Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) problem z nawiewem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 00:01
Temat postu:

problem z nawiewem


Witam,
Ostatnio odstawiłem autko na roboty blacharskie (koles wjechał mi w tyłek) , no i sprawa sie komplikowała etc i nie miałem auta przez ok. 1,5 miesiąca bo stało w warsztacie , odebrałem je przed wczoraj i zauważyłem problem z nawiewem. Dla przykładu w ogóle nie działa nawiew na nogi (zaznaczam ,ze mam klimatronic). Czasem w ogóle nie działają nawiewniki (powietrze sączy się wtedy z tych "otworów" ponad nawiewnikami od strony szyb bocznych) , czasem działaja , ale dmuchaja tylko ciepłe powietrze , a czasem działają normalnie , nie działa tylko naweiw na nogi , jak ustawiam ,zeby tylko grzało tam to i tak powietrze idzie przez zwykłe. Moc dmuchadła można regulować normalnie i z tym nie ma problemów (słychac ,ze zwiekszyło sie na maxa itp), i w związku z tym ,że idzie zima , czy ktoś wie w czym może tkwić problem? Pozdrawiam.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 01:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Opisane objawy wskazywały by że nie działa przesłona sterowania nawiewem góra,środek,dół. Trudno to wiązać z naprawą tyłu lub staniem 1.5miesiąca. Chyba że spawali na podłączonym akumulatorze i moduł klimatyzacji stracił kalibracje lub uszkodził się. Można podłączyć komputer odczytać czy nie ma błędów i zrobić kalibracje. Bez komputera to można odłączyć akumulator na 10min. Może się tak zdarzyć że po podłączeniu akumulatora panel klimatyzacji w ogóle przestanie działać i wtedy zostanie tylko wizyta w serwisie lub wymiana panela.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 16:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


no to by pasowało idealnie. Czyli jeżeli nie pomoże odłączenie aku na 10 minut to czeka mnie wizyta w ASO i kalibracja panelu klimy. Jaki jest mniej wiecej koszt w ASO takiej operacji? Smile Pytam się bo jestem świeżo po wymianie oleju w ASB , silniku i regeneracji turbiny i mój sezam się trochę przepłukał Smile
Powrót do góry
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


odłaczyłem aku na 10 minut i juz wszystko działa Smile) Dzięki wielkie ! Smile)
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Mam takie cos: mianowicie jak ustawiam temperature +/- to slychac dosc glosno takie chrobotanie (jakby zatarte lozysko albo jakby 2 plastikowe tryba o siebie zgrzytaly) tak cos jakby sie ustawia i po chwili przestaje. Zauwazylem tez ze nie zawsze za pierwszym razem moge ustawic daną temperature. Jak ustawie np temp 23 stopnie, musze pare razy pokrecic zeby polecialo cieple powietrze... Wie ktos o co chodzi?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 13:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Do sprawdzenia serwomotor regulacji temperatury lub lub jego mechanizmy.
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 20:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


MarcinQ napisał:
Mam takie cos: mianowicie jak ustawiam temperature +/- to slychac dosc glosno takie chrobotanie (jakby zatarte lozysko albo jakby 2 plastikowe tryba o siebie zgrzytaly) tak cos jakby sie ustawia i po chwili przestaje. Zauwazylem tez ze nie zawsze za pierwszym razem moge ustawic daną temperature. Jak ustawie np temp 23 stopnie, musze pare razy pokrecic zeby polecialo cieple powietrze... Wie ktos o co chodzi?

Wydaje mi sie ze przesadzasz.. znowu Smile To ze slyszysz odglos to normalne przeciez tam jest serwomechanizm ktory musi przestawic cala ta klape zeby odpowiednio zmiksowac cieple powietrze z zimnym aby climatronic mogl ustawic zadana przez ciebie temperature. Jak nie gra radio tez slysze jak tam sie cos przestawia- jest to dziwek cichy no tak jak to dzwiek wydaje serwo mechanizm ale jest on slyszalny mnie to nie nie pokoi chyba ze naprawde slyszysz tam zgrzytania i trzeszczenia. Co do tych 23 stopni - tym kieruje sterownik climatronica to nie jest reczna klimatyzacja ze przekrecisz sobie pokretelko i efekt masz odrazu. Poczekaj kilka sekund az on sam sobie to nastawi - nie uwazasz zeby to bylo troche bezsensu gdyby krecenie tym pokretelkiem w tej samej sekundzie uruchamialo mechanizm? Czasami przekrecisz za daleko potem poprawisz a jak juz zostawisz on automatycznie z lekkim poslizgiem kilku sekund powinien posterowac sila dmuchawy, i temp nawiewow. Jesli przestawiasz temp o maly skok to roznica jest prawie niezauwazalna i ciezko ja wyczuc - i o to chodzi aby byla plynna a nie gwaltowna reakcja. Co innego gdy z 18 st wrzucasz nagle 28 to uklad musi zareagowac gwaltownie. Aha i to co juz kiedys Ci pisalem climatronic puszcza wiekoszosc ciepla przez dysze dolne - te przy nogach wiec nie badaj cieploty wylotowego powietrza w nawiewach gornych - pisalem o tym w innym poscie wiec nie chce sie powtarzac.
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 00:04
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


Nie wiem moze jestem troche przewrazliwiony ale lubie jesli wszystko jest tak jak byc powinno:) Co do tego dzwieku to nie jest to wlasnie zbyt ciche i jest to dzwiek przerywany i tak jak pisalem taki zgrzyt, jakby dwa tryba ocieraly o siebie. U ojca w audi (dlimatronic dwustrefowy) tez slychac jak cos tam sie przesuwa ale to jest cichutkie, prawie nieslyszalne. Nie wiem moze volvo tak ma... Co do tej temperatury to zgadzam sie z toba ze nie odrazu dmucha tak jak ustawie, ale jakbys wytlumaczyl to ze jade juz rozgrzanym autem i mam ustawione na pokretle z lewej strony temperature 18 stopni, przekrecam na 23 stopnie i po chwili ok 5 sekund czuje jak z lewej kratki od strony drzwi dmucha juz cieplejszym powietrzem, natomiast z srodkowej lewej kratki dmucha nadal caly czas zimne powietrze i tak moge jechac 15 minut i bedzie bez zmian. Dopiero jak pokrece w rozne strony pokretlem i spowrotem ustawie na 23 stopnie to wtedy po chwili z obydwoch kratek dmucha jednakowe powietrze. I nie zawsze tak sie dzieje, wiec wydaje mi sie ze jednak cos z tym nie tak.. Confused
Powrót do góry
gadu-gadu
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 12:13
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem z nawiewem


No to to mi wskazuje na uszkodzenie tego serwo- mechanizmu sterujacego ta klapa - ciezko to bedzie wymienic bo pewnie cala deske rozdzielcza trzeba bedzie sciagac, kierownice itp itd...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System