Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zanetto

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: V70 2006 2,4 170KM automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 16:18
Temat postu:

Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?


Witam,
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem v70 2.4 170km automat (bez turbo). Nigdy wcześniej nie jeździłem Volvo, ale byłem zadowolonym użytkownikiem Accorda '00.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że prawie luksusowe Volvo (skóra, elektryka, bajery), po wpadnięciu w dziurę na drodze - zachowuje się jak furmanka, a nie luksusowy samochód. Zamiast po cichu "wybrać" nierówność - auto potrafi stuknąć, że hej, jakbym nie miał żadnego amortyzatora i robi to zauważalnie głośno, do tego - takie mam wrażenie - jakby traciło w tym momencie przyczepność i czuję, że nie mam nad nim takiej kontroli jak w mojej Hondzie, ale gdzieś ucieka...
Dla porównania - tańsza Honda pięknie i cicho wybierała dziury, nic nie waliło, trzymała się pięknie drogi (choć Hondy generalnie mają trwarde zawieszenie).
Do tego mam wrażenie, że cały samochód się trochę buja - nie jest przyjemnie twardy (jak w Hondzie), a więc nie czuję się w nim tak samo pewnie..

Czy to jest normalne i mam się do tego przyzwyczaić? Rozumiem, że V70 to auto dłuższe, szersze itd., więc zachowuje się inaczej, ale czy różnica w komforcie jazdy byłaby aż tak duża (mówię o drogach z dziurami, nie o gładkim asfalcie). Dodam, że auto ma faktyczny przebieg 50.000 (jest z 2006 r), było na przeglądzie przed zakupem i nie stwierdzono niczego co powinienem wymienić - w szczególności nie mówiono nic o np. amortyzatorach.
Genralnie - jestem bardzo zadowolony z auto - ale to zachowanie jak "furmanka bez zawieszenia" - strasznie mnie wkurza.

Napiszcie proszę co mam o tym myśleć. Dziękuję!
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 16:31
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?


Witam proponuje podjechać na diagnostykę podwozia może coś jest nie tak , a co do prowadzenia Volvo doś przyjemnie wybiera nierówności fakt jest taki że jest sztywny no jak wóz drabiniasty ale nie powinno nic stukać metalicznie
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
zanetto

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: V70 2006 2,4 170KM automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 16:44
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?


darek volvo napisał:
Volvo doś przyjemnie wybiera nierówności fakt jest taki że jest sztywny no jak wóz drabiniasty ale nie powinno nic stukać metalicznie


Problem w tym, że "metalicznie" nic nie stuka - kiedy koła wjadą w dziurę - est stukot, ale taki jakby nie było żadnego zawieszenia, więc takie sztywne uderzenie, ale nie metaliczne i cały samochód się od razu buja i traci kontakt z podłożem...
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?


Witaj ponownie jak wyżej opisałem proponuje podjechać do odpowiedniego servisu i poglądowo stwierdzisz co nie tak z tym podwoziem to jest nie normalne z twojego opisu co do Volva
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
zanetto

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: V70 2006 2,4 170KM automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 00:35
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?


darek volvo napisał:
Witaj ponownie jak wyżej opisałem proponuje podjechać do odpowiedniego servisu i poglądowo stwierdzisz co nie tak z tym podwoziem to jest nie normalne z twojego opisu co do Volva


Tak pewnie zrobię i mam tylko nadzieję, że zawieszenie do naprawy i będzie OK. Bo jeśli tak się jeździ tym autem na co dzień, przy dobrych amortyzatorach etc, to mocno się zawiodę... Zobaczymy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 00:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcoszin

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: v70 2.4d5 awd 06
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Zawieszenie -czy to normalne że tak słabo zbiera dziury?


witam
na początku proponował bym sprawdzić ciśnienie w oponach, jeżeli będziesz miał za dużo wiatru to normalne, że będzie słabiej amortyzował wszelkie nierówności w naszych cudnych drogach, ewentualnie na diagnostyce sprawdź tuleje na wahaczach
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoXC 70

58 900

2014r.

280 000 km

mazowieckie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System