jakąś zniżkę - odpowiedział ze jedyne co mogą zrobić to nocna taryfa ale przecież nie będę po nocach naprawiał samochodów Very Happy

Kolejnym pomysłem to wspomaganie się kolektorami słonecznymi ? Dużo osób teraz to montuje w domach , mieszkaniach - ale czy ta moc wystarczy na jakieś chociaż 30% zmniejszenie energii w warsztacie ?
Każdy wie , że start jest najtrudniejszy, nie od razu będę miał kolejki klientów a niestety rachunki trzeba płacić - puki mam pieniążki z dotacji chce je ulokować jak najlepiej

Dziękuje za wszystkie rady !
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 41/6
Wysłany: Nie 14 Gru 2014, 13:40
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Budowa własnego garażu a oszczędności

chyba chcesz przekąbinowac i przeinwestować, martwisz sie sie o drogi prąd który wezmą narzędzia i mówisz o braku klientów i kasy. teraz trochę logiki, nie ma klienta nie ma zużytego prądu, jak klient przyjdzie to zostawi tez pieniądze na ten prąd. Ja pomyślałbym raczej o oszczędnościach w innych sektorach, pomyśl może o gruntownym wymienniku ciepła, zima wpuścisz cieplejsze powietrze na nagrzewnice a latem schłodzisz i uprzyjemnisz sobie pracę. kolektory to droga inwestycja i nie dadzą ci tyle pradu co byś chciał, a i tak nie można sobie ich bezkarnie zamontować bo chyba najpierw i tak musiałbyś sprzedać prąd do energetyki i ponownie go kupić. chcesz dobrze zainwestować kase z dotacji to zakup profesjonalne narzędzia które ci posłużą wiele lat.

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek
Posiadane auto: VW Passat
Wysłany: Nie 14 Gru 2014, 14:42
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Budowa własnego garażu a oszczędności

Chodziło mi bardziej o to , że nowy warsztat to niskie ceny - i początkowo chciałbym jakoś zaoszczędzić. Jak się rozkręci biznes to wiadomo , że się wszystko wyrówna.
Są firmy, które pomagają z dotacją na taki sprzęt tak samo jak z zdjęciem eternitu z dachu.

Co o tym sądzisz ?
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 41/6
Wysłany: Pon 15 Gru 2014, 00:22
Temat postu:

tak są na to dotacje ale bardziej na mieszkalne. zakładasz kolektory słoneczne które beda grzały wodę a fotowoltanika ma za zadanie zrobic to aby kolektory były samowystarczalne. aby obsłużyć warsztat zabrakłoby ci dachu. lepiej sprawdziłby sie wiatrak jak juz chcesz, bo w taka pore jak teraz to z paneli chyba ledwo wkrętarkę bys naładował a wiatrakiem to może i kawę podgrzejesz Smile
jak tak bardzo chcesz to ta techologie zamontuj w domu a zaoszczędzone pieniądze przenieś na warsztat.
pamietaj, że ogólnie koszt paneli jest duży a czas amortyzacji jest taki jak ich gwarancja. zainwestuj w docieplenie warsztatu i dobre drzwi a na ogrzewaniu zaoszczedzisz więcej.

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: nie mam jeszcze
Wysłany: Wto 16 Gru 2014, 00:02
Temat postu:

W mojej okolicy sporo osób ma takie panele pomontowane na domach, ale to raczej właśnie do podgrzewania wody, co już samo w sobie jest jakąś oszczędnością.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto 16 Gru 2014, 00:02
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
patrykxnowak

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Glasgow
Posiadane auto: brak
Wysłany: Wto 13 Sty 2015, 10:49
Temat postu:

A co sądzicie o garażach wykonanych z ocynku? Takie konstrukcje, które przywożą Wam w całości i montuja w ciagu kilkunastu minut.
Moderator

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 192/112
Wysłany: Sro 23 Sty 2019, 23:33
Temat postu:

Cześć Gościu, masz rozdwojenie jaźni. Więcej nie będę pisał bo i tak to wszystko pójdzie do utylizacji.
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: