Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 18:02
Temat postu:

Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Witam fanów volvo!

Mam taki problem ze swoim volvo s40 2.0 z 2000 roku. Mianowicie pali mi się kontrolka sterowania silnikiem, wiec podłączyłem samochód do kompa i wyskakuje mi błąd czujnika położenia wału korbowego. Nowy czujnik był montowany i dalej tak samo, nowy czujnik i nowy zawór, dalej wychodził błąd, wiec zmieniłem koło zmiennych faz rozrządu, ( przy każdej wymianie oczywiscie błąd byl kasowany i po uruchomieniu pojawiał się) po wymianie koła zmiennych.... juz było dobrze. Silnik się rozgrzał i pojawiła się kontrolka. Po podłączeniu pod kompa znowu błąd czujnika położenia wału korbowego. Tak wiec na simny silniku kontrolka sterowania silnikiem sie nie zapala tylko silnik złapie temp. i sie zapala.
Ktoś ma jakieś pomysły na to?
Dzięki z góry.
Powrót do góry
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


a nczy przegladali ci instalacje moze masz koste uszkodzona polaczona z czujnikiem polozenia walu moze sie gdzies przewod przetopił i ci robi zwarcie i wyskakuje blad
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Mechanik sprawdzał instalacje elektryczna, sprawdzał czujnik czy jest sygnal do sterownika. On sam sie dziwił czemu tak jest, że na zimnym kontrolka sterowania silnikiem sie nie zapala a dopiero jak silnik zlapie temperature. Możliwe że to cos innego a komputer pokazuje błąd czujnika położenia wału korbowego .
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 02:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Na pewno pokazuje błąd czujnika wału korbowego a nie np. czujnik wałka rorządu? Znasz numer tego błędu?
Po skasowaniu na gorącym silniku od razu pojawia się czy trzeba troche pojeździć by ponownie go załapał?
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 08:17
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Przy błedzie jest opis czego dotyczy, no i tam jest ze błąd czujnika położenia wału korbowego, nr nie znam ale mogę się dowiedzieć. On ma tam dwa programy do volvo boschowski i jeszcze tam jakis i w obydwu jest ten sam błąd. Auto stoi u mechanika wiec ja po tych wymianach jeszcze nie jeździłem. To mi mechanik mówił ze po złapaniu temp. zapala się więc po skasowaniu na gorącym zapala sie od razu ale jeszcze go zapytam w pon.
A jakaś różnica może być czy na gorącym czy trzeba troszkę pojeździć?
Niektórzy mówią że ta kontrolka jest też kwestia paliwa. Sam już nie wiem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 08:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 11:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Spotkałem się często że opisy, numery błędów nie pokrywają się z tymi oryginalnymi odczytywanymi z serwisowego komputera volvo.
To czy pojawia się zaraz po skasowaniu czy po przejechaniu paru kilometrów ma znaczenie. Tak samo czy pojawia się zawsze po spełnieniu tych samych warunków czy też niewiadomo kiedy sporadycznie itp. To pomoże nakierować na przyczyne.
Cytat:
Nowy czujnik był montowany i dalej tak samo, nowy czujnik i nowy zawór, dalej wychodził błąd, wiec zmieniłem koło zmiennych faz rozrządu, ( przy każdej wymianie oczywiscie błąd byl kasowany i po uruchomieniu pojawiał się) po wymianie koła zmiennych.... juz było dobrze. Silnik się rozgrzał i pojawiła się kontrolka
Jeśłi dobrze zrozumiałem to przed zmianą koła zmiennych faz błąd pojawiał się zaraz po uruchomieniu. Po zmianie dopiero jak się nagrzał. Takie zachowanie może (nie musi) wskazywać że koło zmiennych faz źle zostało ustawione. Może też być tak że kanały olejowe do sterowania kołem zmiennych faz są zapchane i sterowanie jest zakłócone. itp
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 11:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Jutro jadę do mechanika, bo zostawiłem u niego auto i zobaczymy, powiem mu o tych kanałach. Jutro napisze co tam z autem. A kwestia paliwa ma jakieś znaczenie dla kontrolki sterowania silnikiem? tankuje na shellu
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 23:19
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Odebrałem auto od mechanika, zapaliłem i lampka silnika zgasła. Przejechałem 15km zgasiłem silnik, po chwili odpaliłem i kontrolka się zapaliła. Przejechałem pare km z kontrolką. Postawiłem auto pod blokiem na ok. 3h , odpaliłem silnik kontrolka zgasła przejechałem 10km zgasiłem silnik, nastepnie 2 razy pod rząd odpalałem i się nie zapaliła kontrolka sterowania silnikiem. Zobaczymy co tam jutro będzie. Wiec jak zimny silnik sie odpala to się nie zapala, jak łapnie temp. to raczej sie zapali kontrolka. I o co tu chodzi?
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 08:57
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Witam!
Dziś rano odpaliłem volvo, silnik zimny no i kontrolka sterowania silnikiem nie zgasła, czyli nie ma reguły - loteria. A jak się odpalał to nim lekko zatrzęsło.
Powrót do góry
pawelsonx

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 481
Skąd jesteś (miejscowość / region): ireland
Posiadane auto: scenic 1.4 16v
Piwa: 50/3
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 11:44
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


z czujnikiem wału lub wałka jest tak ze jak program wywala błędy po angielsku to mechanicy mylą nazwy crankshaft camshaft itp

Pozatym czujnik wału jest do sprawdzenia oscyloskopem lub na podglądzie live .

Istniej możliwość że wywala błąd synchronizacji czujnika walu i wałka rozrządu wtedy prawdopodobnie przeskoczył rozrząd itp.

Spotkałem sięz przypadkiem że program miał żle przetłumaczone nazwy błędów (prawdopodobnie robił to ktoś bez znajomości mechaniki samochodowej)
Przykład jest interfejs autoboss v30 w przypadku mitsubischi gdzie w silniku gdi błąd 56 nie dotyczy pompy wc a całego systemu zasilania paliwa od filtra po pompe w baku.
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Mechanik mial oprogramowanie takie jak w serwisach maja i błedy były po polsku. Sprawdzał charakterystykę czujnika i jest bardzo podobna do wzoru.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 18:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Cytat:
Mechanik mial oprogramowanie takie jak w serwisach maja i błedy były po polsku. Sprawdzał charakterystykę czujnika i jest bardzo podobna do wzoru.

Jak miał po polsku to na pewno to nie było oprogramowanie jak w serwisach aso mają. Napisz jaki numer błędu pojawia się.
Co Ci mechanik powiedział jak odbierałeś auto, jak jest jego diagnoza?
Były robione jakieś naprawy, wymiany przed zapalaniem się tej kontrolki?
Powrót do góry
pawelsonx

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 481
Skąd jesteś (miejscowość / region): ireland
Posiadane auto: scenic 1.4 16v
Piwa: 50/3
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 10:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


kris8418 napisał:
Mechanik mial oprogramowanie takie jak w serwisach maja i błedy były po polsku. Sprawdzał charakterystykę czujnika i jest bardzo podobna do wzoru.


Jak dobrze kojarze to volvo nie za bardzo chce sprzedawać systemy diagnostyczne jak już o zrobi to parędziesiąt zł trzeba na to wydać i nie kazdy warsztat ma takie checi zeby tyle placić ,zeby diagnozować kilka samochodów rocznie ze stajni volvo.

Żaden profesjonalny warsztat nie korzysta z programów po polsku tylko po angielsku dlatego że systemy diagnostyczne tłumaczą ludzie bez doświadczenia mechanicznego i wychodzą dziwne rzzeczy np w oplu spotkałem się że wywalało czujnik wału a po numerze z serwisówki angielskiej był to czujnik wałka
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 16:36
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Witam! Po odebraniu auta mechanik sam juz ręce rozkładał. W samochodzie w 2007 roku był zmieniany silnik. Mechanik powiedział ze to tez może być kwestia koła dwu masowego, ze przy wymianie coś tam przekombinowali inni mechanicy.Powiedział że ten błąd może się tyczyć: czujnika, koła zmiennych faz rozrządu oraz koła dwu masowego.Czujnik i koła zmiennych faz rozrządu są dobre.

O nr błędu zapomniałem się go wypytać ale na pewno zapytam i napisze tu ten nr.

Ostatnio tez wymieniłem cewkę, przewody i świece, ale ogólnie błąd dalej się pojawiał.
W weekend zrobiłem prawie 500km(większość tych km to była trasa) lampka wcale się nie zapalała. Nie było żadnej reguły czy silnik zimny czy ciepły. Odpalałem bez kontrolki zimny i ciepły. Myślałem ze już wszystko ok. Dziś wracam po pracy odpalam auto i się zapaliła przejechałem jakieś 8km zatrzymałem się do sklepu, następnie odpalam i zgasła.

Jeśli odpalę samochód i zgaśnie kontrolka to w czasie jazdy się nie zapali, a jeśli odpalę z kontrolka to w czasie jazdy sama nie zgaśnie. Wiec wszystko rozgrywa się przy odpalaniu auta.
Powrót do góry
kris8418

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s40
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 16:41
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Dziwna sprawa z czujnikiem położenia wału korbowego


Mechanik robi przed wszystkim volvo wiec zakup oprogramowania oraz robienie aktualizacji powinno mu się opłacać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoC70

44 990

2011r.

270 797 km

pomorskie

VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System