Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC70 ) XC70 2002 Włącznik świateł nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC70 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MaksM92

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): brodnica
Posiadane auto: v70xc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2019, 00:12
Temat postu:

XC70 2002 Włącznik świateł nie działa


Cześć, mam pewien problem z elektryką w aucie. Od tygodnia jestem właścicielem volvo xc70 z 2002 roku. Chwilę pojeździłem i było okej, tylko światła mijania były słabe i je wymieniłem na nowe (przy czym stara kostka do żarówki pękła mi w rękach, ale styki siedzą ciasno i się nie dotykają, mimo jej braku. Już mam nowe kostki do zamontowania, nie było jeszcze czasu zrobić) amio lumitec +130% (12v/55w) i wsadziłem ładowarkę/transmiter fm firmy roidmi. I teraz zaczynają się problemy. Otóż wysadziło mi bezpiecznik od gniazda zapalniczki. Wymieniłem go i więcej transmitera nie włożyłem. Tego samego dnia zauważyłem, że wskaźnik poziomu gazu w butli/włącznik gazu mi nie świeci. Podjechałem do serwisu od gazu, wymienili mi styk i od tej pory gra. Ale: podłączali mi komputer, żeby coś tam z gazem sprawdzić. Tego samego dnia, zaraz po wyjeździe od nich zauważyłem, że światła mijania świecą się już przy zapłonie, a cały włącznik świateł nie działa (przeciwmgielne/postojowe/poziom jasności - nic nie reaguje), a długie nie załączają, tylko pstrykną i gasną. Cała konsola z radiem była ledwo podświetlona. Gdzieś znalazłem, że to włącznik zepsuty, rozkręciłem go, przeczyściłem styki, podłączyłem z powrotem - załapał, działa, światła reagują prawidłowo. Ale wtedy zegar na konsoli kręcił godziny jedna za drugą przez jakiś czas i stawał na losowej godzinie i tak po każdym uruchomieniu silnika. Samochód postał kilka godzin i problem z włącznikiem świateł wrócił, a zegar już nie szaleje. Ma ktoś pomysł, co może być przyczyną tych szaleństw? Podłączanie kompa przez gazowników? Coś z tymi nowymi żarówkami? Transmiter paląc bezpiecznik coś tam jeszcze zepsuł w elektryce? Nie wiem, od której strony się za to zabrać, będę wdzięczny za każdą pomoc.
Wiem, nie miałem pisać autobiografii, ale nie chciałem niczego pominąć
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC70 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo XC70 »

Opinie o samochodach Volvo XC70 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC70 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoXC 60

135 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoV40

54 900

2018r.

179 800 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System