Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 19:52
Temat postu:

Temperatura wody na czerwonym polu


Przepraszam jeśli zakladam temat ,który już był ale podpięłam się pod istniejące pytanie i wcięło mi całe zapytanie ,szukam i szukam po forum i nic.
Proszę zatem o pomoc : w trakcie dzisiejszej jazdy do pracy strzałka wskazująca poziom temperatury nagle wskoczyła na czerwone pole.Po otwarciu maski nic nie wskazywało na jakąś usterkę ,wszystkie płyny były w normie.Auto stało przez cały prawie dzień a mimo to jak uruchomiłam to wskazówka od razu poleciała na czerwone pole ,a ogrzewanie nie działa.Czy to oznacza zepsuty termostat.Będę wdzięczna za odpowiedź.Dodam ,że wszystkie płyny są uzupełnione.
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 20:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


Zapowietrzony układ masz
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 20:08
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


emilek napisał:
Zapowietrzony układ masz


Hm, no to pytanie może cokolwiek głupie Embarassed czy można to samemu naprawić czy trzeba fachowca?
Powrót do góry
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


jedź do mechanika ...byle szybko!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo szybko!!!!!!!!!!1111
Powrót do góry
skype status
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


mackov60 napisał:
jedź do mechanika ...byle szybko!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo szybko!!!!!!!!!!1111


Śmiać się czy płakać Crying or Very sad dla was to może nie problem ale dla mnie tak więc nie wiem jak mam traktować tę odpowiedź ??!! jako ostrzeżenie czy jako drwinę
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 21:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 21:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


mackov60 napisał:
jedź do mechanika ...byle szybko!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo szybko!!!!!!!!!!1111

Kolego jak nie masz nic treściwego do napisania to nie pisz. Tutaj sobie pomagamy, a nie drwimy.
pani_sylwia napisał:
Auto stało przez cały prawie dzień a mimo to jak uruchomiłam to wskazówka od razu poleciała na czerwone pole...

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to na zimnym silniku od razu po odpaleniu Ci się "zagrzał"? Niemożliwe. Obstawiałbym raczej uszkodzony czujnik temperatury. Zapowietrzony układ? Raczej nie, sam się nie zapowietrzył z niczego, raczej.
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


odkręć korek wlewu płynu i odpal auto aż ze 2 razy włączy się wiatrak chłodnicy i dolewaj płyny. i zgaś poczekaj z 20 minut i znów tak do włączenia wiatraka i na koniec zakręć korek
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


jestem absolutnie poważny!!!!! to niczego dobrego nie wróży...... generalnie jeśli doszło do zagotowania płynu chłodzącego to czeka Cię być może poważny remont!! może tylko doszło do zapowietrzenia układu ...... i jeśli nie nastąpiły w/w objawy to czeka Cię być może tylko wymiana termostatu( który się zacina) lub tylko odpowietrzenie układu!!!
tak obracowo....
silnik jest chłodzony Cieczą... układ jest układem zamkniętym...czyli nie powinien mieć powietrza w układzie..... zapowietrzenie układu polega na tym że gdzieś po drodze w układzie zrobił się "bombel powietrza i ciecz chłodząca nie jest przesuwana dalej jak w tekim krwiobiegu powstanie zator... silnik sie nagrzewa dalej ciecz chłodząca co powoduje podniesienie jej temperatury i zagotowanie gotowe.... jak się gotuje powstaje naturalnie para wodna która musi gdzieś znaleźć ujście i albo znajdzie przez zbiorniczek wyrównawczy w komorze silnika albo przez silnik..... czyli wydmucha uszczelkę pod głowicą!!!!! a to już remont silnika...... tak to przeważnie bywa....... ale czy ma coś do tego instalacja gazowa......nie mam pojęcia!!!!
uszkodzenie czujnika temperatury też może być przyczyną... zgadzam się .... kiedyś jego uszkodzenie " w lecie" spowodowało u mnie we fiaciku jeszcze błyskawiczne jego zagotowanie!!!
z ressztą z każdym z tych przypadków objawy te same!!
Powrót do góry
skype status
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


baton208 napisał:
mackov60 napisał:
jedź do mechanika ...byle szybko!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo szybko!!!!!!!!!!1111

Kolego jak nie masz nic treściwego do napisania to nie pisz. Tutaj sobie pomagamy, a nie drwimy.
pani_sylwia napisał:
Auto stało przez cały prawie dzień a mimo to jak uruchomiłam to wskazówka od razu poleciała na czerwone pole...

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to na zimnym silniku od razu po odpaleniu Ci się "zagrzał"? Niemożliwe. Obstawiałbym raczej uszkodzony czujnik temperatury. Zapowietrzony układ? Raczej nie, sam się nie zapowietrzył z niczego, raczej.


Dokładnie ,po uruchomieniu momentalnie strzałka poleciała na czerwone pole,natomiast w trakcie jazdy nawet jak podkręciłam ogrzewanie to i tak leciało letnie powietrze
Powrót do góry
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


mackov60 napisał:
jestem absolutnie poważny!!!!! to niczego dobrego nie wróży...... generalnie jeśli doszło do zagotowania płynu chłodzącego to czeka Cię być może poważny remont!! może tylko doszło do zapowietrzenia układu ...... i jeśli nie nastąpiły w/w objawy to czeka Cię być może tylko wymiana termostatu( który się zacina) lub tylko odpowietrzenie układu!!!
tak obracowo....
silnik jest chłodzony Cieczą... układ jest układem zamkniętym...czyli nie powinien mieć powietrza w układzie..... zapowietrzenie układu polega na tym że gdzieś po drodze w układzie zrobił się "bombel powietrza i ciecz chłodząca nie jest przesuwana dalej jak w tekim krwiobiegu powstanie zator... silnik sie nagrzewa dalej ciecz chłodząca co powoduje podniesienie jej temperatury i zagotowanie gotowe.... jak się gotuje powstaje naturalnie para wodna która musi gdzieś znaleźć ujście i albo znajdzie przez zbiorniczek wyrównawczy w komorze silnika albo przez silnik..... czyli wydmucha uszczelkę pod głowicą!!!!! a to już remont silnika...... tak to przeważnie bywa....... ale czy ma coś do tego instalacja gazowa......nie mam pojęcia!!!!


Kurcze no to pech Crying or Very sad dzięki za wyjaśnienie,szukam mechanika w takim razie , mam tylko nadzieję że to jednak czujnik bo jak wspomniałam mam do przejechania z pracy ok 10 km i silnik pracował jak dotychczas bez zakłóceń.No i pytanie czy na tablicy nie powinien pojawić się jakiś "alarm"?
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


pani sylwia pisze
auto stało przez cały prawie dzień a mimo to jak uruchomiłam to wskazówka od razu poleciała na czerwone pole

jaki czujnik z forum robicie zamęt czytać dokładnie.
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


emilek napisał:
odkręć korek wlewu płynu i odpal auto aż ze 2 razy włączy się wiatrak chłodnicy i dolewaj płyny. i zgaś poczekaj z 20 minut i znów tak do włączenia wiatraka i na koniec zakręć korek


Chwytam się każdej rady więc jutro od razu wypróbuję,dziękuję
Powrót do góry
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:19
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


hymmm......... ciekawe............na zimnym silnku!!
napisz jak będzie coś wiadomo!!!!!!!! Razz
Powrót do góry
skype status
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


emilek napisał:
odkręć korek wlewu płynu i odpal auto aż ze 2 razy włączy się wiatrak chłodnicy i dolewaj płyny. i zgaś poczekaj z 20 minut i znów tak do włączenia wiatraka i na koniec zakręć korek

Czego to opis? Z iloma silnikami volvo miałeś do czynienia?
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Temperatura wody na czerwonym polu


zastanawiam się czy możliwe jest żeby układ był tak zapowietrzony że w swojej większej części był pusty........ wtedy miało by to sens.....!!! w silniku są 2 czujniki (je sli dobrze pamiętam) jeden przy chłodnicy( ten uruchamia między innymi wentylator) 2 w silniku ten jest odpowiedzialny między innymi za wskazania temperatury....!!!
załóżmy że jest tak zapowietrzony że akurat gdzieś w okolicy tego 2 czujnika........
co o tym myślicie!!!!

volvo mam od niedawna ale z zasad mechaniki pamiętam że tak to funkcjonuje... więc nie sądzę żeby szwedzi zrobili coś inaczej niż większość świata to nie CCCP Confused


Ostatnio zmieniony przez mackov60 dnia Nie 28 Lis 2010, 11:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoV40

38 900

2014r.

184 671 km

śląskie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 60

134 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie

VolvoInny

92 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System