Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 27 Lip 2012, 11:18
Temat postu:

Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???


S60 2.4D5 Automat 2002r.

Objawy:

- Przy jeździe około 90-100 czasami słychać pulsacyjne ocieranie metalu, związane z drganiem poruszających się kół. W tej sytuacji naciskając delikatnie na pedał hamulca skrzypienie jest głośniejsze i bardziej jednostajne, dociskając bardziej pedał hamulca dźwięk zanika.

- Przy wyhamowaniu do zera (a najczęściej po przejechaniu przez próg zwalniający) i rozpędzaniu się skrzypienie jest głośne i ciągłe przez pierwsze chwile, a z momentem rozpędzania się auta zwiększa częstotliwość i cichnie (przechodząc w delikatne pulsacyjne skrzypienie).

- Czasami po wyhamowaniu i powolnym rozpędzaniu skrzypienia nie słychać, natomiast przy delikatnym ruchu kierownicy np w prawą stronę skrzypienie zaczyna być słyszalne(naprawdę delikatny ruch, około 60 stopni, tak, że koła nawet jeszcze nie wykonają skrętu).

Przegląd robiłem kilka dni temu, staruszek w fartuchu szarpał i mówi, ze nie ma nigdzie luzów hehe Laughing

Macie jakieś sugestie koledzy? Czy może tulejki już się wyrobiły (ostatnia wymiana 2 lata temu), może łączniki stabilizatora, a może coś z układem hamulcowym (klocki po wymianie niedawno)?

Wyciągałem cylinderki hamulcowe i czyściłem, solidnie nasmarowałem, wydaje mi się, że one pracują prawidłowo.

Cóż to może być takiego??? Pozdrawiam!
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
z1969

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Volvo s-40 II/2.0 D4204T.2004;Alfa 147/1.6 TS,2003
Piwa: 4/2
Wysłany: Pią 27 Lip 2012, 14:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???


Weź volvinę na podnośnik i zakręć kołem,sprawdź czy wyczuwalne są drgania na sprężynie(jeśli tak to 99% łożysko).Przypuszczam,że masz alufegi
jeśli nieoryginalne,to być może przy naprawie hamulców został zdjęty i nie założony pierścień centrujący-wtedy wew.strona felgi może trzeć o siodło zacisku.
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Pią 27 Lip 2012, 17:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???


Moja sugestia dotyczy nadmiernego zuzycia tarczy hamulca . Należy zeszlifować rant zewnętrzny aby zniwelować tarcie klocka
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 27 Lip 2012, 20:04
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???


Felgi ma założone nieoryginalne ale pierścień centrujący jest...

A co do tarcz, to właśnie przy ostatniej wymianie klocków oddałem do tokarza tarcze, żeby mi starł rant..i w sumie od tamtej pory mam ten objaw Sad Jest możliwość, że źle to zrobił?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 17:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???


Póki co dzisiaj ściągnąłem obie tarcze, postukałem, obiłem z syfu i założyłem odwrotnie Very Happy Przejechałem się kilka km i niby problem zniknął.. No ale zobaczymy co będzie w trasie. Jak sytuacja zacznie się powtarzać to chyba po prostu muszę nowe tarcze kupić.
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 17:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 29 Lip 2012, 21:36
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawieszenie, kolumna kierownicza, czy układ hamulcowy???


Także w trasie okazało się, że usterka nie zniknęła... Nadal coś trze mi w okolicy koła... Zauważyłem, że jak postoi samochód, to trzeba kilkanaście km przejechać i się zaczyna - jadąc swobodnie około 90-120 słychać rytmiczne "tarcie", nawet nie wiem jak to określić... Także układ hamulcowy raczej należy wykluczyć.

Zauważyłem także, że lekko mi kierownica drży przy tych objawach. Czy to może być łożysko? Jak tak to łatwo jest je wymienić, jakie koszta i jakie to konkretnie może być łożysko?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoS60

68 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoV90

77 490

2018r.

222 000 km

mazowieckie

VolvoXC 40

117 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoV60

33 700

2011r.

319 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System