Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 14:32
Temat postu:

jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Witam mam pytanko jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów? zakupiłem dexron III z norma ATF czy on bedzie pasował ?
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 09:44
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Jeżeli masz skrzynię AW55-50 to olej powinien spełniać normę Volvo-znajdziesz ją w instrukcji i było już o tym na forum.Dextron III raczej tej normy nie spełnia.Pozdrawiam!
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 13:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


własnie szukam na forum ale nic nie moge znaleść
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 14:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Ta norma volvo to 1161540.Jedną z opcji jest olej Carlube ATF-U.
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


ok dzieki chłopaki ... zakupiony wczesniej olej zwracam i kupuje ten Carlube ....Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 15:08
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Witam .... własnie jestem po zmianie oleju:DVery Happy w skrzyni... i mam pytanie:) MOJ mechanik zmienial sposobem ze zlal 3 litry potem pojexsdził i znowu 3 litry - strasznie syfiasty olej zlatywał.... teraz skrzynia pracuje lepiej tzn przy zmianach biegu zero szarpnieć ale...Very Happy własnie ale 3 bieg mi nie wchodzi Very Happy i pytanie co radzicie

Czy skrzynia jest juz tylko do regeneracji ..czy pojexdzić z tydzień i sprobowac wlac jeszcze 3 litry..?
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 17:51
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Wcześniej miałeś już taki objaw, czy po zmianie oleju tak się zrobiło?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


nie wcześniej nic takiego nie mialem, mialem wszystkie biegi lecz minimlanie zaczynalo poszarpywać czasem.... teraz jest idealnie ale nie ma trzeciego biegu Smile i nie wiem co zrobić ?
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 19:57
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


"MOJ mechanik zmienial sposobem ze zlal 3 litry potem pojexsdził i znowu 3 litry"

Tak się oleju w skrzyni nie zmienia,chyba że to jakaś nowatorska metoda.Ja bym nigdy nie jeździł z 3 litrami brakującego oleju.Przy tak poważnym niedomaganiu komputer powinien zgłaszać jakieś błędy.Spróbuj może odłączyć na początek akumulator i następnie przeprowadzić adaptację skrzyni.Opis jak to zrobić znajdziesz w necie.Pozdrawiam!
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


tzn ,źle napialem, zlał 3 litry, zalał nowego 3 litry i tą czynność powtorzyl 2x ... wiec najlwepiej odpiąć aku i zrobic adaptację ?
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 10:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Na pewno nie zaszkodzi.Fachowej i życzliwej opinii na temat automatycznych skrzyń możesz zasięgnąć na http://www.midparts.pl/forum/
Pozdrawiam!
Powrót do góry
rxg

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60 T5 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 11:17
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


kubixss napisał:
Witam .... własnie jestem po zmianie oleju:DVery Happy w skrzyni... i mam pytanie:) MOJ mechanik zmienial sposobem ze zlal 3 litry potem pojexsdził i znowu 3 litry - strasznie syfiasty olej zlatywał.... teraz skrzynia pracuje lepiej tzn przy zmianach biegu zero szarpnieć ale...Very Happy własnie ale 3 bieg mi nie wchodzi Very Happy i pytanie co radzicie

Czy skrzynia jest juz tylko do regeneracji ..czy pojexdzić z tydzień i sprobowac wlac jeszcze 3 litry..?


Kolego, jedz do serwisu na wykasowanie adaptacji, po tym zabiegu skrzynia zacznie dopasowywać się do twojego stylu jazdy i nowego oleju. Pierwsze 100 km będzie trochę głupieć, później sie uspokoi. Pamiętajcie ze po wymianie oleju potrzebne są inne ciśnienia do zmiany biegów, skrzynia musi je dopasować.
Przed wymianą poszarpywała, bo zmienił się kierowca.
Co do oleju, to zalecany do tej skrzyni przez Aisin jest D III.
Co do samej metody zlać 3,3l - wlać 3,3l, to jest dobra i przy dużych przebiegach nawet zalecana.
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 12:37
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


OLEJ ZALAŁEM Carlube VI ten co kolega wczęśniej w poście pisał .... zrobiłem adaptacje ale to tak jak pisali na forum... czyli najlepiej jechac na adaptacje zrobiona komputerem zgadza sie? .... no warto sprobowac ale zrobie to za tydzien bo chce pojeździc na tym oleju zeby to sie wymieszalo potem myslalem zeby dokupic ze 3 litry i powtorzyc czynnosc moze ta 3 zacznie dzialac:D bo jak narazie zrobilem 400km i nie ma jej Sad
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 13:10
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


rxg napisał:
kubixss napisał:
Witam .... własnie jestem po zmianie oleju:DVery Happy w skrzyni... i mam pytanie:) MOJ mechanik zmienial sposobem ze zlal 3 litry potem pojexsdził i znowu 3 litry - strasznie syfiasty olej zlatywał.... teraz skrzynia pracuje lepiej tzn przy zmianach biegu zero szarpnieć ale...Very Happy własnie ale 3 bieg mi nie wchodzi Very Happy i pytanie co radzicie

Czy skrzynia jest juz tylko do regeneracji ..czy pojexdzić z tydzień i sprobowac wlac jeszcze 3 litry..?


Kolego, jedz do serwisu na wykasowanie adaptacji, po tym zabiegu skrzynia zacznie dopasowywać się do twojego stylu jazdy i nowego oleju. Pierwsze 100 km będzie trochę głupieć, później sie uspokoi. Pamiętajcie ze po wymianie oleju potrzebne są inne ciśnienia do zmiany biegów, skrzynia musi je dopasować.
Przed wymianą poszarpywała, bo zmienił się kierowca.
Co do oleju, to zalecany do tej skrzyni przez Aisin jest D III.
Co do samej metody zlać 3,3l - wlać 3,3l, to jest dobra i przy dużych przebiegach nawet zalecana.


Mam rozumieć, że Dextron III jest jak najbardziej dobry to tej skrzyni???
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 14:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Lepiej chyba żeby olej spełniał konkretną normę wymienioną w instrukcji auta,wtedy jest pewność że olej będzie odpowiedni,co oczywiście nie znaczy że na innym oleju skrzynia nie będzie pracować prawidłowo,ale wtedy trzeba mieć 100% pewności i wiedzieć to z doświadczenia.Dla laika lepiej chyba żeby na etykiecie było czarno na białym,że olej spełnia konkretną normę i wtedy ma się spokojne sumienie.kubixss czy trzeciego biegu brakuje tylko w trybie "D".Spróbuj może przejechać się w trybie "3" i z czuciem go przegonić? Pozdrawiam!
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


nie nie ma wogole 3 biegu..... tzn gdy sam przelaczam na 3 jest tak jak by luzz... to samo jezeli robi to w pozycji D slychac silnik obroty rosna a nie ma biegu .... ale tak po wrzuceniu na 3 przez pol sek czuc tak jak by cos probowal ale niestety...
Powrót do góry
rxg

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60 T5 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 17:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


lukaszzan napisał:

Mam rozumieć, że Dextron III jest jak najbardziej dobry to tej skrzyni???


Tak, ja wlałem valvoline maxlife.

Cytat:

OLEJ ZALAŁEM Carlube VI ten co kolega wczęśniej w poście pisał .... zrobiłem adaptacje ale to tak jak pisali na forum... czyli najlepiej jechac na adaptacje zrobiona komputerem zgadza sie? .... no warto sprobowac ale zrobie to za tydzien bo chce pojeździc na tym oleju zeby to sie wymieszalo potem myslalem zeby dokupic ze 3 litry i powtorzyc czynnosc moze ta 3 zacznie dzialac:D bo jak narazie zrobilem 400km i nie ma jej Sad


Carlube VI to chyba dextron 6, czyli zły. Wlej Carlube ATF-Q3 lub jak ja maxlife.
następnie wykasuj adaptację. wymień olej na właściwy wykasuj adaptację a na 99% wszystko wróci do normy.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 18:06
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


o taki olej: http://www.valvoline.pl/pr,56,maxlife_atf.html będzie odpowiedni?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 18:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


O ile się orientuję dextron VI spełnia wszystkie wcześniejsze normy dextronów,więc jest olejem jak najbardziej spełniającym wymogi dla skrzyń aw55-50.Poza tym "jak byk" spełnia normę volvo 1161540 jedyną wymaganą w instrukcji volvo.Normę Dextron III instrukcja wymaga dla skrzyń typu GM,a tu chodzi o skrzynię AW55-50,więc olej Carlube ATF-U do tych skrzyń jest olejem dobrym.Sam jeżdżę na tym oleju i nie narzekam,a za nim go zalałem zasięgnąłem opinii na tym i innych forach,gdzie wielu użytkowników volvo właśnie jeździ na tym oleju i bardzo sobie chwali.
Poza tym nie sądzę żeby zanik trzeciego biegu był spowodowany zalaniem skrzyni takim czy innym olejem, bo to nie ten typ usterki wskazujący na niewłaściwy olej.To raczej jakaś usterka mechaniczna,może zabrudzenie jakiegoś kanału olejowego lub zaworu,ale to musi ustalić jakiś dobry warsztat.
Co do oleju valvoline maxlife to jak najbardziej nadaje się do skrzyni aw55-50,ale nie dla tego że spełnia normę Dextron III(bo tą normę spełnia wiele olejów),ale dla tego że spełnia normę volvo 1161540.Pozdrawiam!
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 21:42
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


tak właśnie teraz sobie mysle....Smile olej miałem wymieniany metodą statyczną więc wymieszał się ze starym ( stary zalewałem 20 tyś km temu i lałem ORG volvo ) .... ze względu na koszty zalałem teraz tańszy ten Carlube.... i pytanie na Dextron III i tym Carlube ( dextron VI ) sa wypisane specyfikacje do mojej skrzyni ale czy np po zalaniu Carlube jak sie wymieszał z org nie jest źle?
Powrót do góry
rxg

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60 T5 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Poczytajcie http://volvoforum.pl/topics17/v70-olej-automatycznej-skrzyni-biegow-vt15228.htm?sid=c19fe1f93f522b0dae7933ecf012186d

http://www.autojozefow.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=1620

valvoline Maxlife atf http://www.valvoline.pl/pr,56,maxlife_atf.html
Tzw. normę volvo (Volvo Part No. 1161540) spełnia tylko maxlife i niedostępny mobil jw 3309. Carlube nigdzie nie napisało o zgodności z 1161540
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 22:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


http://allegro.pl/listing.php/search?category=18929&sg=0&string=carlube


tutaj jest napisane ,że spełnia... tylko mnie zastanawia czy jak pomieszałem z ORG czy własnie przez to coś sie nie zwaliło ?
Powrót do góry
rxg

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60 T5 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


kubixss napisał:
http://allegro.pl/listing.php/search?category=18929&sg=0&string=carlube


tutaj jest napisane ,że spełnia... tylko mnie zastanawia czy jak pomieszałem z ORG czy własnie przez to coś sie nie zwaliło ?


A tu nie http://www.carlube.co.uk/index.cfm?category=61
wymieszanie nic nie szkodzi
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 22:57
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Wniosek: Sprawdzać specyfikację danego produktu najpierw na stronie producenta, nie wierzyć we wszystko co piszą w Allegro Very Happy
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 23:09
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


no ale własnie strona producenta podaje specyfikacje zgodna ze skrzynia w volvo

http://www.carlube.co.uk/index.cfm?product=153&product_title=ATF-U Automatic Transmission Fluid
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 01:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


A czy może ktoś się orientuje czy przy wymianie oleju trzeba wymieniać filtr? Jaki jest dostęp do niego? Czy jeszcze jakieś podzespoły trzeba wymieniać, np. jakąś uszczelkę itp. ?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 09:56
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


rxg pozwolę sobie wkleić przykładową wypowiedź kolegi z podanego przez Ciebie wątku z innego forum Volvo-"Ja do swojej AW 55-50 zalałem olej Carlube ATF-U spełniający normu volvo 1161540 przejechałem ok 8 kkm i powiem wam, że warto eymieniać olej w ASB. Jest on dostępny w opakowaniach 1L i 4,55L".W podanym przez Ciebie linku http://www.carlube.co.uk/index.cfm?category=61 ,również podane jest że spełnia normę volvo,więc nie pisz że obecnie tylko maxlife spełnia te normy,bo poza tymi dwoma jest jeszcze kilka innych które normy te spełniają.Dodam jeszcze że dextron VI jest lepszy od wcześniejszych bo np.pozwala na przeniesienie większych momentów,zmniejsza temperaturę skrzyni,ma wydłużony czas eksploatacji itp. wystarczy poczytać opisy olejów które spełniają tę normę i do tego zastępują wszystkie wcześniejsze dextrony.Ale to tak na marginesie bo nas nie obchodzi norma dextrona tylko volvo.Co do filtra w skrzyni to oczywiście jest,ale żeby go wymienić trzeba rozpołowić skrzynię i dla tego wymienia się go tylko przy remoncie skrzyni.
Pozdrawiam![/b]
Powrót do góry
rxg

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60 T5 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 19:40
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Co do oleju, czytałem specyfikację innego.

To co piszę wynika z doświadczeń z moją skrzynią. Po wymianie oleju szarpanie/ślizganie przy zmianie biegów itp., po wykasowaniu adaptacji ok.
Zdarza się że skrzynia zajeżdżona padnie po wymianie oleju. Tyle że koledze znikł bieg zaraz po wymianie, zazwyczaj zdychają po 200/300 km.
Co do samego oleju, wszyscy magicy twierdzą że powinien być D3, a dzwoniłem chyba do 100. Natomiast d6 odradzają.
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:04
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


dzwonie po serwisach od skrzy automatycznych... i diagnoza albo przy zmianie oleju mechanik odkrecił nie ta śrube co trzeba i spadla taśma hamulcowa --- patrzyłem schemta tej naszej skrzyni własnie bieg 3 włacza ta taśma i tylko 3 bieg.... albo twierdzą ,że cos tam wypłukało puściło czy coś tam tak wiec tak czy ionaczej remont albo rozebranie .... nie znacie może gdzies dobrego warsztatu w okolicach wawy ?
Powrót do góry
spokoluzik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamosc/lublin/london
Posiadane auto: XC90 3.2 Petrol, C30 Rdesign
Piwa: 31/6
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 02:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Nie wiem jak wyście te oleje wymieniali ale najprostszym sposobem i zarazem najlepszym jest wymiana dynamiczna. Odkrecasz zwrot z chlodnicy i upuszczasz około 2 litry oleju i dolewasz przez dziurę od bagnety albo przez dziurę co została po odkreceniu rurki zwrotnej. Ja polecam dziurke od bagnetu bo jest większa i szybciej olej można zalać.
Ja przy wymianie zdążyłem pompowac olej świeży do pompy w tym samym tempie co go skrzynia na wolnych obrotach wypompowywala. Wystarczy kawałek węża i dobra pompka(za kilka funtów ze sklepów typu zrób to sam).
Co do oleju to zalalem carlube atf u ze względu na dostępność tego produktu na rynku uk. Ale jeśli znany producent oleju potwierdza zgodność z normami volvo to uważam ze pan Zdzisiek z warsztatu od pana Tadka racji za dużo nie ma. Zwłaszcza ze Magikow nie brakuje w naszym kraju. Może poprostu nie znają tego oleju ze względu na niewielka popularność w PL.

Ps.
Jaka taśmę ci ktoś odkrecil przy zmianie oleju???
A jak juz jakaś odkrecil to powiedz mi jak ten olej zmieniał.
_________________
volvo vida diagnostic-caly Londyn
http://volvodiagnostic.com
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


W pełni zgadzam się z spokoluzik.Dodam tyko że przed całym zabiegiem można wcześniej spuścić cały olej z misy (prawie 4 l.),przez bagnet wlać świeży olej i następnie rozpocząć płukanie skrzyni.W sumie zużyłem 12l. oleju.Przy sposobie podanym przez spokoluzik niepotrzebny jest nawet kanał.Wszystko można zrobić samemu,w garażu.
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 11:21
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


A ile wchodzi całkowicie oleju do automatu w D5 163KM 2002r ?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 11:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


7,5 litra.
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 15:40
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


mi mechanik zlewał łacznie 6 litrów.... a big 3 mi przestał działac najprawdopodobniej ( to twierdzenie 2 ludzi którzy naprawiaja tylko skrzynie automatyczne ) ... ze zamaist odkrecenia korka spustowego musiał odkrecic jakas srube ktora trzyma taśme hamulcowa a ta w naszych skrzyniach odpowiedzialna jest za zalaczenie 3 biegu i ona spadla ) ale to mowie twierdzenie panów od skrzyń Smile.... narazie jeżdze bez 3 bo nie wiem co dalej robic czy remont 3 tys czy kupic uzywke? co polecacie
Powrót do góry
spokoluzik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamosc/lublin/london
Posiadane auto: XC90 3.2 Petrol, C30 Rdesign
Piwa: 31/6
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 16:57
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


kubixss napisał:
mi mechanik zlewał łacznie 6 litrów.... a big 3 mi przestał działac najprawdopodobniej ( to twierdzenie 2 ludzi którzy naprawiaja tylko skrzynie automatyczne ) ... ze zamaist odkrecenia korka spustowego musiał odkrecic jakas srube ktora trzyma taśme hamulcowa a ta w naszych skrzyniach odpowiedzialna jest za zalaczenie 3 biegu i ona spadla ) ale to mowie twierdzenie panów od skrzyń Smile.... narazie jeżdze bez 3 bo nie wiem co dalej robic czy remont 3 tys czy kupic uzywke? co polecacie

a co ci mechanik powiedzial jak sie okazalo ze nie masz 3 biegu???
po za tym jak masz rachunek to powinienes go pociagnac do konsekwencji.
jesli to jemu spadla tasma to on powinien zaplacic za naprawe...
co do tasmy jesli spadla to da rade ja zalozyc(tak na zdrowy chlopski rozum).
ps
troche odbiegamy od tematu panowie wiec moze ktoz zalozy nowy odnosnie problemow w skrzyni a nie doboru oleju bo to juz raczej ustalone.
_________________
volvo vida diagnostic-caly Londyn
http://volvodiagnostic.com
Powrót do góry
lukaszzan

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelszczyzna
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI; Volvo S60 2.4D5
Piwa: 5/8
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 15:29
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Właśnie zobaczyłem pewien szczegół dotyczący olejów do automatów. Na stronie Valvoline są dwie zakładki: "oleje przekładniowe" oraz "płyny przekładniowe". Valvoline MaxLife ATF który spełnia normę Volvo jest w zakładce z "płynami przekładniowymi". Czym się różni olej od płynu przekładniowego? Może płyn jest zalecany tylko na dolewkę? A ja chcę cały olej wymienić, bo nie wiem czy kiedyś był wymieniany. Zdecydowałem się na Valvoline MaxLife ATF ale teraz mam wątpliwości czy mogę automat w całości zalać tym "płynem"... ?
_________________
S60 D5

Wysokie koszty utrzymania, drogie części? Zawsze można sprzedać... Ale jak się z nim rozstać?????Smile
Powrót do góry
kubixss

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) jaki kupić olej do automatycznej skrzyni biegów ?


Kolego ja zalałem ten Carlube... tzn on był dolewany a wcześniej mialem org. to są oleje ATF więc mieszalne .... jak narazie skrzynia działa lepiej po wymianie - a dodam ,że 3 bieg został naprawiony ( znalazłem speców ) co zrobili to bez wyjmowania skrzyni przrz otworek udało im sie zalożyć ta taśme....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie

VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 90

44 900

2007r.

213 783 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System