Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 17:04
Temat postu:

"syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Witam! Do ostatniego czasu syczało mi coś tylko w tedy kiedy naciskałem pedał hamulca i puszczałem. I przy lekkim dotknięciu pedału, z wyczuciem, syk zanikał. Podobno był to problem pękniętej jakiejś gumy przez która powietrze uchodziło...

Tym razem problem jest większy Sad Syczy mi non stop, czy naciskam pedał hamulca czy puszczam, to syczenie jest tylko, że z różnym natężeniem dźwięku... Gdy wyłączę silnik, syczenie zanika. Gdy włączę, zaczyna syczeć Sad

Pomocy!!!
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
pysi

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Volvo S60 2.0T
Piwa: 1/5
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


miałem takie coś, pomogła wymiana serwa hamulca. Z tego co pamiętam zapłaciłem chyba koło 450zł z wymianą, oczywiście używka Smile
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 21:34
Temat postu:

syczenie obok pedalu hamulca


Witam
O tym juz na forum bylo...
To syczenie to objaw peknietej membrany w "puszce" wspomagania hamulcow. Naprawa - wymiany calej "puszki". Gdybys mial samochod z silnikiem benzynowym , to ta nieszczelnosc mogla by zaklucac prace silnika (ciagnal by "lewe powietrze") . Ty masz diesla , wiec nieszczelnosc nie bedzie wplywala na prace silnika ... przy duzej nieszczelnosci , jesli pompa podcisnieniowa nie nadazala by z pompowaniem - to moglbys miec klopoty ze sterowaniem praca turbiny.
Usterke musisz mozliwie szybko usunac - bo jesli stracilbys wspomaganie pedal hamulca bedzie diabelnie twardy i nawet zatrzymanie auta jadacego tylko 40 km/h jest wyzwaniem Very Happy (testowalem)

pozdrawiam Tomek B.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Puszka wspomagania hamulca, czyli Tomku B chodzi o "Serwo" wspomniane przez kolegę wyżej?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


lukaszzan napisał:
Puszka wspomagania hamulca, czyli Tomku B chodzi o "Serwo" wspomniane przez kolegę wyżej?

Tak Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 23:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


W takim razie czy wystarczy wymienić samo serwo czy z pompą lub z jakimiś innymi gadżetami tego typu? Smile Bo można kupić tylko serwo lub serwo z podzespołami więc nie wiem bo się nie orientuję...proszę o podpowiedź Smile
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 00:05
Temat postu:

serwo


Witam
Tak , musisz wymienic serwo ... i tylko serwo Very Happy Przy opisanych objawach nie musisz wymieniac pompy podcisnieniowej , pompy hamulcowej ani innych komponentow.
Choc warto moim zdaniem wymienic przy okazji zaworek zwrotny z weza laczacego serwo z pompa podcisnieniowa - zaworki czasem puszczaja , skutkiem czego jest zasysanie oleju (na postoju) z pompki do serwa - no a olej trafiajac do serwa prowadzi do awarii wspomagania hamulcow.
pozdrawiam Tomek B.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 08:15
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Jeszcze jedno....czy z tym trzeba jechać do mechanika czy można samemu to wymienić? Jest to skomplikowane? Jeżeli można sobie w warunkach "domowych" z tym poradzić, prosiłbym o jakieś krótkie instrukcje Smile Pozdrawiam.
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 11:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


i czy chodzi o tę część?

http://allegro.pl/serwo-do-volvo-s60-v70-i1347063114.html
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 17:32
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Acha jeszcze mam problem... Bo są serwa z 1 i 2 czujnikami... Jak to sprawdzić ile mam tych czujników we wspomaganiu hamulca???
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 18:57
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Witam.

Wymiana jest (w warunkach warsztatowych) prosta - czas wymiany okolo 2,5 godziny. Jesli nie masz cieplego garazu , narzedzi i doswiadczenia - sam sie za naprawe nie zabieraj.
Serwa sa w dwoch wersjach:
dla aut z samym ABS lub STC - jeden czujnik na puszce serwa
i wersja dla aut z DSTC- dwa czujniki
Kupujac czesc uzywana najlatwiej dopasowac ja na podstawie nr czesci z obudowy. Nr ten nie musi byc koniecznie taki jak na starym serwie -czy czesc jest przewidziana do twojego auta trzeba sprawdzic w VIDA / ew. dzwoniac do ASO (jesli powiedza Very Happy )

pozdrawiam Tomek B.

ps. ta czesc z linka to wlasnie serwo.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 12:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Koledzy! A możliwe jest, że to nie serwo tak syczy tylko jakiś przewód jest rozszczelniony????
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 20:20
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Witam ponownie! A więc podjąłem się wymiany serwa wspólnie, z moim tatą Smile Serwo kupiłem w dobrze znanym przeze mnie sklepie z częściami volvo w Lublinie, który zresztą bardzo polecam - zawsze mają wszystkie części i taniej niż gdziekolwiek. Serwo kupiłem tam za 250zł, wersja z 2 czujnikami z racji tego, że mam DSTC.

Czy wymiana była prosta? Jakbym się cofnął w czasie to nie wiem czy nie wolałbym dać parę złotych mechanikowi i się z tym nie bawićVery Happy

Ogólnie - pół silnika do rozebrania, cały dzień poświęcony, siwa głowa Very Happy Oczywiście lekko przesadziłem ale dostęp jest naprawdę ciężki. To serwo jest ogromne a miejsca żeby wyciągnąć jest za mało. Trzeba było odpinać masę czujników, odłączać rurę od turbo, przesuwać filtr powietrza, przesuwać pompę od ABS, wyciągać panel z bezpiecznikami... ehhh mnóstwo kręcenia. Bałem się, że nie obejdzie się bez wyciągania silnika Confused Ale po zrobieniu sobie miejsca z prawej strony, po wyciągnięciu tego wszystkiego, NA CHAMA wyszło serwo. Z włożeniem nowego serwo również były duże problemy i również weszło NA CHAMA Very Happy

O godz 8 była odkręcona pierwsza śrubka a 18 dopiero umyłem ręce Smile Przy okazji został wymieniony płyn hamulcowy no i trzeba było później trochę odpowietrzać układ hamulcowy. Po odpowietrzeniu hamowanie jest dużo lepsze, poza tym nie ma już denerwującego "syku" Very Happy

Temat zamykam. Pozdrawiam!
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 18:41
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Acha jeszcze coś mi się przypomniało w związku z tematem...

Ostatnio przed wymianą serwo oprócz tego denerwującego syku pedał mi stwardniał. No i zauważyłem tak jakby spadek mocy. Jak przyciskałem pedał gazu to prawie wcale nie chciał mi samochód przyspieszać, dopiero gdy raptownie wcisnąłem prawie do końca pedał gazu, zredukowało mi bieg, obroty wskoczyły wysoko (jest to automat) około 3-4tys obr/min i dopiero powoli samochód zaczął przyspieszać a przy tym wydawał głośny dźwięk silnika. Dziwne dla mnie to było.

Wczoraj gdy włożyłem nowe serwo i pojechałem na próbę. I normalnie mi przyspieszał nawet na zimno. Czy to mulenie auto mogło być związane z Serwem???
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sro 20 Cze 2012, 23:31
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) "syk" w okolicy pedału hamulca D5 Automat


Podlacze sie pod temat: Dzis z dosc duzej predkosci ok 120 km/h hamowalem do zera i na pedale hamulca czulem tak przeskok jakby dzialal ABS tylko ze z mniejsza czestotliwoscia (1 przeskok na ok 1 sek) ale tak naprawde ABS sie nie wlaczyl bo az tak gwaltownie nie hamowalem a i sama efektywnosc hamulcow tez byla wyczuwalnie gorsza. Pierwszy raz dzis to zauwazylem. Dodam jeszcze ze po dluzszym postoju (ok godziny) wchodze do auta i pedal hamulca jest twardy. Podczas gwaltownego przyspieszania ale tylko gwaltownego od 3.5 tys wzwyz slychac bardzo mocne wycie (cos w stylu wycia sowy;)) jak rozpedzam auto powoli to wycia nie ma. I jeszcze jeden odglos od okolo 1.8 do 3 tys/obr slychac takie lekkie brzeczenie jakby jakas spezynka drgala ale tylko na rozgrzanym silniku. Powyzej tych obrotow brzeczenie ustaje. Czy to moze byc wina wlasnie serwa?
Moze jestem przewrazliwiony toche bo nie jest to auto piewszej mlodosci, przebieg tez nie maly (260ttkm) ale zawsze lubie jak wszystko gra jak powinno i chcialbym wyeliminowac te niepotrzebne dzwieki;)
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoV60 Cross Country

153 300

2019r.

49 376 km

podkarpackie

VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System