Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Szarpanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
d-u-c-k

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: V50 1.6 D 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 14:51
Temat postu:

Szarpanie


Witam, chciałem podpytać Was o ewentualne możliwości występowania zjawiska:
Od pewnego momentu podczas jazdy występuje u mnie w samochodzie zjawisko szarpania (jakby coś było zatkane, nie dochodziła odpowiednia ilość paliwa...). Ma to miejsce w przedziale 1200 - 2200 obrotów - głównie na 2,3,4 biegu podczas spokojnej jazdy ze stałą prędkością. W momencie przyspieszania jak i hamowania silnikiem zjawisko nie występuje. Komputer nic nie pokazuje!
Przegoniłem parę rasy samochód bo byslałem że to filtr cząstek stałych ale nie pomogło.
Z góry dzięki za pomysły Exclamation
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 02:53
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Szarpanie


Witam kolego dokładny opis twojego zjawiska miałem też jakieś dwa mieś. temu, ale w citroenie c4 picasso 2.0HDI z filtrem cząstek. Jak ruszalem dynamicznie to wszystko ok. przy depnięciu też ok. ale, jak jechałem spokojnie "statycznie" to obroty jak by falowały i silnikowi czegoś brakowało powietrza lub ropy. Co ciekawe, jak odłączałem przepływomierz to samochód jechał idealnie. Przesiedziałem wtedy ładnych kilka nocy, żeby znaleźć coś w necie na ten temat. Główne wątki prowadziły do: uszkodzony przepływomierz, zatkany- zabrudzony zawór EGR, lub filtr cząstek. Ja jednak pierwsze co zrobiłem to wymieniłem filtr powietrza i nie pomogło, podjechałem po sąsiedzku do servisu Boscha i też nic nie pokażało, jedynie błąd po odłączeniu przepływomierza. Usuneli błąd i nadal szarpał "kołysał" w czasie jazdy. Więc przegoniłem samochód i jak ręką odjął po kilku dniach znów lekko zaczynało się kołysanie i znów przegoniłem i od tego czasu wszystko w 100% OK. Jak już wpominałem, że po sąsiedzku mam servis to pewnego dnia właściciel servisu wpadł do mnie (znał mój problem) mówiąc, że wie już co to będzie twierdził, że FAP (tak w citroenie nazywa się filtr cząstek stałych) napewno nie, tylko jakiś "regulator pompy wtryskowej lub silnik wolnych obrotów" (jak nie przekłamałem) ale umnie już wszystko było ok. Tak naprawdę nie wiem co to było, ale przeszło. Sorry, że tak długo to opisywałem, ale chciałem Ci jak najbardziej podpowiedzieć. Ja na twoim miejscu kupił bym nowy filtr powietrza bo od czegoś zacznij, przegoń go jeszcze a, jak to nie pomoże to sam widzisz...
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 07:08
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Szarpanie


Witam jak kolega opisał i ma racje filtr cząsteczek , przegoń autko minimum 150 km przy szybkości około 100 km tak fabryki podają może to bzdura ale pomaga , znajomy miał ten sam problem w mesiu klas A
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
d-u-c-k

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: V50 1.6 D 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Szarpanie


Dzięki "Cyfrowy 5" za podpowiedzi! Niestety w między czasie zdążyłem wymienić filtr powietrza jak i zawór EGR - żadnych zmian! Pewnie przyszła pora na duuuuuże przegonienie tak jak pisze "darek volvo"! W przyszłym tygodniu to zrobie jeśli czas pozwoli! Napiszę o efektach - jeśli nie pomoże sprawdzę "regulator pompy wtryskowej lub silnik wolnych obrotów" Idea
Powrót do góry
icon

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: V50 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 10:19
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Szarpanie


Hej - i jak sprawa się skończyła? Wczoraj w moim aucie zaczęło się bardzo podobnie dziać...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 10:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
d-u-c-k

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: V50 1.6 D 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 13:32
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Szarpanie


Prawdopodobnie wadliwy zawor EGR - przymierzam sie do reklamacji!
_________________
Jeżeli Ci pomogłem - postaw piwko Mr. Green
Powrót do góry
tomaszyna

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136KM 2006r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 10:09
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Szarpanie


d-u-c-k jak możesz to napisz jak skończyła sie sprawa z szarpaniem, czy reklamowałeś EGR-a i czy pomogło. Wczoraj u mnie zaobserwowałem podobne zjawisko. Jadąc na 2,3 biegu auto jakby sie dusiło. Trwa to około 2-3 sekund, jak dodam gazu to trochę się zadławi ale za chwilę wszystko gra i przespiesza normalnie.

Może ktoś ma pomysł co to może być!!!

Autko to V50, 2006r, wycięty DPF, 2.0 D, 136KM, przebieg 151000km.
Powrót do góry
Hubert 1990

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: volvo s 40 2006r 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2015, 22:16
Temat postu:

szarpanie


Witam
Ja juz mam po problemie wada nie byl egr filtr czastek itd. skonczylo sie na regeneracji pompy wysokiego cisnienia oraz czyszczenie i regulacja wtryskow
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System