Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) problem z nawiewem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 00:01
Temat postu:

problem z nawiewem


Witam,
Ostatnio odstawiłem autko na roboty blacharskie (koles wjechał mi w tyłek) , no i sprawa sie komplikowała etc i nie miałem auta przez ok. 1,5 miesiąca bo stało w warsztacie , odebrałem je przed wczoraj i zauważyłem problem z nawiewem. Dla przykładu w ogóle nie działa nawiew na nogi (zaznaczam ,ze mam klimatronic). Czasem w ogóle nie działają nawiewniki (powietrze sączy się wtedy z tych "otworów" ponad nawiewnikami od strony szyb bocznych) , czasem działaja , ale dmuchaja tylko ciepłe powietrze , a czasem działają normalnie , nie działa tylko naweiw na nogi , jak ustawiam ,zeby tylko grzało tam to i tak powietrze idzie przez zwykłe. Moc dmuchadła można regulować normalnie i z tym nie ma problemów (słychac ,ze zwiekszyło sie na maxa itp), i w związku z tym ,że idzie zima , czy ktoś wie w czym może tkwić problem? Pozdrawiam.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 01:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Opisane objawy wskazywały by że nie działa przesłona sterowania nawiewem góra,środek,dół. Trudno to wiązać z naprawą tyłu lub staniem 1.5miesiąca. Chyba że spawali na podłączonym akumulatorze i moduł klimatyzacji stracił kalibracje lub uszkodził się. Można podłączyć komputer odczytać czy nie ma błędów i zrobić kalibracje. Bez komputera to można odłączyć akumulator na 10min. Może się tak zdarzyć że po podłączeniu akumulatora panel klimatyzacji w ogóle przestanie działać i wtedy zostanie tylko wizyta w serwisie lub wymiana panela.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 16:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


no to by pasowało idealnie. Czyli jeżeli nie pomoże odłączenie aku na 10 minut to czeka mnie wizyta w ASO i kalibracja panelu klimy. Jaki jest mniej wiecej koszt w ASO takiej operacji? Smile Pytam się bo jestem świeżo po wymianie oleju w ASB , silniku i regeneracji turbiny i mój sezam się trochę przepłukał Smile
Powrót do góry
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


odłaczyłem aku na 10 minut i juz wszystko działa Smile) Dzięki wielkie ! Smile)
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Mam takie cos: mianowicie jak ustawiam temperature +/- to slychac dosc glosno takie chrobotanie (jakby zatarte lozysko albo jakby 2 plastikowe tryba o siebie zgrzytaly) tak cos jakby sie ustawia i po chwili przestaje. Zauwazylem tez ze nie zawsze za pierwszym razem moge ustawic daną temperature. Jak ustawie np temp 23 stopnie, musze pare razy pokrecic zeby polecialo cieple powietrze... Wie ktos o co chodzi?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 13:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Do sprawdzenia serwomotor regulacji temperatury lub lub jego mechanizmy.
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 20:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


MarcinQ napisał:
Mam takie cos: mianowicie jak ustawiam temperature +/- to slychac dosc glosno takie chrobotanie (jakby zatarte lozysko albo jakby 2 plastikowe tryba o siebie zgrzytaly) tak cos jakby sie ustawia i po chwili przestaje. Zauwazylem tez ze nie zawsze za pierwszym razem moge ustawic daną temperature. Jak ustawie np temp 23 stopnie, musze pare razy pokrecic zeby polecialo cieple powietrze... Wie ktos o co chodzi?

Wydaje mi sie ze przesadzasz.. znowu Smile To ze slyszysz odglos to normalne przeciez tam jest serwomechanizm ktory musi przestawic cala ta klape zeby odpowiednio zmiksowac cieple powietrze z zimnym aby climatronic mogl ustawic zadana przez ciebie temperature. Jak nie gra radio tez slysze jak tam sie cos przestawia- jest to dziwek cichy no tak jak to dzwiek wydaje serwo mechanizm ale jest on slyszalny mnie to nie nie pokoi chyba ze naprawde slyszysz tam zgrzytania i trzeszczenia. Co do tych 23 stopni - tym kieruje sterownik climatronica to nie jest reczna klimatyzacja ze przekrecisz sobie pokretelko i efekt masz odrazu. Poczekaj kilka sekund az on sam sobie to nastawi - nie uwazasz zeby to bylo troche bezsensu gdyby krecenie tym pokretelkiem w tej samej sekundzie uruchamialo mechanizm? Czasami przekrecisz za daleko potem poprawisz a jak juz zostawisz on automatycznie z lekkim poslizgiem kilku sekund powinien posterowac sila dmuchawy, i temp nawiewow. Jesli przestawiasz temp o maly skok to roznica jest prawie niezauwazalna i ciezko ja wyczuc - i o to chodzi aby byla plynna a nie gwaltowna reakcja. Co innego gdy z 18 st wrzucasz nagle 28 to uklad musi zareagowac gwaltownie. Aha i to co juz kiedys Ci pisalem climatronic puszcza wiekoszosc ciepla przez dysze dolne - te przy nogach wiec nie badaj cieploty wylotowego powietrza w nawiewach gornych - pisalem o tym w innym poscie wiec nie chce sie powtarzac.
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 00:04
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Nie wiem moze jestem troche przewrazliwiony ale lubie jesli wszystko jest tak jak byc powinno:) Co do tego dzwieku to nie jest to wlasnie zbyt ciche i jest to dzwiek przerywany i tak jak pisalem taki zgrzyt, jakby dwa tryba ocieraly o siebie. U ojca w audi (dlimatronic dwustrefowy) tez slychac jak cos tam sie przesuwa ale to jest cichutkie, prawie nieslyszalne. Nie wiem moze volvo tak ma... Co do tej temperatury to zgadzam sie z toba ze nie odrazu dmucha tak jak ustawie, ale jakbys wytlumaczyl to ze jade juz rozgrzanym autem i mam ustawione na pokretle z lewej strony temperature 18 stopni, przekrecam na 23 stopnie i po chwili ok 5 sekund czuje jak z lewej kratki od strony drzwi dmucha juz cieplejszym powietrzem, natomiast z srodkowej lewej kratki dmucha nadal caly czas zimne powietrze i tak moge jechac 15 minut i bedzie bez zmian. Dopiero jak pokrece w rozne strony pokretlem i spowrotem ustawie na 23 stopnie to wtedy po chwili z obydwoch kratek dmucha jednakowe powietrze. I nie zawsze tak sie dzieje, wiec wydaje mi sie ze jednak cos z tym nie tak.. Confused
Powrót do góry
gadu-gadu
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 12:13
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


No to to mi wskazuje na uszkodzenie tego serwo- mechanizmu sterujacego ta klapa - ciezko to bedzie wymienic bo pewnie cala deske rozdzielcza trzeba bedzie sciagac, kierownice itp itd...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie

VolvoV40

39 900

2014r.

221 000 km

śląskie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System