Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peny

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: volvo v70 D5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 18:05
Temat postu:

samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


witam.

mam taki problem z V7 D5 2002 r. Dzieje się to rzadko dość, ale na 100 km trasie "zdechnie" na pewno tzn przechodzi w tryb awaryjny. Jeśli jadę spokojnie do 3 tys obrotów do 120 km/h nic się nie dzieje. Kiedy zaczynam szaleć po jakimś czasie (nie od razu) wyświetla się komunikat "pilny serwis silnika".

Elektryk z którym jestem umówiony na sobotę powiedział że może to być "czujnik położenia wałka rozrządu" - czy coś w tym stylu.

Miał ktoś podobne objawy, może to jakiś problem z turbiną? proszę o odpowiedź
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 18:41
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Odpowiedź dałoby podłączenie pod komputer i odczytanie błędów bo przyczyn może być dużo . Bez podłączenia pod komputer to jedynie można zaryzykować i wymienić filtr paliwa o ile nie był zmieniany, na pewno nie zaszkodzi.
Cytat:
Elektryk z którym jestem umówiony na sobotę powiedział że może to być "czujnik położenia wałka rozrządu" - czy coś w tym stylu.
Radze uważać na tego elektryka bo taka diagnoza świadczy o braku doświadczenia z tymi silnikami.
Powrót do góry
Peny

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: volvo v70 D5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Bez podłączenia pod komputer to jedynie można zaryzykować i wymienić filtr paliwa o ile nie był zmieniany, na pewno nie zaszkodzi.


gdyby to było takie proste nie zakładał bym tego tematu. Niestety mieszkam w Radomiu a na ten nasz serwis nie mam co liczyć. Wątpię żeby komputer pomógł zdiagnozować problem. Na takie zachowanie może składać szereg usterek...
Powrót do góry
Qbeush

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Volvo v70II D5 2.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witam, ja mam podobny problem jednak nie jestem pewien komunikatu(wer. niemiecka). U mnie diagnoza to sterownik turbiny, względnie tani. delikatnie ponadto rozwarstwia się intercooler i od tego zacznę wymianę. a komputer nic nie pokazał.
_________________
Qbeuch
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Cytat:
Wątpię żeby komputer pomógł zdiagnozować problem. Na takie zachowanie może składać szereg usterek...

Może ale najczęściej jest to jedna usterka i komputer pokaże która albo przynajmniej nakieruje gdzie szukać. Nawet jak w komputerze będzie kilka błędów to kasuje się je i jedzie na jazde próbną aż do wywołania objawu i wtedy ponownie odczytuje się błędy. Jeśli wyskoczy więcej niż jeden błąd to są ze sobą powiązane.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Qbeush napisał:
Witam, ja mam podobny problem jednak nie jestem pewien komunikatu(wer. niemiecka). U mnie diagnoza to sterownik turbiny, względnie tani. delikatnie ponadto rozwarstwia się intercooler i od tego zacznę wymianę. a komputer nic nie pokazał.

Co to był za komputer, skoro jest komunikat to musi być błąd.
Powrót do góry
Qbeush

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Volvo v70II D5 2.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:45
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


jutro jadę do innego serwisu i tu strikte Volvo, więc dam wam znać jak wyszło.
_________________
Qbeuch
Powrót do góry
niedzwiedz64

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: volvo, V70, D5, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 00:32
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


i co Ci powiedzieli?

Bo chyba miałem podobne zjawisko.

Wyskoczyłem na zimnym silniku na autostradę, depnąłem i po chwili zaświeciła się kontrolka (czerwony wykrzyknik) i komunikat, niestety po niemiecku Sad

Tyle co zapamiętałem to "Nieder blemfluss werdend .... coś tam" co oznacza mniej więcej wg translatora "problem niskiego przepływu ... coś tam" niestety komunikat szybko zgasł i nie zdążyłem zapamiętać końcówki Neutral

Tak przy okazji: wie ktoś może jak sprawdzić historię komunikatów?


Ostatnio zmieniony przez niedzwiedz64 dnia Wto 14 Gru 2010, 09:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Qbeush

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Volvo v70II D5 2.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 01:07
Temat postu:

samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witam Panowie,

na komputer w końcu nie dojechałem, wziąłem sprawy w swoje ręce...:)
W ramach przypomnienia - miałem problem z odcinaniem turbiny i błędem "Motor Werdnung..." pomagało tylko wyłączenie zapłonu.

Diagnoza mechaników: spuchnięty intercooler - wymieniłem,

następna rzecz: czujnik ciśnienia... wymieniłem i nic,

i gdzieś przeczytałem o filtrze paliwa i czułości Common Rail. możecie wierzyć lub nie... 70 pln i po sprawie.

więc zanim cokolwiek zaczniecie naprawiać i wymieniać to zacznijcie od filtra paliwa.
_________________
Qbeuch
Powrót do góry
rulman888

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: VOLVO V70 2.4 D5 2005R.Automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:05
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witaj Smile

Miałem w poprzednim Volvie V70 2.4d5 2004 identyczne sytuację. U mnie była ona związana ze stratą ciśnienia doładowania u mnie objawiało się to głównie przy kick-downie przy redukcji biegu przechodził w stan awaryjny i tracił moc natychmiast. Natomiast po ponownym przekręceniu kluczyka błąd ginął. U mnie żeby się tego pozbyć trzeba było:

= zaspawać rurę turbo bo okazała się być dziurawą

= wymienić poduszki pod silnikiem bo tam też dochodzi to samo ciśnienie i podobno są one pompowane aby wyrównać pracę silnika

po tych zabiegach wszystko wróciło do normy

Powodzenia Smile
_________________
Rulman888
Powrót do góry
olo1939

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: V70 2.4 D5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witam,
Miałem bardzo podobny problem - silnik przechodził w tryb awaryjny po chwili jazdy pow. 80km/h i próbie przyspieszenia-wyłączała się turbina.Po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znikał, aż do ponownego przyspieszenia do pow. 80 km/h.
Okazało się, że problem polegał na dostaniu się nagaru do turbiny. Po oczyszczeniu z nalotu silnik chodzi tak jak ta lala.
Myślałem już, że będę musiał regenerować turbinę za min. tysiaka.. a tu miła niespodzianka: mechanik skasował 350 pln i auto "pięknie jeżdżo" Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


VolvoXC 60

47 490

2012r.

257 080 km

pomorskie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System