Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) problem po odpaleniu 1,9 td 97r. pomocy!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazraf

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 1

Posiadane auto: volvo v40 1,9 td r.97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2008, 10:38
Temat postu:

problem po odpaleniu 1,9 td 97r. pomocy!!


Mianowicie mam 1,9 td 97r. z pompą LUCAS i taki problem ; auto pali git czy zimne czy ciepłe, problem zaczyna się gdy silnik nabierze temp. a strzałka temperatury silnika w zegarach podniesie się trochę tak do początku skali.Wtedy autem zaczyna szarpać ( jakby nie palił na jeden gar,dodam że jest to nie regularne szarpanie,lecz bardzo częste)i kopci na szaro-niebiesko . Dzieje się tak do kiedy silnik nie rozgrzeje się A strzałka temp. nie dojdzie do połowy skali, wtedy wszystko jest cacy.w związku z tym Robiona była renowacja pompy wtryskowej, nowy ustawiacz kąta wtrysku itd oraz ustawienie jej, wymienione zostały wszystkie końcówki wtrysków,świece, ustawione luzy na zaworach,jest nowy filtr paliwa,powietrza, czujnik temp. ten pod termostatem koloru zielonego(u mnie),ten koloru białego działa. Urządzenie do ssania, które działa podciśnieniowo też działa,wszystkie bezpieczniki dobre, byłem na komputerze jednak 2-uch speców nie mogło się podłączyć, dopero trzeci dał radę wykasował błędy lecz nic to nie dało.sam doszedłem do tego ze W skrzynce z bezpiecznikami pod maską jest przekaznik o nazwie ,,engine" (czy jakoś tak), po jego odpięciu auto zaczyna chodzić głośniej ale za to równo i nie kopci!!! podobno wtedy auto wchodzi w awaryjny tryb pracy.
jesli ktoś z was spotkał się z takim problemem prsze o opisanie usuniecia tej usterki, pozdrawiam serdecznie i czekam na odp
pisalem juz na 4forach o tym problemie i nikt nie potrafi mi pomóc
Powrót do góry
robsonrobson

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VOLVO V40
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Mar 2008, 10:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) problem po odpaleniu 1,9 td 97r. pomocy!!


Witaj,takie objawy mogą wystąpić jeżeli masz uszkodzony wtrysk sterujący (ten z kabelkiem zakończony kostką dwu pinową.),
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

63 900

2019r.

132 000 km

mazowieckie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

24 800

2005r.

275 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoXC 60

49 900

2013r.

246 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System