Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tgryszko

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136 KM 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 15:42
Temat postu:

Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam,

Mam problem z moim V50 2.0 D 136km. Otóż, samochód zaczął stopniowo spalać coraz większe ilości paliwa. Obserwowałem wzrost średniego spalania przy każdym kolejnym tankowaniu. (Dodam, że nie mam komputera pokładowego i spalanie przeliczałem z ilości paliwa i przejechanych kilometrów). Początkowo, przy jeździe po Warszawie średnio zamykałem się w 7,2l. Potem za każdym tankowaniem wychodziło więcej. Obecnie spalanie wynosi ok. 10,2l. (rekord przy mrozach to 13). Na baku, od tankowania do tankowania przejeżdżam średnio ok. 400 km. i przy zapalonej rezerwie wchodzi mi ok. 41-43l. O zasięgach o jakich czytam na forum, czyli 650 - 700 km na baku to nawet nie myślę. Na trasie, przy włączonym tempomacie na 110 km/h udało mi się przejechać 520 km od stacji do stacji.

Nie wiem co robić. Samochód był już 2 razy na diagnostyce komputerowej w ASO. Nie stwierdzono żadnych błędów. Ostatnio robiłem diagnostykę w nie autoryzowanym warsztacie i znowu - wszystko wzorowo. Diagnostyka była dość szczegółowa i sprawzono wszystko co było możliwe, razem z wydajnością wtrysków itp. Jedyne co udało się stwierdzić, że przekłamuje obrotomież. Przy wolnych obrotach wskazówka stoi na 1.000 obr/min, natomiast komputer pokazuje ok 920-930 obr/min.

Dodam, że mimo tak dużego wzrostu spalania, samochód zachowuje się zupełnie poprawnie, ma moc, nie kopci, cicha i kulturalna praca silnika.

Proszę o pomoc, bo nie mam już pomysłu gdzie szukać przyczyny.
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witaj nie podpowiem ci znacząco ale jak wiesz wszystko zależy od aury pogodowej zima lato to się wiąże ze skokiem paliwa a tak nawiasem takie wypowiedzi bez urazy irytują ludzi motor 2 ,0 litrowy lub większy ma palić 4 ,0 litra to moim zdaniem jest nie porozumienie jak przy tej wadze pojazdu zejdziesz do 8,0 pełen sukces pisze to ogólnikowo pozdrowienia
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
tgryszko

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136 KM 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 10:31
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Jestem wdzięczny za wszystkie rady, ale nie piszcie mi proszę o pogodzie, ciężkiej nodze, i tym że samochód musi palić. Tak się składa, że mam w tej chwili do dyspozycji 2 szt. V50 (identyczne). Moja V50 pali o 50% więcej na tych samych trasach przy tej samej pogodzie. Chodzi mi więc o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, a nie o lekcję eko-jazdy.
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witaj nikt nie jest wróżką samochód , samochodowi nie równy , a tak pomierz pompe wyreguluj wtryski , sprawdz początek wtrysku szczątkowego podejrzewam że przedmuchów nie ma daj znać pozdrowienia
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
tgryszko

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 136 KM 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 23:24
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Pompa sprawdzona. Pompa daje stałe ciśnienie, to wtryski regulują dawką. Wtryski sprawdzone, wyjęte i diagnozowane na stole diagnostycznym - sprawne. Po założeniu ponownie zostały dopisane (w ASO). Przedmuchy były, ale są już usunięte - czuć było spadek mocy i słychać gwizdy. Nie wiem co rozumieć przez "początek wtrysku szczątkowego".
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 07:59
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witaj faktycznie trochę się zapędziłem masz pompowtryski rozumię że po regulacji a początek wtrysku szcząt to podawanie paliwa względem powietrza może tu tkwi banał to jest do regulacji za duzo paliwa dostaje
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
pawel_lubin

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Volvo, V50, 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:24
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam
Dołączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, auto zaczyna dużo palić w momencie rozgrzewania się auta. Dokładniej jak temperatura dochodzi do przedostatniej kreski przed stałą temperaturą auta, jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie ( chociaż nie zawsze) i auto przy prędkości np. 100 km/h zaczyna palić z 5,0 - 5,5 litra 9 - 10 litrów, dodam że nie jest to w mieście tylko na trasie. Jeden mechanik już się tym zajmował mówił że ustawił jakieś błędy na wtryskach i będzie już wszystko dobrze. Niestety po rozgrzaniu auta historia się powtarza. Może ktoś ma jakiś pomysł na taką dolegliwość.
Pozdrawiam
Powrót do góry
pawel_lubin

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Volvo, V50, 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam
Dołączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, auto zaczyna dużo palić w momencie rozgrzewania się auta. Dokładniej jak temperatura dochodzi do przedostatniej kreski przed stałą temperaturą auta, jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie ( chociaż nie zawsze) i auto przy prędkości np. 100 km/h zaczyna palić z 5,0 - 5,5 litra 9 - 10 litrów, dodam że nie jest to w mieście tylko na trasie. Jeden mechanik już się tym zajmował mówił że ustawił jakieś błędy na wtryskach i będzie już wszystko dobrze. Niestety po rozgrzaniu auta historia się powtarza. Może ktoś ma jakiś pomysł na taką dolegliwość.
Pozdrawiam
Powrót do góry
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 23:31
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


pawel_lubin napisał:
Witam
Dołączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, auto zaczyna dużo palić w momencie rozgrzewania się auta. Dokładniej jak temperatura dochodzi do przedostatniej kreski przed stałą temperaturą auta, jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie ( chociaż nie zawsze) i auto przy prędkości np. 100 km/h zaczyna palić z 5,0 - 5,5 litra 9 - 10 litrów, dodam że nie jest to w mieście tylko na trasie. Jeden mechanik już się tym zajmował mówił że ustawił jakieś błędy na wtryskach i będzie już wszystko dobrze. Niestety po rozgrzaniu auta historia się powtarza. Może ktoś ma jakiś pomysł na taką dolegliwość.
Pozdrawiam


Czesc. Na poczatek odepnij kostke z zaworu egr zobaczysz czy ustanie to szarpanie (odpiecie nie ma skutkow ubocznych typu komunikaty czy tryb awaryjny kompa silnika) Problematyczne jest diagnozowanie wtryskow w tych silnikach forda mozliwa jest tylko zmiana klasy wtrysku a komp silnika nie daje info. o korekcji wtryskow .Odnosnie wczesniejszego postu tych wtryskiwaczy sie nie programuje a samochod nie odpalal albo zle pracowal po wypieciu wtyczek z wtrysku na wlaczonym zaplonie blad trzeba wykasowac i samochod wraca do zycia .
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
d-u-c-k

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: V50 1.6 D 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 11:41
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam. Mam dokładnie takie same objawy, o których pisał pawel_lubin - szarpanie przy niecałkiem dogrzanym silniku.
Ponieważ jestem laikiem podpowiedzcie gdzie znajde sam zawór EGR i wtyczkę aby go odpiąć (żeby sprawdzić czy to zjawisko ustanie)?
Czy odpięty zawór powoduje jedynie mniej ekologiczną jazdę? I czy faktycznie mogę tak jeździć i jeździć i ........
_________________
Jeżeli Ci pomogłem - postaw piwko Mr. Green
Powrót do góry
lokop

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Haverhill
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 12:47
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


darek volvo napisał:
Witaj faktycznie trochę się zapędziłem masz pompowtryski rozumię że po regulacji a początek wtrysku szcząt to podawanie paliwa względem powietrza może tu tkwi banał to jest do regulacji za duzo paliwa dostaje
Jesli mowa o 2.0d 136km w Volvo v50 To jest tam system common rail a wiec nie ma zadnych pompowtryskow, sa za to wtryskiwacze tzw piezoelektryczne. Kazdy z nich ma nadany nr na podstawie parametrow okreslonych na etapie prod, wg tych parametrow ustalony i nadany jest numer (kod)wtrysku i ten kod wpisuje sie do ecu. Czesto bywa ze nieautoryzowane stacje bazujace na niepewnym sprzecie dopisuja jakis wtrysk do ecu ale tak naprawde w samym ecu nic sie nie zmienia tzn nie zapisuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
wetxxx

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo v50 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Maj 2013, 21:22
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam i jak poradziłeś sobie z dużym spalaniem? U mnie jest tak samo. Wróciłem właśnie z majówki, cała podróż po autostradzie, przy prędkości 140 km/h spalanie średnie 8,2 L/100km Wg. faktycznie spalonego paliwa 8,68 L/100km. Przy prędkości 120 km/h 7.7 L/100. Dziwna sprawa, ja jeździłem wcześniej po drogach krajowych. Często przy prędkości około 90 km/h spalanie było na poziomie 5,7 L/100 km. Teraz jak jechałem na autostradzie, jak mi autko po nagrzaniu zaczęło dużo palić, zmniejszyłem prędkość do 90 km/h i spalanie było niewiele mniejsze (niż przy prędkości 120-1300 km/h) Co mnie zdziwiło, chwilowe spalanie podczas jazdy na tempomcie wahało sie między 5.7 - 8,5 L/100km. Rozumiem, że wahanie może być, ale nie w takich granicach Smile Czy do przetestowania EGR wtyczkę odpiąć na włączonym zapłonie lub silniku czy na wyłączonym zapłonie i silniku? Czy EGR ma być zamknięty czy otwarty do testów?

Dodam, że czyściłem EGR jakiś czas temu i spalanie przez jakiś czas było super. Teraz coś jest nie tak....Zauważyłem ,że zawór przy cięgle ma spory luz i przedmuch do obudowy cięgna (tej plastikowej) Jak podłączałem do komputera to zawór pracował prawidłowo po uruchomieniu, ale po minucie (w spoczynku) gdy się powinien zamknąć do końca komputer pokazywał około 6%. Więc niby nie do końca się zamknął Sad
Powrót do góry
Crunck

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo S40II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Gru 2016, 20:44
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Witam

Czy udało sikę znaleźć przyczynę wysokiego spalania ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Darsza

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: V50 2.0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 12:04
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Bardzo wysokie spalanie 2.0D


Cześć, pytanie czy ktoś poradził sobie z problemem?

U mnie sprawa wygląda następująco. Z każdym deszczem i większymi kałużami na drodze w zakresie 2-2.2 tys obrotów czuję szarpnięcie (zakładam załączanie turbo), czasem raz pojedynczo, czasem 2-3 szarpnięcia i czuję nierówną charakterystykę pracy turbo. Myślałem że to czujnik od turbo, ale po podmianie w sprawnym osobniku bez zmian w drugą stronę również wszystko ok. Po komputerze u MECHANIKA wyskoczyły błędy na wiązce głównej, ale mechanior powiedział ze nie będzie się w to babrać, skasował błędy i wszystko było super do, oczywiście następnego deszczu. Wczoraj z trasy wyszło mi spalanie 10 litrów, zakładam że to niestety wilgoć gdzieś na linii komputer sterowanie podzespołami, ale niestety 3 mechanik nie chce się do tego dotykaćSad

Pozdrowienia,
Dariusz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV60 Cross Country

153 300

2019r.

49 376 km

podkarpackie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoXC 60

144 800

2018r.

130 000 km

śląskie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoInny

122 000

2018r.

189 200 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System