Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo 440 ) Obudowa filtra powietrza..do czego dodatkowy wylot??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 440 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dugi84

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: volvo 440 2.0 1995
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 16:39
Temat postu:

Obudowa filtra powietrza..do czego dodatkowy wylot??


Witam na załączonej fotografii widać obudowę filtra powietrza będę ja wymieniał bo pourywały się zaczepy chyba ze starości to nie istotne, moje pytanie jest takie do czego służy ta dodatkowa "wylotka" (metalowa) widać na zdj. w oryginale takiej niema więc nie wiem czy tez mam ją przekładać czy nie potrzebna jak uważacie?? Dodam że autko chodzi na gazie i że "wylotka" rusza się tylko na zewnątrz. Czy to jakieś dodatkowe chłodzenie silnika? a może z racji instalacji gazowej jakieś zabezpieczenie?? Chciał bym uniknąć komplikacji bo może jest to ważny element a może komuś zachciało się tuningu?


Jeśli ktoś nie wie niech nie zgaduje proszę tylko o konkretne odpowiedzi z jakąś argumentacją..
Powrót do góry
elromano

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): z daleka
Posiadane auto: honda
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 18:03
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Obudowa filtra powietrza..do czego dodatkowy wylot??


najprawdopodobniej jest to tzw gwizdek, czyli klapka która w momencie "strzału gazu" powoduje, że nadmierne ciśnienie gazów ma swobodne ujście, i nie niszczy obudowy filtra powietrza.
"strzał gazu" może wystapić gdy są problemy z instalacją zapłonową-niesprawne swiece przewody itp, ogólnie takie zajwisko sporadycznie występowało w instalacjach starego typu i oznaczało zazwyczaj konieczność regulacji lub wymiany niekórych elementów, nikt nie był w stanie przewidzieć kiedy więc profilatycznie stosowano te klapki.

oczywiście klapkę radził bym zamontować , aczkolwiek otwór w obudowie filtra powietrza można było by wykonać trochę bardziej starannie i szczelnie. jesli masz otwornicę( takie coś co służy do wycinania otworów w drewnie płytach KG i płytach OSB) to możesz otwornicą to wykonać.


mam pytanie, potrzebuję zmienić obudowę filtra w volvo 1.6 benzyna, czy ktoś się orientuje czy podejdzie od diesla 1.9?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 18:26
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Obudowa filtra powietrza..do czego dodatkowy wylot??


dokładnie sie to nazwywa KLAPKA WYBUCHOWA
Powrót do góry
dugi84

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: volvo 440 2.0 1995
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 12:41
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Obudowa filtra powietrza..do czego dodatkowy wylot??


Dzięki elromano za konkretną i wyczerpującą odpowiedz. Spróbuje przełożyć klapkę szkoda by było kolejnej obudowy. Dla Ciebie oczywiście piwo, a temat do zamknięcia. Co do Twojego pytania o pasującą obudowę nie potrafię powiedzieć na 100% ale z tego co się orientuję to małe szanse żeby z diesla pasował do benzyny tylko tyle mogę powiedzieć chociaż mogę się mylić..Najlepiej poszukaj na aukcjach allegro i skontaktuj się ze sprzedającym oni przeważnie potrafią pomóc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 440 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo 440 »

Opinie o samochodach Volvo 440 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo 440 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoInny

122 000

2018r.

189 200 km

mazowieckie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoV40

67 500

2019r.

78 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System