Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) zapowietrzony układ paliwowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
margal

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: V50 Momentum 2.0D 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 13:43
Temat postu:

zapowietrzony układ paliwowy


Witam
Mam prośbę jak odpowietrzyć układ paliwowy a dokładnie pompę w moim modelu volvo słyszałem że trzeba na 10 min włączyć zapłon i wtedy pompa przełączy się w tryb awaryjny i da rade ??????
Powrót do góry
adamsx777

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: VOLVO V50 2.0 DI, 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 17:39
Temat postu:

Re: zapowietrzony układ paliwowy


margal napisał:
Witam
Mam prośbę jak odpowietrzyć układ paliwowy a dokładnie pompę w moim modelu volvo słyszałem że trzeba na 10 min włączyć zapłon i wtedy pompa przełączy się w tryb awaryjny i da rade ??????

Miałem to tydzień temu. Mechanik powiedział, że sporo syfu z dna zbiornika sie wesało i musial dobrze przeczyścic (zbrakło mi paliwa, nie wiem jak jest u Ciebie). Rzekł coś, że ten common rail to "spłaszcza ciśnienie" i ze 2-3 takie doświadczenia i pompa może być do wymiany.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:02
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) zapowietrzony układ paliwowy


Czesc. wypnij przewod przelewu kolo filtra zielona zlaczka i dmuchnij kompresorem do przewodu od strony zbiornika wskazane wypiecie przewodu zasilajacego z pompy paliwa (czarna plastikowa zawleczka wysuwana w bok) dmuchniesz chwile do zbiornika (korek wlewu zakrecony ) i uklad sam sie zacznie odpowietrzac . te modele z silnikami forda nie maja pompy paliwa w zbiorniku. jesli bedziesz mial jakies pytania to napisz.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:06
Temat postu:

Re: zapowietrzony układ paliwowy


adamsx777 napisał:
margal napisał:
Witam
Mam prośbę jak odpowietrzyć układ paliwowy a dokładnie pompę w moim modelu volvo słyszałem że trzeba na 10 min włączyć zapłon i wtedy pompa przełączy się w tryb awaryjny i da rade ??????

Miałem to tydzień temu. Mechanik powiedział, że sporo syfu z dna zbiornika sie wesało i musial dobrze przeczyścic (zbrakło mi paliwa, nie wiem jak jest u Ciebie). Rzekł coś, że ten common rail to "spłaszcza ciśnienie" i ze 2-3 takie doświadczenia i pompa może być do wymiany.


Tem mechanik chyba dobrze ci kieszen przeczyscil? (dobry kit to potega szklarni Smile) jak masz pompe smieciami zatkac jak filtr jest jak byk przed pompą. Ale mozna i tak
Powrót do góry
gadu-gadu
adamsx777

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: VOLVO V50 2.0 DI, 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 21:15
Temat postu:

Re: zapowietrzony układ paliwowy


charlie13 napisał:
adamsx777 napisał:
margal napisał:
Witam
Mam prośbę jak odpowietrzyć układ paliwowy a dokładnie pompę w moim modelu volvo słyszałem że trzeba na 10 min włączyć zapłon i wtedy pompa przełączy się w tryb awaryjny i da rade ??????

Miałem to tydzień temu. Mechanik powiedział, że sporo syfu z dna zbiornika sie wesało i musial dobrze przeczyścic (zbrakło mi paliwa, nie wiem jak jest u Ciebie). Rzekł coś, że ten common rail to "spłaszcza ciśnienie" i ze 2-3 takie doświadczenia i pompa może być do wymiany.


Tem mechanik chyba dobrze ci kieszen przeczyscil? (dobry kit to potega szklarni Smile) jak masz pompe smieciami zatkac jak filtr jest jak byk przed pompą. Ale mozna i tak

Może coś pokręciłem, nie mam rozeznania w temacie, mechanik zaufany
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 21:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 23:55
Temat postu:

Re: zapowietrzony układ paliwowy


Może coś pokręciłem, nie mam rozeznania w temacie, mechanik zaufany[/quote]

OK nauczyl sie odpowietrzac na twoim aucie troche mu zeszlo to wymyslil bajke o smieciach w zbiorniku paliwa jest jeszcze smok ktory tez nie przepusci smieci ale faktycznie jak jeszcze raz dasz samochod do odpowietrzenia to krecac na sucho pompa hi pressure padnie . Życzę lepszych mechanikow na przyszlosc Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System