Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Problem z ASB. Brak płynności w skrzyni automatycznej.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swierk80

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODDEBICE
Posiadane auto: VOLVO S60 2.0T 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 18:21
Temat postu:

Problem z ASB. Brak płynności w skrzyni automatycznej.


Witam, może mi ktoś pomoże.Chodzi o moje Volvo s60 2001r,2.0T.Auto trochę mi szwankuje, chodzi o skrzynie automatyczną. Opiszę problem!!
Gdy silnik jest zimny skrzynia pracuje ładnie nic nie szarpie a biegi płynnie wchodzą, problem jest wtedy gdy silnik się nagrzeje i zaczyna szarpać.
-Szarpnięcie i jakby opóźniona reakcja o 2 sekundy przy zmianie biegów z P na R i z P na D
-Podczas jazdy gdy przechodzi z dwójki na trójkę to wtedy bardzo mocno szarpie, obroty wchodzą do około 3000 a po chwili przerzuca bieg, dzieje się to głównie gdy jadę wolno( np.w korkach)Reszta biegów wchodzi już w miarę płynnie
-Podczas dochamowania z dużej prędkości (np.do świateł na skrzyżowaniu)Jest dość mocne szarpinięcie
Nadmienię tylko że jeszcze nie wymieniałem oleju w skrzyni.Mój olej jest jasno różowy i trochę śmierdzi.
Czy wymiana oleju pomoże i na jaki olej wymienić. I czy jestem w stanie sam to zrobić.
Podpinałem pod komputer i nie było błędów związanych ze skrzynia biegów.
PROSZĘ O POMOC!


Nie ma potrzeby zakładania identycznych tematów.
TAIF
http://volvo.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=123723
Powrót do góry
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 20:35
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ASB. Brak płynności w skrzyni automatycznej.


Zacząłbym od wymiany oleju, ale w takim stanie jak opisujesz to chyba będzie to już wyrzucony pieniądz, właściwie to raczej na pewno będzie.
Przykre, ale szykuj się na wydatek rzędu 4-5 tyś zł (o ile nie więcej). Skrzynia jak to się popularnie mówi jest prawdopodobnie "przypalona" i nie trzyma ciśnienia oleju. Do wymiany masz najprawdopodobniej wszystkie elementy "miękkie" skrzyni, tarcze, okładziny, taśma hamulcowa. Nie wiadomo w jakim stanie są elementy przekładniowe.
Dlatego na zimnym silniku jest ok. bo olej w skrzyni jest gęsty i smarowanie jest prawidłowe, im cieplejszy olej tym to smarowanie jest gorsze. Każdy przejechany kilometr przybliża Cię do nieuchronnego końca tej skrzyni, niestety.
Jest kwestią czasu jak odmówi w ogóle współpracy. W tej chwili żeby bezstresowo jeździć musisz ją wyremontować lub wymienić na używaną.
Nawet nie myśl o nowej, nowa AW5042LE w ASO kosztuje ok. 12 tyś zł. Więc AW5055SN będzie zapewne znacznie droższa.
Sorry za takie "hiobowe" wieści, ale taka jest rzeczywistość.
Ps. "Podrasowałem" trochę tytuł.
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 22:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ASB. Brak płynności w skrzyni automatycznej.


Cytat:
Nadmienię tylko że jeszcze nie wymieniałem oleju w skrzyni.Mój olej jest jasno różowy i trochę śmierdzi.

Jak długo masz te auto, ile km zrobiłeś?Kolor jaki opisujesz ma nowy olej co wskazywałoby że był zmieniany.Co do zapachu jeśli występuje charakterystyczny zapach spalenizny okładzin tarczek i opisane objawy to tak jak napisał kolega baton208
Na szarpnięcia i stuki często pomaga wgranie nowego oprogramowania do skrzyni (o ile nie było wgrywane) i to jest chyba jedyne co można zrobić bez remontu czy wymiany.
Powrót do góry
swierk80

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODDEBICE
Posiadane auto: VOLVO S60 2.0T 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 11:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ASB. Brak płynności w skrzyni automatycznej.


autko zakupiłem w grudniu, było uszkodzone blacharsko,miał też uszkodzoną chłodnice, wiec podczas zakupu nawet sie nie przejechałem,po remoncie zrobiłem 3500tys.km.z tego 3000tys. po zainstalowaniu inst.gaz.poza tymi objawami z autkiem wszystko ok,jestem bardzo zadowolony,co do remontu,czy wystarczyłoby wymiana tarczek z przekładkami.czy lepiej poszukać uzywanej skrzyni.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 12:26
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z ASB. Brak płynności w skrzyni automatycznej.


Jak naprawa to tylko w warsztacie gdzie dostaniesz gwarancje na rok na naprawę skrzyni i to na piśmie. Unikaj warsztatów gdzie robi się na słowo. Naprawa automatu nie jest taka prostaj jak to by się niektórym wydawało.Wymiana samych tarczek może nie pomóc.Ważna jest też prawidłowa praca modulatora.
Co do używanych to jest loteria nie wiadomo jaką trafisz,gwarancja rozruchowa to minimum ale ile taka skrzynia pojeździ to nie wiadomo.
Ten nowy program do skrzyni też załaduj, koszt nie jest duży a poprawia funkcjonowanie skrzyni.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 12:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System