Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 17 Mar 2011, 13:12
Temat postu:

Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Witam!
Zastanawiam się nad kupnem katalizatora do mojego Volvo. Cały wydech (jeszcze oryginalny mimo że auto ma 11lat) już przydało by się wymienić. Nie ma jeszcze dziur, ale tylko czekać aż się pojawią. Ponadto pali się lampka serwisowa od silnika i pojawia się komunikat błędu emisji spalin. Wymiana drugiej sondy nie pomogła. Błąd nawet jak ręcznie interfejsem wykasuje, to po dłuższej jeździe wraca Sad
Może ktoś już wymieniał katalizator u siebie i ma jakieś doświadczenia?
Ile mogę w skupie dostać za stary katalizator?
Powrót do góry
gadu-gadu
michel8

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Volvo S40 1.6 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 17 Mar 2011, 14:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Witam,

Niecaly rok temu mialem u siebie wymieniany katalizator. Mialem taki sam objaw jak u ciebie. Autko bylo podlaczone pod kompa w normalnym warsztacie i wskazywalo na sonde i w Autoryzowanym Serwisie Volvo tez wskazywalo na sonde. Jednak zdecydowalem sie na wymiane katalizatora bez sond i byl to strzal w dziesiatke. Okazalo sie ze katalizator betka...a sondy ok..Smile

Teraz najlepsza czesc:)
Nie kupisz nowego katalizatora-zamiennika(Chyba ze bedziesz robil na zamowienie pod siebie) do Volvo s60 , gdyz tylko Volvo je sprzedaje chyba ze autko jest sprzed 2001 roku !!! Koszt oryginalnego Volvo + wymiana krzykneli mi 3500zl!!!

Ja personalnie kupilem uzywany z autka ktore mialo malo na liczniku i to jeszcze z gwarancja na rok.

Mam nadzieje ze pomoglo
Powrót do góry
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 17 Mar 2011, 14:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Auto jest z grudnia 2000r Smile
Bał bym się trochę kupować używkę z auta, które ma "mało na liczniku", bo powszechnie wiadomo że stan licznika w większości przypadków nijak się ma do przebiegu auta, no chyba że jest ta roczna gwarancja Smile

Jest może ktoś na forum, kto kupił zamiennik i działa? Może ktoś jakąś firmę polecić która robi na zamówienie? Jaki to jest rząd wielkości $$?
Powrót do góry
gadu-gadu
m.kosecki

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 10:45
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Ja wymienialem katalizator w lipcu 2010. U mnie do tego komputer nic nie wykazywal poprostu auto stracilo moc. Okazalo sie ze to kat. Jak mozesz wymontuj swoj i porob zdjecia bo do tego silnika sa dwa typy , maja inne koncowki i nie pasuja. Ja moge polecic firme kalinski , ich strona to chyba www.kalinski.pl. Kupilem u nich katalizator za 1000 zl ale dali roczna gwarancje. Po 2 miesiacach wklad zaczal latac w srodku. Zadzwonilem , pan chcial abym go odeslal a oni go zregeneruja ale nie moglem unieruchomic auta. Pan zaproponowal abym wyslal swoj oryginalny ktory byl pusty w srodku on mi go przerobi i odesle , wtedy ja odesle zepsuty. No i dostalem nowy wklad euro 4 tylko sonda zostala przeniesiona za katalizator bo u mnie byla w srodku oryginalnie. Wszystko smiga do tej pory. Pokryli wszystkie koszty wysylki. Takze bardzo polecam.
[/list]
Powrót do góry
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


A jeśli mogę wiedzieć po jakim przebiegu Ci się skończył katalizator? Ile wyszarpałeś za wkład ze starego? Tysiąc złotych to trochę sporo biorąc pod uwagę fakt, że się zepsuł po dwóch miesiącach. A katalizatory tzw. "uniwersalne" z allegro za max 400zł są coś warte? Niby mają jakieś papiery że spełniają normę euro 2.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 22:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
m.kosecki

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 12:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


wielki_elektronik napisał:
A jeśli mogę wiedzieć po jakim przebiegu Ci się skończył katalizator? Ile wyszarpałeś za wkład ze starego? Tysiąc złotych to trochę sporo biorąc pod uwagę fakt, że się zepsuł po dwóch miesiącach. A katalizatory tzw. "uniwersalne" z allegro za max 400zł są coś warte? Niby mają jakieś papiery że spełniają normę euro 2.


Rozsypał się po jakiś 214 tys. kilometrów. Sporo ale jakbym zapłacił mniej za taki bez gwarancji to bym w ogóle stracił pieniądze. Nie wiem czy uniwersale z allegro są coś warte ale powiem ci , że jak mu wrzucisz zamiennik to volvo ma to do siebie , że zacznie wariować. U mnie też wariował na poczatku komputer , szarpało niemiłosiernie i czasem zgasł. Ale porobił sobie wszystkie testy i teraz wszystko działa ok.

Wkład ze starego wyrzuciłem także nie wiem ile to było warte.
Powrót do góry
arthurae

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kęty/ Bielsko- Biała
Posiadane auto: Volvo S 60 2,4 140 km
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 15:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Witam, jak czytam Panowie Wasze posty to chyba mam podobny problem. sondy były sprawdzane, ponoć są dobre, analiza spalin robiona i tu wyszło że zbyt bogata mieszanka na gazie, na benzynie książkowo- jak Pan diagnosta stiwerdził. I pojawił się temat, że trzeba adaptację gazu zrobić. Dzwonię do gazownika (instalacja VIALLE- byle kto nie zrobi) i Pan mówi, że to raczej nie problem z gazem, tylko z sondą a Pan który sprawdzał sondy, wkładając nowe, włożył jakąś uniwersalną (tego nie wiem) a ponoć w Volvo musisz wymienić na originał bo błąd nie zniknie, tzn. zniknie na chwilę- jak pisaliście Panowie. także na ten moment wygląda, że jednak sonda- nagrzewanie sondy- takiego typu błąd jest. No tylko tak się zastanawiam czy w związku z tym mieszanka na gazie będzie za bogata, a na benzynie jest ok? Może macie jeszcze jakieś wskazówki? z góry dzięki.
Powrót do góry
dzeju24

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Volvo s60 2.4i 170km 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 19:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Ja przechodziłem przez to samo ale przemyśłałem sprawę i podniosłem auto wyciołem w kacie kwadrat 5x5 i wybebeszyłem ze srodka cały katalizator potem to zaspawałem i bład zniknął i kosztowało mnie to 3h czasu jak bym miał tyle kasy na kata dać to wole alu ładne kupić do łosia .
_________________
endriu
Powrót do góry
greg666

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 20:36
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Katalizator do Volvo S60 2.4 B 140KM


Różne są ceny. Mój teść fajną kasę wziął po skorzystaniu z usług strony www.katalizatory-warszawa.pl .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoV60

34 900

2013r.

259 000 km

łódzkie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System