Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) skrzynia biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris_f

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Środa Wlkp
Posiadane auto: volvo v40 98 rok
Piwa: 0/8
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 11:09
Temat postu:

skrzynia biegów


Witam

Niedawno kupiłem V 40-tke diesel 98 rok i chyba padła mi skrzynia . Wszystko chodziło ok i nagle po odpaleniu nie mogę wrzucić żadnego biegu ,jest luz i tylko wchodzi piąty bieg. Czy ktoś miał podobne kłopoty?

Czytałem o zacinających się mechanizmach pośrednich zmiany biegów - że często w volvo to się psuło,czyli może nie skrzynia biegów ?

Auto odstawiłem do mechanika bo samemu chyba nic nie da się zdziałać.

No i jest przyczyna - choinkę w skrzyni biegów zablokowała mała stalowa blaszka która wypadła z jakiegoś trybu w skrzyni.Kupiłem nową w serwisie Renault ( 21 zł) mechanik złożył skrzynię i na razie wszystko jest ok.

pozdr
_________________
kris


Ostatnio zmieniony przez kris_f dnia Sob 01 Sty 2011, 14:45, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
nina

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork/pomorskie
Posiadane auto: volvo v40, 1,9 TDi 95 KM '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 00:31
Temat postu:

skrzynia biegów


witam,
mam problem ze skrzynia biegów, wg znajomego cała skrzynia jest do wymiany, a ja chciałabym wiedziec czy to konieczne, czy moze tylko tuleje wybieraka sa do wymiany??

problem wyglada tak: podczas pracy silnika słychac taki dzwięk jakby jakas łopatka o cos uderzała, haczyła. Poza tym biegi wchodza ok (na poczatku po wymianie sprzęgła 5ka wyskakiwała, ale po poluzowaniu biegi wchodziły lżej), tylko drążek jest luźny podczas jazdy, nie wiadomo na jakim jest biegu.. do tego usłyszałam, ze pompa wodna jest tez do wymiany..

czy możecie polecić mi też dobrego mechanika w okolicach elblag/tczew/gdańsk ktory mógłby mi to zweryfikowac?

nina
Powrót do góry
tomekv40

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Roztocze
Posiadane auto: Volvo v40
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 16:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) skrzynia biegów


Musisz podjechać na Cisy tam po prawej jest mały zakład za serwisem oponiarskim jak nie doradzi to przynajmniej nie zaszkodzi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie

VolvoXC 60

143 800

2018r.

130 000 km

śląskie

VolvoV60

34 900

2011r.

280 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

134 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoV60

99 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System