Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kojotos

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Volvo, V70 D5, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 21:41
Temat postu:

webasto problem


Webasto nie chce się włączyć, przy ręcznym rozruchu miga trójkącik na żółto 2 sekundy i nic... Sprawdzałem bezpiecznik jest ok. Samochód mam od niedawna, do tej pory webasto grzało ok, w trakcie pracy słychać było stuki, i od czasu do czasu zakopciło ale działało a teraz nie.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 22:37
Temat postu:

Re: webasto problem


kojotos napisał:
Webasto nie chce się włączyć, przy ręcznym rozruchu miga trójkącik na żółto 2 sekundy i nic... Sprawdzałem bezpiecznik jest ok. Samochód mam od niedawna, do tej pory webasto grzało ok, w trakcie pracy słychać było stuki, i od czasu do czasu zakopciło ale działało a teraz nie.

Wylacza sie po kilku sekundach - czyli sa bledy diadnostyczne ktore blokuja start. Trzeba odczytac bledy odnoszace sie do ogrzewania paliwowego i przeprowadzic stosowna diagnostyke i naprawe.
Powrót do góry
kojotos

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Volvo, V70 D5, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 22:51
Temat postu:

Re: webasto problem


Ale komputer nie wyświetla żadnych błędów, problem wygląda identycznie gdy wyciągnę bezpiecznik nr 1 (czyli ogrzewanie postojowe) zapali się trójkącik na żółto i nic żadnego komunikatu.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 01:16
Temat postu:

Re: webasto problem


kojotos napisał:
Ale komputer nie wyświetla żadnych błędów, problem wygląda identycznie gdy wyciągnę bezpiecznik nr 1 (czyli ogrzewanie postojowe) zapali się trójkącik na żółto i nic żadnego komunikatu.

no a czym bylo auto zczytywane? przy opisanych objawach CPM musial zarejestrowac bledy ...
Powrót do góry
coolmaykel

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: Volvo S80 D5 2002
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 11:45
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


witam
Ja mialem podobny problem i na wyświetlaczu nie bedzie opisu błędu do czytania błędów musisz mieć program do volvo. jak stukało soś w środku to moga być rozkręcone łopatki w środku. w moim volvo tak było skręciłem i wykasowałem błędy i działało. teraz znowu nie działa ale brakuje mi schematu jak to ma być złożone i podejrzewam żę źle poskładałem za pierwszym razem
pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 11:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kojotos

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Volvo, V70 D5, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


Już jestem umówiony na serwis webasta, także dam znać co i jak.
Powrót do góry
kojotos

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Volvo, V70 D5, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 21:13
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


No i stoję w ciągle miejscu, serwis webasto nic nie wskórał nie mogli się podłączyć do urządzenia przez cpm (brak końcówki, pewnie oprogramowania również) więc diagnoza z czujników padła. Powiedzieli że to jakiś specjalny model webasto produkowany tylko dla Volvo nazywa się "arktika" czy jakoś tak, poza tym piec jest zanitowany, mogą go otworzyć ale co dalej... Podobno znaleźli ślady wilgoci również na sterowniku więc może sterownik. Ruszam więc do serwisu do Wrocka na Brucknera, chyba że jeszcze ktoś poratuje.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 01:27
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


kojotos napisał:
No i stoję w ciągle miejscu, serwis webasto nic nie wskórał nie mogli się podłączyć do urządzenia przez cpm (brak końcówki, pewnie oprogramowania również) więc diagnoza z czujników padła. Powiedzieli że to jakiś specjalny model webasto produkowany tylko dla Volvo nazywa się "arktika" czy jakoś tak, poza tym piec jest zanitowany, mogą go otworzyć ale co dalej... Podobno znaleźli ślady wilgoci również na sterowniku więc może sterownik. Ruszam więc do serwisu do Wrocka na Brucknera, chyba że jeszcze ktoś poratuje.

Z tym zanitowaniem to to glupoty opowiadaja Very Happy chyba ze ktos zastapil trzy srubki trzymajace gorna obudowe ...nitami.
A jak chodzi o pelna komunikacje el. to z tego co wiem to tylko VIDA zDiCEem lub VADIS z VCT2000 Sad
Powrót do góry
kojotos

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Volvo, V70 D5, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2010, 18:23
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


Po wizycie w serwisie (Volvotech Byków) okazało się że urządzenie jest w środku spalone silnik, wiatraczek, dysza, kable. Przyczyny były prawdopodobnie dwie: walnięty rozpylacz, oraz przygnieciona rurka odpływu spalin. Morał z tego taki że jeżeli "webasto" zaczyna ci coś podejrzanie pracować lepiej wyciągnij bezpiecznik nr 1 i jedź do serwisu.
Powrót do góry
Pi11

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): kRAKÓW
Posiadane auto: VOLVO V 70 D5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 17:30
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


jakie koszty ?
czy w Krakowie można zdiagnozować webasto,
o tym iż to tylko dla volvo robione dziś mi mechanik od webasta powiedział i nie podjął się zaglądania,
szukam w Krakowie jakiegoś mądralę w tej dziedzinie
Powrót do góry
ELEKTRYK-MECHANIK

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): TRÓJMIASTO
Posiadane auto: V70 AWD
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2013, 13:18
Temat postu:

webasto rozgryzłem


miałem problem podobny.

w moim v70 webasto blokuje się po trzykrotnej próbie odpalenia bez skutku.

to zasadniczo proste urządzenie ale trzeba je zrozumieć....

najpierw korzystałem z warsztatu w Gdyni przy alei zwycięstwa ale nie polecam bo na macanego wymieniają części- wymienili mi m.in moduł, który na szczęście zabrałem ze sobą bo następnego dnia wrócił na swoje miejsce i działa mi do dziś.

po kilku latach zmagania się z problemem doszedłem do wniosku że:

1. PO KAŻDYM SEZONIE NALEŻY WYCZYŚCIĆ WEBASTO.
w środku zbiera się kupa sadzy, które brudzą końcówkę dyszy i rozpylacz. efekt może być taki że w kolejnym roku przy próbie uruchomienia będzie słychać tarcie. albo nie będzie go słychać bo sadza zablokuje silniczek nawiewu/ rozpylacza paląc go.

jeżeli z kolei dysza będzie zabrudzona to przy próbie uruchomienia nie dojdzie do wtrysku paliwa a zatem nie dojdzie do odpalenia.

w teście diagnostycznym pojawi się błąd czujnika płomienia. jest to logiczne bo czujnik nie "zobaczył" ognia.

może być oczywiście jeszcze zużyta świeca żarowa i wtedy efekt będzie ten sam- brak odpalena czujnik nie " widzi płomienia.

komputer mierzy rezystancję obwodu świecy więc nie widzi błędu bo rezystancja jest- tylko świeca słabo grzeje....

czujnik płomienia można spokojnie sprawdzić zwykłym miernikiem- oczywiście po jego odłaczeniu.

polecam więc wyczyścić webasto po sezonie żeby przed następnym nie robiło problemów.

jeszcze jedna usterka, która może się zdarzyć to: webasto odpala ale po niespełna minucie wyłącza się.

u mnie było tak, że nagrzał się płyn ale pompka nie pracowała i wyłączenie nastąpiło z powodu przegrzania. termik wyłącza układ żeby nie doszło do katastrofy.

pompkę można sprawdzić podłączając ją na krótko z zachowaniem biegunowości.

po lekkich modyfikacjach pasuje pompka również od VW- jest to pompka bosch-a.

moim dramatem jest to że wczoraj właśnie wymieniłem pompkę choć rzekomo w warsztacie dwa lata temu zamontowali nową.
niestety nie wygląda ona na dwuletnią... i nawet zabranie swoich starych zużytych części nie gwarantuje że wymienione zostały na nowe- zawsze mogą wstawić staroć z innego auta....

od dziś omijam Volvosystem Gdynia.

jeżeli macie choć trochę pojęcia o elektromechanice to nie jest dużą trudnością obsługa webasta. niestety bezwzględnie potrzebny jest komp do odblokowania jeżeli już się zablokuje.

osobom z trójmiasta mogę polecić gościa który was podepnie, rozumie webasto i nie zedrze skóry Laughing
Powrót do góry
was4yl2

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Cze 2015, 10:50
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) webasto problem


Świetne linki co do naprawy webasta jednak po skandynawsku.
http://forum.vccn.no/showthread.php?54368-Dieselvarmer-overhaling-reparasjon-V70N-2004-D5-DIY
http://www.svxc.se/phpBB2/viewtopic.php?t=8006&highlight=dieselv%E4rmare

A tak a propo to w jakie części wymienne się zaopatrzyć przed wymianą zanim rozdłubię pół samochodu ? Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV60

34 900

2013r.

259 000 km

łódzkie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System