Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tgryszko

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136 KM 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 15:42
Temat postu:

Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam,

Mam problem z moim V50 2.0 D 136km. Otóż, samochód zaczął stopniowo spalać coraz większe ilości paliwa. Obserwowałem wzrost średniego spalania przy każdym kolejnym tankowaniu. (Dodam, że nie mam komputera pokładowego i spalanie przeliczałem z ilości paliwa i przejechanych kilometrów). Początkowo, przy jeździe po Warszawie średnio zamykałem się w 7,2l. Potem za każdym tankowaniem wychodziło więcej. Obecnie spalanie wynosi ok. 10,2l. (rekord przy mrozach to 13). Na baku, od tankowania do tankowania przejeżdżam średnio ok. 400 km. i przy zapalonej rezerwie wchodzi mi ok. 41-43l. O zasięgach o jakich czytam na forum, czyli 650 - 700 km na baku to nawet nie myślę. Na trasie, przy włączonym tempomacie na 110 km/h udało mi się przejechać 520 km od stacji do stacji.

Nie wiem co robić. Samochód był już 2 razy na diagnostyce komputerowej w ASO. Nie stwierdzono żadnych błędów. Ostatnio robiłem diagnostykę w nie autoryzowanym warsztacie i znowu - wszystko wzorowo. Diagnostyka była dość szczegółowa i sprawzono wszystko co było możliwe, razem z wydajnością wtrysków itp. Jedyne co udało się stwierdzić, że przekłamuje obrotomież. Przy wolnych obrotach wskazówka stoi na 1.000 obr/min, natomiast komputer pokazuje ok 920-930 obr/min.

Dodam, że mimo tak dużego wzrostu spalania, samochód zachowuje się zupełnie poprawnie, ma moc, nie kopci, cicha i kulturalna praca silnika.

Proszę o pomoc, bo nie mam już pomysłu gdzie szukać przyczyny.
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witaj nie podpowiem ci znacząco ale jak wiesz wszystko zależy od aury pogodowej zima lato to się wiąże ze skokiem paliwa a tak nawiasem takie wypowiedzi bez urazy irytują ludzi motor 2 ,0 litrowy lub większy ma palić 4 ,0 litra to moim zdaniem jest nie porozumienie jak przy tej wadze pojazdu zejdziesz do 8,0 pełen sukces pisze to ogólnikowo pozdrowienia
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
tgryszko

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136 KM 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 10:31
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Jestem wdzięczny za wszystkie rady, ale nie piszcie mi proszę o pogodzie, ciężkiej nodze, i tym że samochód musi palić. Tak się składa, że mam w tej chwili do dyspozycji 2 szt. V50 (identyczne). Moja V50 pali o 50% więcej na tych samych trasach przy tej samej pogodzie. Chodzi mi więc o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, a nie o lekcję eko-jazdy.
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witaj nikt nie jest wróżką samochód , samochodowi nie równy , a tak pomierz pompe wyreguluj wtryski , sprawdz początek wtrysku szczątkowego podejrzewam że przedmuchów nie ma daj znać pozdrowienia
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
tgryszko

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136 KM 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 23:24
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Pompa sprawdzona. Pompa daje stałe ciśnienie, to wtryski regulują dawką. Wtryski sprawdzone, wyjęte i diagnozowane na stole diagnostycznym - sprawne. Po założeniu ponownie zostały dopisane (w ASO). Przedmuchy były, ale są już usunięte - czuć było spadek mocy i słychać gwizdy. Nie wiem co rozumieć przez "początek wtrysku szczątkowego".
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 07:59
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witaj faktycznie trochę się zapędziłem masz pompowtryski rozumię że po regulacji a początek wtrysku szcząt to podawanie paliwa względem powietrza może tu tkwi banał to jest do regulacji za duzo paliwa dostaje
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
pawel_lubin

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Volvo, V50, 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:24
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam
Dołączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, auto zaczyna dużo palić w momencie rozgrzewania się auta. Dokładniej jak temperatura dochodzi do przedostatniej kreski przed stałą temperaturą auta, jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie ( chociaż nie zawsze) i auto przy prędkości np. 100 km/h zaczyna palić z 5,0 - 5,5 litra 9 - 10 litrów, dodam że nie jest to w mieście tylko na trasie. Jeden mechanik już się tym zajmował mówił że ustawił jakieś błędy na wtryskach i będzie już wszystko dobrze. Niestety po rozgrzaniu auta historia się powtarza. Może ktoś ma jakiś pomysł na taką dolegliwość.
Pozdrawiam
Powrót do góry
pawel_lubin

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Volvo, V50, 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam
Dołączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, auto zaczyna dużo palić w momencie rozgrzewania się auta. Dokładniej jak temperatura dochodzi do przedostatniej kreski przed stałą temperaturą auta, jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie ( chociaż nie zawsze) i auto przy prędkości np. 100 km/h zaczyna palić z 5,0 - 5,5 litra 9 - 10 litrów, dodam że nie jest to w mieście tylko na trasie. Jeden mechanik już się tym zajmował mówił że ustawił jakieś błędy na wtryskach i będzie już wszystko dobrze. Niestety po rozgrzaniu auta historia się powtarza. Może ktoś ma jakiś pomysł na taką dolegliwość.
Pozdrawiam
Powrót do góry
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 23:31
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


pawel_lubin napisał:
Witam
Dołączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, auto zaczyna dużo palić w momencie rozgrzewania się auta. Dokładniej jak temperatura dochodzi do przedostatniej kreski przed stałą temperaturą auta, jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie ( chociaż nie zawsze) i auto przy prędkości np. 100 km/h zaczyna palić z 5,0 - 5,5 litra 9 - 10 litrów, dodam że nie jest to w mieście tylko na trasie. Jeden mechanik już się tym zajmował mówił że ustawił jakieś błędy na wtryskach i będzie już wszystko dobrze. Niestety po rozgrzaniu auta historia się powtarza. Może ktoś ma jakiś pomysł na taką dolegliwość.
Pozdrawiam


Czesc. Na poczatek odepnij kostke z zaworu egr zobaczysz czy ustanie to szarpanie (odpiecie nie ma skutkow ubocznych typu komunikaty czy tryb awaryjny kompa silnika) Problematyczne jest diagnozowanie wtryskow w tych silnikach forda mozliwa jest tylko zmiana klasy wtrysku a komp silnika nie daje info. o korekcji wtryskow .Odnosnie wczesniejszego postu tych wtryskiwaczy sie nie programuje a samochod nie odpalal albo zle pracowal po wypieciu wtyczek z wtrysku na wlaczonym zaplonie blad trzeba wykasowac i samochod wraca do zycia .
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
d-u-c-k

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: V50 1.6 D 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 11:41
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam. Mam dokładnie takie same objawy, o których pisał pawel_lubin - szarpanie przy niecałkiem dogrzanym silniku.
Ponieważ jestem laikiem podpowiedzcie gdzie znajde sam zawór EGR i wtyczkę aby go odpiąć (żeby sprawdzić czy to zjawisko ustanie)?
Czy odpięty zawór powoduje jedynie mniej ekologiczną jazdę? I czy faktycznie mogę tak jeździć i jeździć i ........
_________________
Jeżeli Ci pomogłem - postaw piwko Mr. Green
Powrót do góry
lokop

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Haverhill
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 12:47
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


darek volvo napisał:
Witaj faktycznie trochę się zapędziłem masz pompowtryski rozumię że po regulacji a początek wtrysku szcząt to podawanie paliwa względem powietrza może tu tkwi banał to jest do regulacji za duzo paliwa dostaje
Jesli mowa o 2.0d 136km w Volvo v50 To jest tam system common rail a wiec nie ma zadnych pompowtryskow, sa za to wtryskiwacze tzw piezoelektryczne. Kazdy z nich ma nadany nr na podstawie parametrow okreslonych na etapie prod, wg tych parametrow ustalony i nadany jest numer (kod)wtrysku i ten kod wpisuje sie do ecu. Czesto bywa ze nieautoryzowane stacje bazujace na niepewnym sprzecie dopisuja jakis wtrysk do ecu ale tak naprawde w samym ecu nic sie nie zmienia tzn nie zapisuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
wetxxx

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo v50 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Maj 2013, 21:22
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam i jak poradziłeś sobie z dużym spalaniem? U mnie jest tak samo. Wróciłem właśnie z majówki, cała podróż po autostradzie, przy prędkości 140 km/h spalanie średnie 8,2 L/100km Wg. faktycznie spalonego paliwa 8,68 L/100km. Przy prędkości 120 km/h 7.7 L/100. Dziwna sprawa, ja jeździłem wcześniej po drogach krajowych. Często przy prędkości około 90 km/h spalanie było na poziomie 5,7 L/100 km. Teraz jak jechałem na autostradzie, jak mi autko po nagrzaniu zaczęło dużo palić, zmniejszyłem prędkość do 90 km/h i spalanie było niewiele mniejsze (niż przy prędkości 120-1300 km/h) Co mnie zdziwiło, chwilowe spalanie podczas jazdy na tempomcie wahało sie między 5.7 - 8,5 L/100km. Rozumiem, że wahanie może być, ale nie w takich granicach Smile Czy do przetestowania EGR wtyczkę odpiąć na włączonym zapłonie lub silniku czy na wyłączonym zapłonie i silniku? Czy EGR ma być zamknięty czy otwarty do testów?

Dodam, że czyściłem EGR jakiś czas temu i spalanie przez jakiś czas było super. Teraz coś jest nie tak....Zauważyłem ,że zawór przy cięgle ma spory luz i przedmuch do obudowy cięgna (tej plastikowej) Jak podłączałem do komputera to zawór pracował prawidłowo po uruchomieniu, ale po minucie (w spoczynku) gdy się powinien zamknąć do końca komputer pokazywał około 6%. Więc niby nie do końca się zamknął Sad
Powrót do góry
Crunck

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo S40II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Gru 2016, 20:44
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam

Czy udało sikę znaleźć przyczynę wysokiego spalania ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Darsza

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: V50 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 12:04
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Cześć, pytanie czy ktoś poradził sobie z problemem?

U mnie sprawa wygląda następująco. Z każdym deszczem i większymi kałużami na drodze w zakresie 2-2.2 tys obrotów czuję szarpnięcie (zakładam załączanie turbo), czasem raz pojedynczo, czasem 2-3 szarpnięcia i czuję nierówną charakterystykę pracy turbo. Myślałem że to czujnik od turbo, ale po podmianie w sprawnym osobniku bez zmian w drugą stronę również wszystko ok. Po komputerze u MECHANIKA wyskoczyły błędy na wiązce głównej, ale mechanior powiedział ze nie będzie się w to babrać, skasował błędy i wszystko było super do, oczywiście następnego deszczu. Wczoraj z trasy wyszło mi spalanie 10 litrów, zakładam że to niestety wilgoć gdzieś na linii komputer sterowanie podzespołami, ale niestety 3 mechanik nie chce się do tego dotykaćSad

Pozdrowienia,
Dariusz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoXC 90

155 900

2018r.

133 000 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System