Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Instalacja gazowa Vialle Volvo v 40 - silnik pracuje źle



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiek141

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): OTWOCK
Posiadane auto: VOLVO V 40
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 22:01
Temat postu:

Instalacja gazowa Vialle Volvo v 40 - silnik pracuje źle


SĄ PROBLEMY Z GAZEM , NA BENZYNIE JEST ok. MAM INSTALACJĘ HOLENDERSKĄ VIALLE. ROK PRODUKCJI AUTA - 1997
Niestety objawy nie zniknęły i jeżdżę bezproblemowo tylko na benzynie. TUTAJ JEST WSZYSTKO CACY, natomiast jak przerzucę na gaz to silnik zaczyna drgać i chodzi nierówno.
Na gazie auto źle pracowało , silnik drgał szczególnie przy przyśpieszeniu , na benzynie wszystko było OK.
Zdiagnozowano , że uszkodzony jest emulator gazowy , który wymieniono.
Niestety objawy nie zniknęły.
Po sprawdzeniu mechanik - gazownik poradził mi , abym wymienił świece i przewody wysokiego napięcia, bo są w kiepskim stanie, jeżeli to nie pomoże , sugerował , że prawdopodobnie przyczyną mogą być wtryskiwacze gazowe. Cena takiego jednego nowego wtryskiwacza to ok. 600 zł , a jest ich cztery. Tak stwierdził.
SERWIS U KTÓREGO BYŁEM - TO WARSZAWA UL. LAUROWA 10 JEST TO JEDYNY SERWIS W WARSZAWIE , KTÓRY NAPRAWIA TE INSTALACJE.
Dwa dni później wymieniłem komplet świec i przewody wysokiego napięcia , ale niestety nic to nie pomogło.

Na internecie znalazłem sprzedawcę , który oferuje sprzedaż używanych sprawnych wtryskiwaczy po 200 zł. za sztuk
I teraz mam pytanie :
Co mi radzicie ?
Czy kupić używane wtryskiwacze po 200 zł. za sztukę i wymienić ?
Czy kupić nowe wtryskiwacze i wymienić ? ( po kilkudziesięciu tankowaniach powinno mi się zwrócić , to co wyjeździłbym na benzynie )
Czy po prostu dać sobie spokój i zdemontować instalację gazową ? ( w ten sposób zrobi się przy okazji więcej miejsca w bagażniku , bo ubędzie butla ).

Pytanie kolejne , czy po wymianie wtryskiwaczy mam pewność , że objawy w aucie ustaną i znikną ? Ile procent takiej pewności ?
Jaki byłby w razie czego koszt robocizny , gdybym zdecydował się na wymianę wtryskiwaczy ?

I wreszcie jaki byłby koszt , gdybym chciał zdemontować instalację gazową? ( i ewentualnie potem spróbowałbym sprzedać komuś za pół ceny jako nie sprawną ).
Szczerze mówiąc , sam nie wiem co robić z tym fantem dalej.

Reasumując mam 3 opcje :
1. Kupić nowe wtryskiwacze za około 2.400zł.
2. Kupić używane sprawne wtryskiwacze za 800 zł.
3. Pozbyć się instalacji gazowej
W przypadku zakupu wtryskiwaczy dochodzi sprawa , czy to pomoże ?
PORADŹCIE !!!
_________________
MISIEK
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 22:14
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Instalacja gazowa Vialle Volvo v 40 - silnik pracuje źle


Kolego instalacja Vialle jest instalacją dedykowaną do danego modelu auta.
Nie da jej się dowolnie przełożyć do innego samochodu.
Przyczyn takich objawów jak opisujesz może być kilka.
Skontaktuj się z firmą LTA Polonia w Kielcach i umów się z nimi na naprawę auta.

http://autonagaz.com.pl/b.php

Pytaj o Bogdana-kierownika warsztatu.
Jest to jeden z lepszych specjalistów w kraju od tej instalacji.
Posiadają wszystkie części i niezbędne urządzenia diagnostyczne.
Napewno dadzą sobie z twoją usterką rade i koszty będą sporo niższe od tych o których napisałeś.
Masz bardzo dobrą instalację i szkoda z niej rezygnować.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lucjanz87

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: volvo v40 1.8bezyna/GAZ 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Instalacja gazowa Vialle Volvo v 40 - silnik pracuje źle


Cześć przeczytałem twój post, też posiadam instalację Vialle VOLVO97r. miałem podobny problem z gazem z jezdziłem 3 warsztaty na pomorzu i nic nie mogli poradzić nie chcieli tykać się tej instalacji w końcu dałem spokój i jedziłem na benz.Jakiś czas minął pojechałem do miasteczka "Świdnik woj.LUBELSKIE i tam przy okazji do mechanika samochodowego sprawdził mi miernikiem przy butli pod kopułą jaki jest prąd dostarczany do pompy gazu i oczewiście było mało woltów okazało się że z przodu przy silniku jest kostka ona nie łączyła i nie dostarczało odpowiedniego prądu, wymienił mi kostkę i wszystko wróciło do normy jeżdze i nic mi nie szwankuje.Możesz jeszcze sprawdzić jak ci pompa gazu chodzi w butli czy nie wydaje takiego dziwnego odgłosu jakby "bzyczenie" jak by tak się działo może się zacierać pompa wtedy może nie być w niej oleju i łożyska siadają.Pzdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) LPG forum


VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie

VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 60

144 800

2018r.

130 000 km

śląskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System