Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roxer

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Volvo XC90
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 17:39
Temat postu:

Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Witam.
Zastanawiam się nad kupnem Volvo XC90, mam jednak wątpliwości co do działania automatycznej w nim skrzyni. Jezeli mam wciśnięty hamulec a dźwignia jest w pozycji R, przesuwając ją na pozycje D, to koła samochodu powinny lekko zadrgnąć? Czy to normalne, czy może wróżyć jaką awarię?
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 23:22
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Normalne a przy zużytch tulejach whaczy te drgnięcie może być spore, co do skrzyni to niepokojące są hałasy i drgania, udrzenia,pulsacje wyczywalne na pedale hamulca przy zmianie z R na D oraz stuki szarpnięcia w czasie jazdy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Roxer

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Volvo XC90
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:05
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Są minimalne. Podczas jazdy nic nie stuka nie hałasuje. Czyli wszystko OK, można kupować.

DZIĘKI ZA POMOC.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Witam kolegów. Ja kilka miesięcy temu przerabiałem awarię automatu w Volvo s80 D5 (skrzynia asin 55-50sn) i pokrótce chciał bym opowiedzieć co się z tym wiąże. Po pierwsze zaczne od końca czyli od kosztów naprawy, a są ogromne. Wymiana elektro zaworów to koszt ok. 2.5 tyś. ale w przeważającej ilości wypadków, jak z skrzynią coś się dzieje to taka wymiana nie pomaga lub na długo nie wystarcza, np. opiłki i tak je od nowa niszczą. Kapitalny remont skrzyni z wymianą sterownika, tarczkani itp. itd. to koszt 7.000 do 8.000zł i po tym powinno byś już wszystko ok. chciał bym tu dodać, że obdzwoniłem w sprawie naprawy tej skrzynii niemal całą Polskę i wszędzie podawali podobne do wyżej wymienionych kwot. Po drugie opisze objawy. Wszystko działo się przy gorącej skrzynii (zimna chodziła idealnie) tak, jak kolega wspomniał szarpnięcie przy przełączaniu z R na D, ślizganie sie przy przełączaniu na inny bieg, brak reakcji na biegu R dopiero przy mocniejszym wciśnięciu gazy ruszenie do tyłu z piskiem, szarpnięcie przy ruszaniu itd. Więc kolego, jak mogę Ci poradzić sprawdzaj skrzynie, jak się rozgrzeję tzn. przynajmniej kilkanaście kilometrów jazdy, a po drugie wszystkie szarpnięcia, uslizgi, odgłosy powinny Cię od danego samochodu odwieść. Teraz kupiłem inne autko też z automatem i odpukać chodzi idealnie tzn. płynnie przełącza biegi, nic nie szarpie nawet z R na D delikatnie rusza do tyłu i przodu.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
qqrraa

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lędziny
Posiadane auto: Volvo XC90 V8
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 08 Lip 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Witam

Mam problem ze skrzynią biegów. Mianowicie na trasie wyskoczył mi komunikat TRANSMISSION SERVICE REQUIRED. Potem jak wróciłem do domu zauważyłem, że auto szarpie i słychać uderzenie przy przełączaniu z P na R lub D. Objawy występują tylko przy rozgrzanej skrzyni, jak jest zimna wszystko jest ok. Poza tym w trakcie jazdy nawet na rozgrzanej skrzyni wszystko chodzi ok, redukuje i wrzuca biegi bez szarpnięć itd. Wymieniłem już olej na nowy. ale nic to nie dało. Ktoś może wie co jest nie tak?
Za wszelkie sugestie z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Tomek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Lip 2011, 23:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 09:46
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Cytat:
TRANSMISSION SERVICE REQUIRED.
pojawia się cały czas ? Odczytałeś błędy w skrzyni?
Wymieniłeś olej to pozostaje tylko sprawdzenie czy nie ma nowszego oprogramowania do skrzyni. Póżniej pozostaje już tylko wymiana lub naprawa skrzyni zakładając że połączenia elektryczne na zewnątrz są ok.
Napisz jakie błędy były ,bądź są. Na PW wyśłij mi nr vin sprawdze czy jest nowszy program do skrzyni.
Powrót do góry
qqrraa

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lędziny
Posiadane auto: Volvo XC90 V8
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 22:48
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Witam

W końcu zrobiłem diagnostykę w dwóch miejscach, mianowicie w AutoKlimat w Tychach (tylko odczyt kodów błędu - czas trwania 10 minut) oraz w ASO Euro-KAS w Katowicach (jakieś 2 godz + adaptacja skrzyni). W sumie to nie dowiedziałem się niczego konkretnego (skrzynia do naprawy lub wymiany). Komputer zarejestrował tylko jeden błąd dotyczący pracy skrzyni, mianowicie P074100 Torque Converter Clutch Solenoid Circuit Performance Or Stuck Off - General Failure Information - No sub type information. Tak jak wspomniałem wcześniej skrzynia podczas jazdy pracuje normalnie. Zauważyłem, że komunikat TRANSMISSION SERVICE REQUIRED wyskakuje mi podczas jazdy na autostradzie, gdy włączony jest tempomat i samochód ma wrzucony 6 bieg. Zaczyna się górka tempomat, żeby utrzymać stałą prędkość zwiększa otwarcie przepustnicy i w tym momencie odczuwane jest coś jakby uślizg sprzęgła w manualnej skrzyni i wyświetlany jest komunikat (zwykle jest to zakręt pod górkę na A4 w okolicy Rudy Śląskiej w stronę Katowic :] ). Podczas jazdy po mieście komunikat ani razu się nie wyświetlił. Wydaje mi się, że przyczyną jest tutaj sam konwerter lub jego sterowanie. Jakieś pomysły?
Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

Tomek
Powrót do góry
kala40

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAGŁĘBIE
Posiadane auto: VOLVO, XC90, T6, 2.9
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:08
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Witam! niestety miałem to samo - do regeneracji konwerter plus czujnik lock-up.
Polecam nieautoryzowany serwis "Autocentrum" w Radzionkowie, są porządnymi fachowcami i nie zedrą z ciebie skóry jak w przypadku autoryzowanych serwisów.
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 01:07
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Skrzynia biegów - jak powinna działać.


Czy w skrzyni (automat) należy wymieniać olej? Jeżeli tak, to jaki olej zastosować i co ile km należy wymieniać?
Powrót do góry
gadu-gadu
Kobez

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 21:39
Temat postu:

Na co uważać??


Zastanawiam się nad zakupem używanego XC90. Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę? Wyczytałem już w tym poście o skrzyni, proszę o inne spostrzeżenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC60 & XC90 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System