Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) brak oświetlenia w bagażniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxalien

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Volvo V70 2.4 D5 automat (2003)
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 21:33
Temat postu:

brak oświetlenia w bagażniku


Witam
Czy ktoś może spotał się z problemem braku oświetlenia po otwarciu bagażnika i gdzie ewentualnie może być przyczyna tej usterki. Ktoś (nie ktoś tylko w serwisie Volvo) podpowiedziano mi że może po zmroku się zaświeci bo może być połączone z czujnikiem zmierzchu, ale niestety nawet w nocy nie chce się świecić. Muszę napisać że troszeczkę porozkręcałem i nie ma prądu w lampce a żarówka jest ok; więc poszedłem dalej do środkowej lampki bo myślałem że z tamtąd przewody idą do tyłu... "ale nie". Czy ktoś wie co dalej można zrobić nie zdejmując podsufitki?
Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry
valdi0707

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice
Posiadane auto: Opel Astra G 1.8 16V(X18XE1) Sportive '98
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 22:41
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) brak oświetlenia w bagażniku


A sprawdziłeś bezpieczniki?
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 23:57
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) brak oświetlenia w bagażniku


Witam.
Sprawdz czy po otwarciu tylnej klapy i wlaczeniu zaplonu pojawi sie komunikat w wyswietlaczu komputera pokladowego ... nie wiem jaki masz jezyk ale bedzie / byc powinno "otwarta tylna klapa" Very Happy (i zolty krojkat ostrzegawczy). Jesli kolunikat sie nie pojawil to znaczy ze obwod mikrowylacznika w zamku tylnej klapy jest na stale zamkniety/ zwarty. Moze to byc zwarcie w samym mikrowylaczniku ... choc jest to b.watpliwe , ja obstawialbym na to ze mikrowylacznik padl i ktos go zmostkowal zeby sie pozbyc komunikatu o otwartej klapie .
W ramach testow mozesz tez wlaczyc zaplon i obserwujac komp .pokladowy jednoczesnie otwierac i zamykac tylna klape (potrzebne dwie osoby) jesli komunikat pojawia sie i znika to masz ukruszone przewody w wiazce el.tylnej klapy (obok lewego zawiasu).
Poprobuj i Daj znac.
ps.oswietlenie bagaznika nie jest zalezne od natezenia oswietlenia wnetrza auta.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
maxalien

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Volvo V70 2.4 D5 automat (2003)
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Kwi 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) brak oświetlenia w bagażniku


Witam
Udało się. Trochę dłubania i znalazłem, ale to dzięki Tobie Tomek B i bardzo dziękuję. Znalazłem mostek w wiązce przed kostką w tylnym słupku ale wcześniej rozebrałem zamek i ten mikrostyk czy tam elektrostyk wydał mi się ok. więc poszukałem dalej i był (mostek). Teraz wszystko działa (tzn. komputer wyświetla otwarcie klapy i światło się włącza po otwarciu ) UWAGA !!! nie wiem tylko po co ktoś zmostkował te przewody jeżeli po podłączeniu wszysko działa poprawnie (przynajmniej narazie) jak masz jakieś sugestie to chętnie wysłucham. Jeszcze raz dzięki za radę, bardzo cenna i trafna.
Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 06:49
Temat postu:

oswietlenie bagaznika


maxalien napisał:
Witam
Udało się. Trochę dłubania i znalazłem, ale to dzięki Tobie Tomek B i bardzo dziękuję. Znalazłem mostek w wiązce przed kostką w tylnym słupku ale wcześniej rozebrałem zamek i ten mikrostyk czy tam elektrostyk wydał mi się ok. więc poszukałem dalej i był (mostek). Teraz wszystko działa (tzn. komputer wyświetla otwarcie klapy i światło się włącza po otwarciu ) UWAGA !!! nie wiem tylko po co ktoś zmostkował te przewody jeżeli po podłączeniu wszysko działa poprawnie (przynajmniej narazie) jak masz jakieś sugestie to chętnie wysłucham. Jeszcze raz dzięki za radę, bardzo cenna i trafna.
Pozdrawiam Tomek

Witam. Ciesze sie ze udalo Ci sie znalezc miejsce "modyfikacji" wiazki el.
Jesli ktos mostkowal przed kostka to znaczy ze mial klopoty z obwodem mikrowylacznika w zamku - jesli sam mikrowylacznik jest w pelni sprawny to obawiam ze masz ukruszone przewody tuz obok zawiasu (tuz nad ta kostka gdzie znalazles mostek) jesli przewod jest pekniety ale jeszcze nie odpadl Very Happy blad moze sie pojawiac tylko od czasu do czasu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 06:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maxalien

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Volvo V70 2.4 D5 automat (2003)
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 16:48
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) brak oświetlenia w bagażniku


Witam
Dzięki za radę, będę monitorował sytuację i w razie czego wiem gdzie szukać. Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie Tomek
Powrót do góry
Kaczor230

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: V70 T5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Paź 2012, 17:40
Temat postu:

V70


Witam!
Pomyślałem że jak bawiłeś się z tymi kablami co idą do tylnej klapy, to może będziesz znał odpowiedz na moje pytanko.
Centralny działa bez problemu, ale dzisiaj rano nie otworzyła mi się tylna klapa.
Bezpieczniki sprawdziłem i jest OK.
Jest jakiś sposób otwarcia tej klapy??
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV90

73 800

2018r.

350 000 km

mazowieckie

VolvoV60

33 700

2011r.

319 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

82 900

2015r.

195 000 km

mazowieckie

VolvoV50

22 999

2012r.

208 718 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System