Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) V40 1.9d gaśnie na wolnych obrotach i czasami nie ma mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romansito

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Volvo V40 1.9D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 23:42
Temat postu:

V40 1.9d gaśnie na wolnych obrotach i czasami nie ma mocy


Mam V40 1.9d z 2003, z salonu w Polsce, przebieg 250 000km
Silnik gaśnie mi na wolnych obrotach - czasami na wolnych obrotach zmienia się dźwięk pracy silnika i wtedy wiem, że mogę dodać gazu i silnik nie będzie reagował, mogę wciskać gaz do dechy a silnik dalej pracuje na wolnych obrotach, czasami krztusząc się lekko. Taka sytuacja trwa kilka - kilkanaście sekund poczym silnik gaśnie lub zaczyna normalnie pracować, zmieniając ton pracy na normalny. Taka sytuacja trwa od kilku lat przy czym kiedyś to były sporadyczne sytuacje, teraz to gaśnie praktycznie przy każdym wrzuceniu na luz, nawet podczas zmiany biegów. Są jednak dni, że silnik pracuje OK, bez problemów. Nie zauważyłem żadnego związku dlaczego w niektóre dni jest OK kiedy indziej często gaśnie, nie zależy to od pogody, czy ciepło czy zimno, sucho czy wilgotno, pusty bak z paliwem czy pełen. Może coś gdzieś nie styka? Byłem w serwisie ale wtedy w tym dniu nie gasł.
Jak auto miało 3 lata to w ASO powiedzieli, że to z powodu lejącego wtrysku, wymienili mi za 1700 PLN, nie pomogło. Powiedzieli, że trzeba wymienić pozostałe 3 wtryski, posłałem ich do diabła. Auto jeżdziło póżniej bez większych problemów ale ostatnie miesiące to katastrofa. Czasami zdarza się, że silnik odmawia posluszeństwa podczas jazdy na autostradzie, objawia się to tym, że pracuje ale nie ma mocy, i auto zwalnia, gdy wrzuce w tym momencie luz to momentalnie silnik gaśnie.
Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko jest OK przez pewiem czas (kilka chwil lub do końca dnia). Aha, jeśli na wolnych obrotach pod światłami silnik zaczyna zmieniać brzmienie, światła zmieniają się na zielone, wiem, że nie odjadę to wyłączam silnik i ponownie uruchamiam i jest wszystko OK, ale nie da się tak jeżdzić aby odpalać auto w korku po każdym zatrzymaniu się. Czy ktos może mi pomóc bo w serwisie tylko gęby rozdziawiają albo naciagają na koszty.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 10:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) V40 1.9d gaśnie na wolnych obrotach i czasami nie ma mocy


Według mnie musisz trafić i podpiąć go do compa wtedy jak dzieją się dziwniaste rzeczy. Bez diagnozy, przynajmniej częściowej, możesz wymienić nie potrzebnie pół silnika, czego próbkę wcześniej miałeś.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 90

155 900

2018r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System