Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


MarcinQ napisał:
Dzieki kinniu a powiedz mi jeszcze po czym poznac czy webaso dziala? U mnie rano jak wchodze do auta to slysze tak jakby jakis wentylatorek chodzil, taki cichy odglos. Po rozgrzaniu auta jak wylacze silnik to przez ok 60 sek slychac ten sam odglos. Pozniej ustaje i jest cicho. Czy to cos wspolnego z webasto?

Czy webasto pracuje (tryb automatyczny bo przy sterowaniu jest informacja na wyświetlaczu komputera) można poznać po charakterystycznym odgłosie lub po dymie ale to tylko jeśli dymi. Piec znajduje się z lewej strony przód zaraz za halogenem lub miejscem na halogen (z tych okolic powinien dochodzić dźwięk).
Jeśli wchodzisz rano do auta to nie może być to webasto bo włącza się przy pracującym silniku w przypadku uruchomienia automatycznego. Ten wentylatorek to może być od czujnka temperatury wnętrza który znajduje się w panelu klimatyzacji.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 17:29
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


kinniu napisał:
lukaszzan napisał:
Więc jeżeli mam to webasto, to mógłby mi ktoś napisać w prosty sposób, "krok po kroku" wytłumaczyć jak to uruchomić? Very Happy

Zapłon w pozycji 1 lub 2 uruchomiony silnik też może być. Obracasz pokrętłem od komputera pokładowgo w przełączniku kierunkowskazów aż zobaczysz napis timer 1, timer2 lub direct start (zależy jaki masz język). Zatwierdzasz wybranie przyciskiem "reset" też na tym przełączniku.Po wybraniu direct start zacznie mrugać napis "on" i to oznacza włączenie bezpośrednie. Natomiast timer 1 i 2 ustawisz sobie godzine na którą chcesz mieć nagrzane.


W takim razie, sprzedawca mojego auta blefował i sobie wymyślił to webasto... Gdy kręcę pokrętłem mam tylko spalanie średnie, chwilowe, prędkość średnią - czyli webasta nie ma Smile

Dziękuję za instrukcje i pozdrawiam.
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 18:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Masz w swoim aucie webasto albo przynajmniej powinnieneś mieć. Nie masz tylko możliwości sterowania nim(wersja tylko automatyczna). Żeby mieć możliwość sterowania trzeba załadować program tzw.timer i wtedy będziesz mógł sterować z komputera pokładowego.
Sprawdź tylko czy masz rzeczywiście piec. Piec jest z przodu po lewej stronie za halogenem widoczny od spodu jak się schylisz to go widać.
tutaj masz zdjęcia jak taki piec wygląda Ty będziesz widział tylko kawałek jego.
http://moto.allegro.pl/webasto-diesel-volvo-s60-v70-itp-4-7-kw-i1351433702.html
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


O proszę, to nie wiedziałem nawet o czymś takim Smile Ok. Dzięki za przejrzyste przedstawienie sprawy. Przy najbliższej okazji zerknę czy mam ten piec.
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 00:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


cfb2c napisał:
tak w s80 taty webasto dziala sprawnie i mniejwiecej jest taki objaw jak u Ciebie ze slychac jak cos chodzi i dogrzewa silnik Smile

Natomiast ja mam webasto z programatorem i sam sobie ustawiam o ktorej ma byc cieplo w aucie, dlatego osobiscie proponuje wgranie softu za ok500zl poszukaj na allegro Smile bo z tego co sie orientuje to to sie dogrywa, ja mialem jak kupilem a u taty koszt takiego programatora to bylo ok 500zl ale jemu nie potrzebne bo parkuje w garazu...

Mozesz podać namiary gdzie na allegro oferują ten programator?
Albo namiary gdzie to można zrobić?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 00:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 15:40
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


kinniu napisał:
Masz w swoim aucie webasto albo przynajmniej powinnieneś mieć. Nie masz tylko możliwości sterowania nim(wersja tylko automatyczna). Żeby mieć możliwość sterowania trzeba załadować program tzw.timer i wtedy będziesz mógł sterować z komputera pokładowego.
Sprawdź tylko czy masz rzeczywiście piec. Piec jest z przodu po lewej stronie za halogenem widoczny od spodu jak się schylisz to go widać.
tutaj masz zdjęcia jak taki piec wygląda Ty będziesz widział tylko kawałek jego.
http://moto.allegro.pl/webasto-diesel-volvo-s60-v70-itp-4-7-kw-i1351433702.html


Więc tak: wstępna analiza mówi, że jest piec od webasta Smile Tylko jak sprawdzić czy to webasto w ogóle działa? Jaka jest zasada działania takiego "automatycznego" webasta???
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 22:35
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Webasto urchamia się automatycznie gdy sterownik uzna za stosowne dogrzanie silnika. W obecnych warunkach to zaraz po uruchomieniu zimnego silnika i zostawieniu go na biegu jałowym powinno spowodować uruchomienie webasto . Na pewno można sprawdzić automatyczne webasto komputerem serwisowym
Powrót do góry
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 22:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Witam
Panowie gadu gadu, a ja naprawiłem swoje webesto.
Byłem w ASO: uruchomili piec przez komputer i wszystko działa jak należy (diagnoza serwisu: prawdopodobnie zalanie lub chwilowy spadek napięcia) koszt naprawy 250zł. Dla zainteresowanych moge podać że zestaw naprawczy do webesto w ASO kosztuje 1300zł, umnie obyło się bez rozkręcania pieca.
Powrót do góry
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 23:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Niestety webesto mi znów nie działa. Tydzień temu byłem znim w ASO webesto naprawili. niestety pocieszyłem się tylko tydzień i znów niechodzi.
Naprawa polegała na pogrzebaniu w komputerze, teraz ASO chce rozkręcać piec więc dla zainteresowanych podaje koszty:
- rozebranie webesta 600zł
- zestaw części naprawczych 1300zł
RAZEM: 1900zł SZOK!
Ja narazie szukam jakiegoś mechaniora który mi to zrobi za normalne pieniądze.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 00:08
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Z tą cenę to już chyba wolałbym odpalić auto i przejechać się 5 min...aż zrobi się ciepło hehe Very Happy
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
gizbern7002

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Newcastle
Posiadane auto: Vauxhall Zafira Z19DTH 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 14:42
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Nie wiem czy mnie posłuchasz ale dam ci dobrą radę. Nie kombinuj ja w tym miesiącu kombinowałem gdzie tanio zrobić i popłynąłem dużo kasy.Aż w końcu znalazłem super warsztat i mi zrobili w 2 godziny z wymianą pompki wodnej. Co prawda zapłaciłem 850złociszy ale w cześnij u dwóch fachowców zostawiłem 500 złotych, i nic nie zrobili! Dam ci numer to zadzwonisz ja jechałem z Wrocławia do nich to 120 kilometrów ale było warto ty nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale jak musisz dojechać to się nie przejmuj nie pożałujesz.
Kożuchów tel. 068 355 09 19 kom. 697 174 487 auto-klimat. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Pytanie do znawców tematu czy webasto w volvie s60 d5 można naprawić poza serwisem ASO, bo odnosze wrarzenie, że to jest jakaś kosmiczna technologia i nikt tego nie naprawia. Moje kontakty z mechanikami od webasta to:
1 nie naprawia bo niema komputera od volvo
2 dużo się na gadał podłączył wtyczke do komputera ( w kabinie pod kierownicą) i okazało się że nie może się polączyć
3 nie naprawia volvo bo niema części zamiennych
4 jestem umuwiony twierdzi że naprawi na pytanie czy wogle ma komputer do volvo stwierdził że tak podłacza się bezpośrednio do webesta pod zderzakiem ale odnosze wrazenie że skończy się jak z poprzednimi fachowcami.
Pytanie czy ktoś zna warsztat od webesto volvo ( oczywiście nie ASO to już ostateczność) w zachodniopomorskim lub pomorskim za namiary zgóry dziękuje.
Powrót do góry
dzielnicowy007

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: s60 d5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 18:31
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Musze niestety potwierdzić Twoje spostrzeżenie. U mnie rówineż padło webasto i obdzwoniłem z dziesięć warsztatów które zajmują się naprawą i żaden nie chciał się za to zabrać. Nawet puściłem pytanie na forum o naprawę w pomorskim i nic. Ale w końcu znalazłem jeden, w Pruszczu Gdańskim ( mam nadzieje że nie za daleko dla Ciebie ) który zerknie w webasto ( podobno mają komputer i robili już coś takiego )i umówiłem się na wizytę. O efektach poinformuje.
Powrót do góry
dzielnicowy007

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: s60 d5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 00:58
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


No i udało się. Webasto hula aż miło. Na warsztacie powiedzieli że program sie zawiesił, czy coś takiego. Odpalili z kompa i skasowali 200 Smile Mieli zająć sie sporym kopceniem po odpaleniu, mechanik powiedział że "przepalił" webasto i dymienie powinno ustąpić. Oczywiście nie ustąpiło. Rada mechanika na kopcenie - zmień stacje. Tankuje na shellu, więc nie zostaje za dużo stacji z "lepszym" paliwem. Wyjeżdżę paliwo do końca i spróbuje, ale wątpię żeby to coś poradziło
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 21:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nie działa webesto volvo S60 D5


Dzielnicowy a jaka jest teraz roznica jak webasto dziala? bo ja do dzis nie wiem czy u mnie dziala, nie wiem jak to sprawdzic poza servisem. Jak to bylo w twoim przypadku?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoV60

32 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

153 300

2019r.

49 376 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System