Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwek62

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: s60 2.4D 130km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 21:25
Temat postu:

draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


witam wszystkich.

mam następujacy problem, szukalem troche na forum i nie znalazłem nic na ten temat.
a więc:

przy ruszaniu (nieważne czy silnik zimny czy ciepły)silnik wpada w wibracje. wyglada na to jakby to była jakas poduszka silnika, słyszałem ,że jest ich kilka. czy ma na to jakis wplyw listwa ta nad silnikiem i czy do niej sa mocowane jakies poduszki?- poruszalem nia troche i nie wiem czy ona ma byc taka luzna ze sie da reką ruszac?

oprócz tego zastanawiałem sie nad poduszkami pod skrzynia,moze to od nich te dragania?

i na koniec powiem ze dzisiaj podniosłem maske i dodatkowo zauwazyłem ze silnik ma jakby wibracje nawet na postoju na biegu jalowym a przy wcisnieciu sprzegła drgania przenosza sie do kabiny (jakby przekazywanie wibracj od komory silnika na plastiki)
może to faktycznie poduszki..tylko jakie i jak je sprawdzic?

będe wdzieczny za kazda pomoc..
z góry dzieki - pozdrawiam Sylwek
Powrót do góry
tomik1986

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Volvo V50 M 2005r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Witam, mam ten sam problem od dłuższego czasu. JA jestem nawet po wymianie koła dwumasowego z kpl.sprzęgła i nadal jest to samo- drgania silnika. Teraz w weekend bede analizował pokolei - zacznę od poduszek, myśle ze to moze być nawet tłumik drgań elastyczny. Musze posprawdzać. Zastanawiajace jest dla mnie że jak było -12, -15 stopni to drgania nie były wyczuwalne. Potem i aktualnie jest okolice 0 stopni, to przy odpalaniu sa , jak ciepły równiez sa drgania . nie wiem tylko od czego: może jeszcze pasek wielorowkowy?
Powrót do góry
tomik1986

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Volvo V50 M 2005r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 22:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Słuchaj Sylwek62 jak bys czasami wiedział co to moze być to podziel sie na forum ok. Dzieki
Powrót do góry
sylwek62

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: s60 2.4D 130km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 20:34
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


witam ponownie
sprawa z drganiami przy ruszaniu rozwiązana - wymiana poduszki górnej silnika (ta co jest połączona z tą poprzeczką nad silnikiem) i teraz problem zniknął
pozdrawiam
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 00:42
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Jakie miales te drgania? Bo u mnie tez sa delikatne drgania jak ruszam bez gazu, wtedy delikatnie drga sobie kabina. Nie jest to jakos ogromnie ale zaczynaja wtedy trzeszczec plastiki itp. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi sie ze tak nie powinno byc. Autko takie juz kupilem i tak jezdze rok, nic sie nie zmienia moze tak ma byc... Nie wiem. Licze na jakies sugestie;)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 00:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Braciszek

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Volvo s60 d5 2.4, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 19:37
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Ja tez wyczuwałem podobne drgania w kabinie jak ruszałem bez mocniejszego dodania gazu. Dzis wymieniłem górna poduszkę silnika i wszystko fajnie wróciło do normy. Nawet biegi sie lepiej przełącza tzn. nie występują takie lekkie stuki przy puszczaniu sprzęgła. Cała wymiana jest dziecinnie prosta. Posiadając pare kluczy płaskich oraz nasadowych mozna to wykonać w parę minut. Co do starej poduszki to była całkowicie zniszczona tuleja gumowa, jak wyjąłem ta metalową obudowę to guma się po prostu wysypała.
Powrót do góry
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Gru 2011, 22:49
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Witam
U mnie tak samo przy ruszaniu drga cały przód, żeby ryszyć płynnie musze delikatnie i zwyczuciem puszczac sprzęgło.
Sprawdziłem górną poduszkę, ruszając silnikiem i widać że guma w środku poduszki jest pęknięta.
Chcem sam też wymienić poduszkę wygląda to na prostą robote tylko mam pytanie żebym za dużo nie rozkręcił:
-poprzeczną belke też trzeba wykręcić czy można odkręcić poduszke od silnika i od tych ,,widełek" mocujących z belką poprzeczną

A najlepiej jakby ktoś opisał całą robote krok po kroku

Z góry dziękuje i stawiam piwo.
Powrót do góry
Braciszek

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Volvo s60 d5 2.4, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Gru 2011, 14:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Ja odkręciłem widełki oraz belkę poprzeczną. Z tego co pamiętam to widełki musisz odkręcić, żeby poduszke wyjąc. Jak nie odkręcisz belki poprzecznej to sie bardziej namęczysz przy odkręcaniu poduszki (ciasno).
Sama belkę poprzeczną sie łatwo odkreca. Przymocowana jest na śrubach (lewa i prawa strona silnika) wiec zeby ją odkręcić musisz użyc dwóch kluczy (jednym odkrecasz a drugim kontrujesz).
Puduszka jest przymocowana na długich srubach (szpilkach), wiec troche schodzi z odkrecaniem.

Ogólnie przy tej naprawie nie ma czego popsuć
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 12 Gru 2011, 15:19
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) draganie przy ruszaniu.. - pomocy!


Mam pytanie: czy ten wklad gumowy w obudowie metalowej poduszki ma sie tak bezwladnie ruszac? Bo jak odkrecilem cala tą poduszke to moglem ruszac tym we wszystkie strony i to dosc mocno.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie

VolvoV50

19 800

2011r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV40

66 900

2017r.

147 815 km

warmińsko-mazurskie

VolvoXC 60

53 900

2013r.

267 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

76 900

2014r.

99 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System