Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peny

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: volvo v70 D5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 18:05
Temat postu:

samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


witam.

mam taki problem z V7 D5 2002 r. Dzieje się to rzadko dość, ale na 100 km trasie "zdechnie" na pewno tzn przechodzi w tryb awaryjny. Jeśli jadę spokojnie do 3 tys obrotów do 120 km/h nic się nie dzieje. Kiedy zaczynam szaleć po jakimś czasie (nie od razu) wyświetla się komunikat "pilny serwis silnika".

Elektryk z którym jestem umówiony na sobotę powiedział że może to być "czujnik położenia wałka rozrządu" - czy coś w tym stylu.

Miał ktoś podobne objawy, może to jakiś problem z turbiną? proszę o odpowiedź
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 18:41
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Odpowiedź dałoby podłączenie pod komputer i odczytanie błędów bo przyczyn może być dużo . Bez podłączenia pod komputer to jedynie można zaryzykować i wymienić filtr paliwa o ile nie był zmieniany, na pewno nie zaszkodzi.
Cytat:
Elektryk z którym jestem umówiony na sobotę powiedział że może to być "czujnik położenia wałka rozrządu" - czy coś w tym stylu.
Radze uważać na tego elektryka bo taka diagnoza świadczy o braku doświadczenia z tymi silnikami.
Powrót do góry
Peny

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: volvo v70 D5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Bez podłączenia pod komputer to jedynie można zaryzykować i wymienić filtr paliwa o ile nie był zmieniany, na pewno nie zaszkodzi.


gdyby to było takie proste nie zakładał bym tego tematu. Niestety mieszkam w Radomiu a na ten nasz serwis nie mam co liczyć. Wątpię żeby komputer pomógł zdiagnozować problem. Na takie zachowanie może składać szereg usterek...
Powrót do góry
Qbeush

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Volvo v70II D5 2.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witam, ja mam podobny problem jednak nie jestem pewien komunikatu(wer. niemiecka). U mnie diagnoza to sterownik turbiny, względnie tani. delikatnie ponadto rozwarstwia się intercooler i od tego zacznę wymianę. a komputer nic nie pokazał.
_________________
Qbeuch
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Cytat:
Wątpię żeby komputer pomógł zdiagnozować problem. Na takie zachowanie może składać szereg usterek...

Może ale najczęściej jest to jedna usterka i komputer pokaże która albo przynajmniej nakieruje gdzie szukać. Nawet jak w komputerze będzie kilka błędów to kasuje się je i jedzie na jazde próbną aż do wywołania objawu i wtedy ponownie odczytuje się błędy. Jeśli wyskoczy więcej niż jeden błąd to są ze sobą powiązane.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Qbeush napisał:
Witam, ja mam podobny problem jednak nie jestem pewien komunikatu(wer. niemiecka). U mnie diagnoza to sterownik turbiny, względnie tani. delikatnie ponadto rozwarstwia się intercooler i od tego zacznę wymianę. a komputer nic nie pokazał.

Co to był za komputer, skoro jest komunikat to musi być błąd.
Powrót do góry
Qbeush

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Volvo v70II D5 2.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:45
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


jutro jadę do innego serwisu i tu strikte Volvo, więc dam wam znać jak wyszło.
_________________
Qbeuch
Powrót do góry
niedzwiedz64

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: volvo, V70, D5, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 00:32
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


i co Ci powiedzieli?

Bo chyba miałem podobne zjawisko.

Wyskoczyłem na zimnym silniku na autostradę, depnąłem i po chwili zaświeciła się kontrolka (czerwony wykrzyknik) i komunikat, niestety po niemiecku Sad

Tyle co zapamiętałem to "Nieder blemfluss werdend .... coś tam" co oznacza mniej więcej wg translatora "problem niskiego przepływu ... coś tam" niestety komunikat szybko zgasł i nie zdążyłem zapamiętać końcówki Neutral

Tak przy okazji: wie ktoś może jak sprawdzić historię komunikatów?


Ostatnio zmieniony przez niedzwiedz64 dnia Wto 14 Gru 2010, 09:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Qbeush

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Volvo v70II D5 2.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 01:07
Temat postu:

samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witam Panowie,

na komputer w końcu nie dojechałem, wziąłem sprawy w swoje ręce...:)
W ramach przypomnienia - miałem problem z odcinaniem turbiny i błędem "Motor Werdnung..." pomagało tylko wyłączenie zapłonu.

Diagnoza mechaników: spuchnięty intercooler - wymieniłem,

następna rzecz: czujnik ciśnienia... wymieniłem i nic,

i gdzieś przeczytałem o filtrze paliwa i czułości Common Rail. możecie wierzyć lub nie... 70 pln i po sprawie.

więc zanim cokolwiek zaczniecie naprawiać i wymieniać to zacznijcie od filtra paliwa.
_________________
Qbeuch
Powrót do góry
rulman888

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: VOLVO V70 2.4 D5 2005R.Automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:05
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witaj Smile

Miałem w poprzednim Volvie V70 2.4d5 2004 identyczne sytuację. U mnie była ona związana ze stratą ciśnienia doładowania u mnie objawiało się to głównie przy kick-downie przy redukcji biegu przechodził w stan awaryjny i tracił moc natychmiast. Natomiast po ponownym przekręceniu kluczyka błąd ginął. U mnie żeby się tego pozbyć trzeba było:

= zaspawać rurę turbo bo okazała się być dziurawą

= wymienić poduszki pod silnikiem bo tam też dochodzi to samo ciśnienie i podobno są one pompowane aby wyrównać pracę silnika

po tych zabiegach wszystko wróciło do normy

Powodzenia Smile
_________________
Rulman888
Powrót do góry
olo1939

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: V70 2.4 D5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) samochód po "depnięciu w gaz" przechodzi w tryb awaryjny...


Witam,
Miałem bardzo podobny problem - silnik przechodził w tryb awaryjny po chwili jazdy pow. 80km/h i próbie przyspieszenia-wyłączała się turbina.Po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znikał, aż do ponownego przyspieszenia do pow. 80 km/h.
Okazało się, że problem polegał na dostaniu się nagaru do turbiny. Po oczyszczeniu z nalotu silnik chodzi tak jak ta lala.
Myślałem już, że będę musiał regenerować turbinę za min. tysiaka.. a tu miła niespodzianka: mechanik skasował 350 pln i auto "pięknie jeżdżo" Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoC70

44 990

2011r.

270 797 km

pomorskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System