Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pieecia

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 D5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 16:52
Temat postu:

Problem z ABS i STC


Witam
1. Od jakiegoś czasu koło podczas buksowania wydaje dziwny dźwięk tak jakby przegub strzelał lub przepuszczał ale koło kręci. Po wyłączeniu STC koło buksuje normalnie bez żadnych dziwnych dźwięków

2.Teraz jak spadł śnieg to podczas hamowania prawe koło się tak jakby blokuje i słychać dość głośny dźwięk taki jak przy zużytych klockach. Byłem u mechanika i on mi powiedział że klocki i tarcze nie są zużyte i to prawdopodobnie czujnik od ABS.

Komputer pokładowy w samochodzie w obu przypadkach nic nie wskazuje. Po podłączeniu pod komputer u mechanika też nic nie znaleziono, nie znaleziono również uszkodzeń mechanicznych ani fizycznych. Panowie jak ma ktoś pojęcie to pomóżcie. Już nie mam pojęcia co to jest a na piątek potrzebne mi auto na dłuższą trasę i muszę się z tym problemem uporać.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 18:48
Temat postu:

STC


Witam
Odglosy ktore opisujesz sa zwiazane z praca ukladu kontroli trakcji STC - uklad ten jest dodatkowa "funkcja ABS-u"i ma na celu zapobieganie poslizgowi kol napedzanych podczas rozpedzania auta.
Dzialanie systemu STC ogranicza sie do krotkotrwalego przyhamowywania kola ktore zaczyna sie slizgac i jednoczesne zmniejszenie mocy silnika(odczuwa sie "utrate mocy").
Podczas dzialania systemu zaswieca sie ... a wlasciwie to miga zolta kontrolka z symbolem sliskiej nawierzchni . Uklad dziala dosc halasliwie Very Happy i odglosy jego pracy moga przypominac rozsypujaca sie przekladnie ... Jesli po nacisnieciu przycisku STC - czyli wylaczeniu funkcji odglosy zanikaja , uklad ABS dziala prawidlowo i elektronika nie rejestruje bledow to prawdopodobnie "wszystko jest OK"
Jak chodzi o odglosy przy hamowaniu to sprobuj zahamowac na suchej drodze / tam gdzie nie ma sniegu - zobaczysz ,czy to ABS czy moze jednak jakas usterka.
pozdrawiam Tomek B
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 22:12
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


kolego Tomku B. tak sie sklada ze ja tez ostatnio chcialem przetestowac ten uklad STC bo nie mialem wczesniej z nim doczyniena i korzystajac ze sporego sniegu chcialem zobaczyc jak to dziala. Musze stwierdzic ze absolutnie nie wydaje on zadnych dzwinych dzwiekow a juz na pewno nic przypominajacego rozsypujace sie przekladnie Smile. Poprostu przyspieszam czuje jakby brakowalo mocy i kola przestaja boksowac wszystko gladziutko i cichutko. Testowalem to na 300km trasie takze az nader czesto sobie dociskalem pedal gazu na glebszym sniegu - tak mi sie spodobalo dzialanie tego STC heh mam chyab taka sama volvine jak kolega czyli s60 d5 02'. Co prawda w lecie tez probowalem ruszyc " z kopyta" i wtedy slyszalem jakies dziwne trzepanie kolami ale myslalem ze to przez opony?? no chyba ze ten stystem inaczej zachowuje sie na drodze calkowicie pokrytej sniegiem a inaczej na suchej / mokrej nawierzchni. Ostatnio jechalem z kumpem fabia i mial asc czy cos ale to to samo co w volvo stc i dzialalo jak u mnie - nie wydawalo zadnych halasow
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 22:48
Temat postu:

STC


pegaz666 napisał:
kolego Tomku B. tak sie sklada ze ja tez ostatnio chcialem przetestowac ten uklad STC bo nie mialem wczesniej z nim doczyniena i korzystajac ze sporego sniegu chcialem zobaczyc jak to dziala. Musze stwierdzic ze absolutnie nie wydaje on zadnych dzwinych dzwiekow a juz na pewno nic przypominajacego rozsypujace sie przekladnie Smile. Poprostu przyspieszam czuje jakby brakowalo mocy i kola przestaja boksowac wszystko gladziutko i cichutko. Testowalem to na 300km trasie takze az nader czesto sobie dociskalem pedal gazu na glebszym sniegu - tak mi sie spodobalo dzialanie tego STC heh mam chyab taka sama volvine jak kolega czyli s60 d5 02'. Co prawda w lecie tez probowalem ruszyc " z kopyta" i wtedy slyszalem jakies dziwne trzepanie kolami ale myslalem ze to przez opony?? no chyba ze ten stystem inaczej zachowuje sie na drodze calkowicie pokrytej sniegiem a inaczej na suchej / mokrej nawierzchni. Ostatnio jechalem z kumpem fabia i mial asc czy cos ale to to samo co w volvo stc i dzialalo jak u mnie - nie wydawalo zadnych halasow

a bo widzisz kolego pegazie "przetestowales" STC w swoim bolidzie z 2002 i juz jestes ekspert Very Happy . A moze nie wszystkie S60 maja taki sam uklad STC ? moze na przyklad roczniki 2001 maja starsza wersje ukladu rownie halasliwa jak w starych S/V 70 z lat 90-tych .
Z pelnym szacunkiem dla Twoich przekonan i dla tego co Piszesz bede obstawal przy swoim tj : Uklad STC w samochodach volvo moze podczas prasy wydawac bardzo podejrzane "chrobotania" , a natezenie "halasu" jest rozne zaleznie od wersji ukladu i karoserii w ktorej uklad jest zamontowany.

pozdrawiam Tomek B.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


A ja dzisiaj też po śniegu jeździłem i w momencie gdy pokazywała się kontrolka od DSTC czyli działał układ to było słychać takie ciche "kszsz" Smile
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 23:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
genghiskhan

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 II 2.4 170hp
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 12:20
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


dziwne głośne chrobotanie podczas działania absu bądz stc to objaw padającej pompy abs/stc
przerabiałem kilka dni temu ten problem w v70 2.4
po wymianie pompy na inną (używkę) dźwięki z kabiny kierowcy są już niesłyszalne
bledow nie wywali, bo system pracuje prawidłowo, niemniej jednak głośna praca pompy może zwiastować jej awarie
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 14:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


Nie wiem jak ma byc, czy ma halasowac czy nie ale u mnie np podczas dzialania DSTC nie slychac nic, tylko tak jak ktorys z kolegow napisal czuje tylko jakby brakowalo mocy. Natomiast podczas dzialania ABS slychac chrobotanie, ale to chyba normalne Very Happy w kazdym aucie ktory ma ABS slychac chrobotanie.
Powrót do góry
gadu-gadu
genghiskhan

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 II 2.4 170hp
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 14:21
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


tak czy siak to chrobotanie nie powinno być zbyt głośne, bo za przyhamowanie kół odpowiada właśnie ta pompa
u mnie zarówno stc jak i abs działał bardzo głośno (w zimie to dość irytujące)
sterownik natomiast wysyła info do kompa o ile trzeba zmniejszyć moc
zatem jeśli chcemy się pościągać to lepiej stc wyłączyć
zróbcie prosty test - ośnieżona droga, jedziemy 30kmh i wciskamy do dechy z stc/dstc - będzie słychać działanie mechanizmu i auto powoli będzie sie rozpędzać, a obroty będą rosły powoli
teraz wyłączcie system - i momentalnie osiągniecie 5-6tyś obrotów
tak czy siak nigdy podczas normalnej jazdy nei wyłączam stc, raz uratował mnie z poślizgu podczas wyprzedzania na śliskiej zaśnieżonej drodze

przydatne jest także podczas wyjeżdżania z zasp czy wysokiego śniegu

normalnie ten system ma pracować, aby go nie było słychać zbytnio z kabiny, jeśli dźwięki dobiegające do nas będą na prawdę głośne, to polecam zbadać problem, zanim pompa padnie całkowicie

pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 15:43
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


A moim zdaniem nie ma co szukać dziury w całym. Chrobota sobie - ok. Przecież nie jeździmy ciągle na ABS-ie albo DSTC/STC. Raz na jakiś czas się załączy jeśli trzeba i tyle. Co nam da diagnoza tego chrobotania? A tyle, że dowiemy się, że trzeba wymienić pompę i objawy znikną. Bo nawet nie wiadomo czy tę pompę da się naprawić, pewnie każdy nam zaleci wymianę w całości. Ale skoro to działa to po co wymieniać? Smile Jak padnie całkowicie to się wymieni.
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
genghiskhan

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 II 2.4 170hp
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 15:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ABS i STC


Ale z abs to już dość często się korzysta. Lepiej dmuchać na zimne.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

23 900

2012r.

232 198 km

mazowieckie

VolvoXC 40

123 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System