Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Suszeniee prania i jego prasowanie

postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: honda jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Fiat Uno 2000 Mruczek w aucie
Piwa: 159/47
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 14:08
Temat postu:

Suszeniee prania i jego prasowanie

W sieci dużo jest różnego rodzaju opisów jak wieszać pranie, aby potem nie narobić się podczas prasowania. Niestety każdy chwali swoje rozwiązanie jako najlepsze.
W związku z tym chciałbym się dowiedzieć od was jak sobie radzicie z tym problemem.
rafido

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2019, 11:31
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Suszeniee prania i jego prasowanie

2x wytrzepiesz w rękach i jest ok, niektóre rzeczy nie będą potrzebować w ogóle prasowania
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak

Posiadane auto: honda jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Fiat Uno 2000 Mruczek w aucie
Wysłany: Pon 03 Cze 2019, 09:06
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Suszeniee prania i jego prasowanie

Dzięki za informację,
Koszule wieszasz kołnierzykiem w dół, i przypinasz za dół materiału czy inaczej Question
Podobnie jak ze spodniami Question
Czy prasujecie ręczniki Question
Teraz jeszcze jedno pytanko, bo idzie lato. Jak dajecie sobie radę z t-shirt'ami Question
Asgarali

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Maluch
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 11:38
Temat postu:

materiał

Z tego co się orientuję, to najważniejszy jest materiał, z którego wykoanny jest dany ciuch. Nie znam nikogo, kto prasowałby dżinsy.
Co do pytań:
- koszule wieszam za kołnierz i mankiety
- spodnie przypinam za górną część, "w pasie". Wszystkie, i robocze z http://bhpcentrum.pl/pl/odziez-robocza/spodnie-robocze/ i wizytowe
- ręczniki??? Po co prasować ręczniki? Przecież nie służą celom reprezentacyjnym...
- t-shirty suszę wieszając je "za pas", tj. za dół. i potem nie potrzebują prasowania - tylko że zajmują ddużo miejsca.
Nie jestem ekspertem, więc może są jeszcze lepsze techniki - ja robię tak i nikt mi nie mówi, że wyglądam jak fleja
Arrow

Ostatnio zmieniony przez Asgarali dnia Pon 16 Wrz 2019, 10:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak

Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 12:15
Temat postu:

Doszedłem do wprawy z koszulami z krótkim rękawem Wink
Po praniu biorę ją strzepię 2-3 razy a następnie zapinam wszystkie guziki.
Teraz zapiętą tak koszulę z 2-3 jeszcze raz strzepuję i wieszam kołnierzykiem do dołu, przypinając klamerkami na końcach, oraz w miejscu łączenia się "zakładek koszuli".
Ważne jest aby wisiała na jakimś naciągniętym prostym sznurku, bo inaczej porobią się fałdy.
Dlatego wieszam na suszarce takiej metalowej.

T-shirty wieszam na pół i po wyschnięciu jest pręga.Twisted Evil
Zresztą one jakieś dziwne są, ciągle po praniu "się obracają" względem miejsca na głowę Twisted Evil
Wtedy tylko raz pod przez i poniżej tego zagięcia i jet ok.

Natomiast te z tymi zszywanymi bokami tak jak w/w koszule.

W necie widziałem takie urządzenie do ich składania, tylko nie pamiętam gdzie oraz jak się nazywa.

Spodnie wieszam podobnie jak Ty, a potem nogawki do siebie - nie szwami - na pół i do szafy na wieszak, albo na kilka mniejszych części. W zależności od materiału. Grubszy w ten sposób, a materiałowe to na wieszak.

Jakoś daję radę, a żona ma mniej prasowania.
Jednym słowem każdy prawie swoje.

Zauważyłem, że nawet te nie wyprasowane T-shirty po założeniu leżą na mnie jak ulał Wink
Reklama

Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 12:15
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 21:25
Temat postu:

Nooooo..... niezły temat na forum motoryzacyjnym. Ręce opadają ;/
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak

Wysłany: Nie 15 Wrz 2019, 22:56
Temat postu:

Widzę, że posty bijesz pisząc byle co i byle jak Sad

To jest dział poświęcony takim tematom o rożnych sprawach, szkoda tylko że nie umiesz tego zrozumieć.
Jednakże może potrafisz wysłowić się w tym wątku i podać swoje propozycje dotyczące tego tematu.
Z miłą chęcią się z nimi zapoznam, być może zmieni to mój pogląd na sposób wieszania prania i suszenia ubrać.
Pozdrawiam serdecznie.
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: