Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 18:35
Temat postu:

Nie działa webesto volvo S60 D5


Witam
Koledzy nie działa mi webesto VOLVO S60 D5 2004, nie załacza się przy programowaniu na określony czas, ani nie włacza się samo przy uruchomieniu silnika, kompletnie nic. Co może być przyczyną i na jakie koszty musze się nastawić? Czy można tak jeżdzić (narazie do czasu naprawy) tzn czy nie ma wpływu to na układ chłodzenia?
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Minimum to podłączenie pod komputer i skasowanie błędów. Może też okazać się trzeba będzie naprawiać wtedy piec do rozebrania i weryfikacji.
Można tak jeździć bo nie wszystkie diesle mają webasto tyle że trzeba się liczyć z możliwością niedogrzania w określonych warunkach.
Powrót do góry
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


kinniu. pytanie czy dawać do naprawy do zwykłego serwisu webesto czy do ASO VOLVO (tzn webesto w VOLVIE to standart dla kazdego mechanika czy jakiś wynalazek VOLVO i tylko w ASO naprawią).
Z jednej strony chciałbym naprawić to jak naj taniej ale z drugiej chcem zrobić dobrze.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 00:34
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Trudno doradzić wszystko zależy na jakiego mechanika trafisz niezależnie czy to aso czy inny serwis.
Powrót do góry
VolovinaS60

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 D5 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 03:12
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Miałem ten sam problem rok temu.Okazało się,że webasto się "zabezpieczyło" bo trzy razy miałem "głęboką" rezerwę i w tym tkwił problem.Skasowanie błędu pomogło,zrobiłem to w "zwykłym" warsztacie zajmującym się głównie volvo.Teraz już nie sprawdzam ile mi pali i nie jeżdżę na oparach Laughing
_________________
Fura ma cieszyć kierowcę,nie pasażera...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 03:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 09:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Hehe to racja, że na oparach nie można jeździć Smile Również miałem kłopot kiedyś związany z rezerwą. Jechałem na rezerwie i 70km od domu w nocy stanęło mi auto bo zatarła się pompka paliwa w baku.... Teraz nie dopuszczam aby paliwo dochodziło do 1 kreski po rezerwie Very Happy
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 10:10
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


A właśnie koledzy mam pytanie, tak podłączając się do tematu. Jak to jest z automatycznym webastem? Jak kupowałem auto rok temu to mi koleś mówił, że to auto rzekomo ma webasto ale bardzo się zdziwiłem, że nie ma pilota do webasto. Facet mi tłumaczył, że to jest automatyczne jakieś, że coś tam coś tam i w końcu go nie zrozumiałem o co mu chodzi... Ktoś może mi przybliżyć na jakiej to zasadzie działa jeżeli w ogóle jest? Smile
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
VolovinaS60

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 D5 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 11:20
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Nie spotkałem się z webastem na pilota w volvo z tego okresu.Automatyczne webasto pewnie rozumiał przez to,że automatycznie dogrzewa silnik przy niskich temperaturach,bez potrzeby jego włączania,a nie drogą radiową dla wygody kierowcy (chociaż mówić mógł wiele,byle tylko sprzedać samochód Smile .
Webasto włącza się programując czasomierz co nie jest takie złe,ale wiadomo,że pilotem byłoby dużo lepsze.
Jeżeli się mylę to proszę o weryfikację i ewentualną wskazówkę gdzie mógłbym takiego pilota dokupić.W pilocie dużo wygodniej... Wink
_________________
Fura ma cieszyć kierowcę,nie pasażera...
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 18:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Webasto automatyczne oznacza że nie ma się wpływu na to kiedy uruchomi się bo o tym decyduje sterownik na podstawie warunków panujących na zewnątrz i w silniku. Można mieć też webasto automatyczne z dodatkową możliwością sterowania za pomocą komputera pokładowego(2 timery i bezpośredni start). Pilot też jest dostępny tyle że mało a nawet bardzo mało jest klientów którzy zdecydowali się zakupić taki pilot (wysoka cena). Jest też opcja że webasto uruchamiane jest tylko przez sterowanie z komputera pokładowego i (lub) pilota bez automatycznego uruchamiania.
Zmiany opcji polegają tylko na przeprogramowaniu, jedynie dla pilota jest potrzeba dokładania elementów sterowania.
http://vccs.volvocars.se/AccessoriesWeb/AccessoriesWeb.mvc/en-GB/PL/S60/2002/all/all/all/ShowDocument/VCC-316508
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 22:34
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Więc jeżeli mam to webasto, to mógłby mi ktoś napisać w prosty sposób, "krok po kroku" wytłumaczyć jak to uruchomić? Very Happy
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 02:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Podlacze sie do tematu... Mam webasto automatyczne, czasem pojawia mi sie komunikat "heater stopped low fuel level" (ale mam jeszcze niecala polowe baku, wiec cos tam jest nie tak... ale to pominnmy) czyli ze webasto sie wylaczylo. To mam rozumiec ze poki nie skasuje tego komuterowo to webasto nie bedzie dzialac wogole? Dodam ze po takim komunikacie, wylaczenie i ponowne wlaczenie silnika zalatwi sprawe i komunikat zniknie. W jakich warunkach webasto sie wlacza? Slyszalem ze od 2 stopni powyzej zera, czy to prawda? Jakie jest wlasciwie to dzialanie tego webasto co ono "robi"?
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 14:48
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


lukaszzan napisał:
Więc jeżeli mam to webasto, to mógłby mi ktoś napisać w prosty sposób, "krok po kroku" wytłumaczyć jak to uruchomić? Very Happy

Zapłon w pozycji 1 lub 2 uruchomiony silnik też może być. Obracasz pokrętłem od komputera pokładowgo w przełączniku kierunkowskazów aż zobaczysz napis timer 1, timer2 lub direct start (zależy jaki masz język). Zatwierdzasz wybranie przyciskiem "reset" też na tym przełączniku.Po wybraniu direct start zacznie mrugać napis "on" i to oznacza włączenie bezpośrednie. Natomiast timer 1 i 2 ustawisz sobie godzine na którą chcesz mieć nagrzane.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 15:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


MarcinQ napisał:
Podlacze sie do tematu... Mam webasto automatyczne, czasem pojawia mi sie komunikat "heater stopped low fuel level" (ale mam jeszcze niecala polowe baku, wiec cos tam jest nie tak... ale to pominnmy) czyli ze webasto sie wylaczylo. To mam rozumiec ze poki nie skasuje tego komuterowo to webasto nie bedzie dzialac wogole? Dodam ze po takim komunikacie, wylaczenie i ponowne wlaczenie silnika zalatwi sprawe i komunikat zniknie. W jakich warunkach webasto sie wlacza? Slyszalem ze od 2 stopni powyzej zera, czy to prawda? Jakie jest wlasciwie to dzialanie tego webasto co ono "robi"?
Gdy jest napis "heater stopped low fuel level" webasto nie da się uruchomić, ale np po dolaniu paliwa powinno normalnie dać się uruchomić. Natomiast gdy pojawią się określone błędy w układzie webasto to nie da się go uruchomić bez komputera serwisowego. To że są błędy w układzie webasto nie jest sygnalizowane przez kontrolki czy komunikaty jedyne co można zauważyć to że nie chce się uruchomić.
To kiedy włącza się automatyczne sterowanie jest określane przez sterownik głównie na podstawie temperatury na zewnątrz i temperatury płynu. Dakładnych warunków nie pamiętam.
Co do pytania co robi webasto to jest to piec paliwowy który podgrzewa płyn chłodzący.
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 17:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Dzieki kinniu a powiedz mi jeszcze po czym poznac czy webaso dziala? U mnie rano jak wchodze do auta to slysze tak jakby jakis wentylatorek chodzil, taki cichy odglos. Po rozgrzaniu auta jak wylacze silnik to przez ok 60 sek slychac ten sam odglos. Pozniej ustaje i jest cicho. Czy to cos wspolnego z webasto?
Powrót do góry
gadu-gadu
cfb2c

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa-ochota/radzymin
Posiadane auto: s60 2.4 d5 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 17:56
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


tak w s80 taty webasto dziala sprawnie i mniejwiecej jest taki objaw jak u Ciebie ze slychac jak cos chodzi i dogrzewa silnik Smile

Natomiast ja mam webasto z programatorem i sam sobie ustawiam o ktorej ma byc cieplo w aucie, dlatego osobiscie proponuje wgranie softu za ok500zl poszukaj na allegro Smile bo z tego co sie orientuje to to sie dogrywa, ja mialem jak kupilem a u taty koszt takiego programatora to bylo ok 500zl ale jemu nie potrzebne bo parkuje w garazu...
_________________
wkońcu posiadam samochód a nie urządzenie do przemieszczania się z punktu A do punktu B
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoV60

34 900

2013r.

259 000 km

łódzkie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System