Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FrancisDrake

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: V70T5
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 00:23
Temat postu:

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Witam, mam dylemat. Chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów.
Skrzynia działa bezbłędnie, ale chciałbym ustrzec się przed problemami w przyszłości.
Wg wszystkich znaków na niebie i ziemi posiadam skrzynię AW55-50/51SN, z tzw funkcją "Geartronic". I tutaj rodzi się pytanie - czy po wymianie oleju istnieje potrzeba wykonania jakiejś procedury adaptacji?
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 01:59
Temat postu:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


FrancisDrake napisał:
Witam, mam dylemat. Chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów.
Skrzynia działa bezbłędnie, ale chciałbym ustrzec się przed problemami w przyszłości.
Wg wszystkich znaków na niebie i ziemi posiadam skrzynię AW55-50/51SN, z tzw funkcją "Geartronic". I tutaj rodzi się pytanie - czy po wymianie oleju istnieje potrzeba wykonania jakiejś procedury adaptacji?


Witam
Nie , adaptacji nie musisz kasowac . Powinienes tylko "poinformowac" modul skrzyni TCM o tym ze wymieniles olej - robisz to poprzez komputer diagnostyczny .
Nawet jesli tylko wymienisz olej bez "podpinania pod komputer" to o ile wymiana zostanie wykonana prawidlowo i wlejesz odpowiednia ilosc wlasciwego oleju to wszystko bedzie OK.
Adaptacje warto skasowac jesli oczekuje sie poprawienia "jakosci" zmieniania przelozen przez skrzynie . W takim przypadku warto tez odswiezyc oprogramowanie TCM.

pozdrawiam Tomek B.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
FrancisDrake

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: V70T5
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 20:46
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Dzięki za odpowiedź:)skrzynię zaleję oryginalnym olejem Volvo, pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gator78

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: v70 D5 2005 163KM AUTOMAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 20:52
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Witam, nie wiem czy ta adaptacja jest niezbędna ale właśnie wymieniłem olej w skrzyni i o nią poprosiłem - wg mnie auto lepiej się sprawuje - tzn. stało się bardziej dynamiczne - chociaż może to kwestia świeżego oleju w skrzyni. Całą akcję przeprowadziłem w ASO Karlik Poznań - i tutaj zdziwienie cenowe - skasowali mnie mniej niż wołała firma z Gdyni (serwis prywatny - nie aso) za tą samą usługę...czasem warto zrobić rozeznanie w kilku miejscach aby się przekonać. Dodam, że jedna z firm w Poznaniu, która również specjalizuje się w Volvo - wyceniła wymianę i ustawienie taniej ale wolałem dopłacić 200 zł i mieć więcej pewność, że wszystko będzie OK.

pozdrawiam
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 00:22
Temat postu:

wymiana oleju ASB


Koszt wymiany moze byc rozny zaleznie od tego co sie za ta cene dostaniemy!
Oryginalny olej ATF jest dosc drogi i wystarczy np ... 9 zamiast 6 litrow ktore warsztat chce uzyc zeby cena znacznie wzrosla. Moim zdaniem wymiana oleju ( poprzez przeplukiwanie oczywiscie) moze wymagac wiecej oleju niz te 6 litrow ktore wiekszosci ASO wystarcza. Niestety ale wiekszosc uzytkownikow samochodow volvo z automatem zapomina zupelnie o wymianie oleju w skrzyni i jesli w koncu do wymiany dochodzi warto uczciwie przeplukac cala skrzynie i uklad jej chlodzenia.
Adaptacje / przyuczenia modulu skrzyni maja zoptymalizowac prace skrzyni i tak jak pisalem w poprzednim poscie:
.. Adaptacje warto skasowac jesli oczekuje sie poprawienia "jakosci" zmieniania przelozen przez skrzynie . W takim przypadku warto tez odswiezyc oprogramowanie TCM...
Po wykasowaniu adaptacji modul TCM steruje praca skrzyni wg ustawien fabrycznych i od nowa zaczyna sie "uczyc" - wyksowanie nie poprawi osiagow ani nie zmieni znaczaco sposobu pracy skrzyni ale jesli ( np z powodu zuzytego oleju) TCM "nauczyl sie " czegos niepozadanego mozna to usunac.
Odswiezenie oprogramowania moze "zdzialac wiecej" i samochod / skrzynia moze dzialac inaczej , lepiej co moze byc zauwazalne jako np poprawienie dynamiki. Przy odwiedzaniu ASO , jesli chcemy zeby skasowano nam adaptacje warto wyraznie to powiedziac bo samo wprowadzenie nowego SW do TCM nie kasuje adaptacji, a nie kazdy klient / mechanik jest tego swiadomy.

pozdrawiam Tomek B.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 00:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gator78

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: v70 D5 2005 163KM AUTOMAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Witam, zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja kupiłem auto i nie sprawdziłem od razu oleju w asb - nawet na to nie wpadłem przyzwyczajony do jeżdżenia autami z manualną skrzynią. Człowiek uczy się na błędach. Wybrałem ASO ze względu na koszt, ale uważam również, że nieautoryzowane warsztaty też znają się na rzeczy i pewnie przy innych sprawach się do nich zgłoszę.
Dodam jeszcze, że nie każdy warsztat chce taką wymianę oleju w skrzyni zrobić - nie podejmują się bo to "śliska" sprawa i boją się ewentualnych kłopotów i reklamacji.

pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
FrancisDrake

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: V70T5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 22:38
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Witam, jeszcze raz dzięki za cenne sugestie. Co do wymiany oleju mam zamiar zrobić to autoryzowanym serwisie w Poznaniu. Na własną rękę wolę nie ryzykować, bo może mnie to kosztować znacznie więcej niż jest to warte.
Licząc nawet ( na własną rękę) koszt zakupu oleju, gimnastyka w kanale (nikt przecież nie wykonuje takiej wymiany codziennie), "akrobacje" u okolicznego speca od liczników i tym podobnych ustrojstw (może się uda/a może się nie uda), to różnica w tym co zaproponował serwis nie jest wcale taka duża. A najważniejszy - święty spokój, tym bardziej że akurat to auto lubięRazz, pozdrawiam ....
Powrót do góry
gadu-gadu
maxalien

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Volvo V70 2.4 D5 automat (2003)
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 22:27
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Witam
A moglibyście podać przykładowe ceny wymiany oleju w serwisach w których robicie swoje wymiany (profesjonalne). Chcę je porównać z propozycją mojego serwisu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
przemal00

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Volvo xc70 2,5T 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 23:47
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


a co ile km wymieniacie olej w geartronic ?
Powrót do góry
FrancisDrake

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: V70T5
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 19:19
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, adaptacja


Witam,
autoryzowany serwis w poznaniu przy j.Malta
wymiana oleju, przepłukiwanie układu, kasowanie adaptacji - 2h spędzone w serwisie - 820zł
wymian w geartronic'u powinno dokonywać się co 70 000 km, przynajmniej ja tak mam,
nie wiem czy to tylko złudzenie, ale faktycznie poprawiał się kultura pracy skrzyni, chociaż jak pisałem wcześniej nic niepokojącego się nie działo...
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

155 900

2018r.

133 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System