Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kantrogu

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Volvo v50
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 11:33
Temat postu:

Wciśnięty pedał sprzęgla


Mam problem. Wczoraj jadąc samochodem nacisnąłem pedał sprzęgła chcąc zmienić bieg a pedał został w podłodze .Samochód zgasł a ja na światłach stoję jak idiota i nie wiem co mam robić .Złapałem za pedał na siłę go wyciągnąłem do góry i udało mi się włączyć jedynkę i odjechać .Myślałem że to może jednorazowa wpadka bo nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło ale już po przejechaniu kilkuset metrów znowu ta sama sytuacja .Ja jestem laikiem jeżeli chodzi o samochody ale mój mechanik powiedział ze to może być sprzęgło i koło dwu masowe .Nie chce mi się w to wierzyć bo mój teść który jest zawodowym kierowcom od kilkunastu lat robił ostatnio trasę jelenia góra - bielsko - biała i nie było żadnego problemu i już na samym starcie wykluczył ze to jest sprzęgło .Moj znajomy z pracy powiedzial ze to może byc wina jakiegoś siłowniczka albo linki naciągowej ktory/a tam jest pod pedalem .Jak juz pisalem jestem leszczem jezeli chodzi o znajomośc samochodów .Czy komus jeszcze sie to zdazyło .Prosze o pomoc .Wszystkie sugestie mile widziane.Dziękuje
Powrót do góry
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 11:55
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla


Witam faktycznie dziwny objaw ale prawdziwy znajomy miał identyczny przypadek niestety okazało się że to docisk sprzęgła gwiazda sprzęgłowa pękła a u ciebie szukaj od początku siłowniki linki daj znać co i jak
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 15:56
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla


kolego przy skrzyni biegow jest wysprzeglik Łapy skrzyni biegow czobacz czasem czy po nacisnieciu pedału sprzegła wysprzeglik chodzi i czy bolec ktroy nacisak na Łape nie przesuwa sie gdzies na bok
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
borystb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Frei Stadt Danzig ;D
Posiadane auto: Volvo V40 1,9d 2001 T3, Volvo S40 2,0d 2007 D3
Piwa: 39/29
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 16:13
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla


kiedys w samochodzie innej marki miałem taki problem i okazało się że brakowało płynu w układzie hamulcowym Exclamation a układ ten powiązany jest z hydraulicznym sprzęgłem czyli mało płynu oznaczało brak ciśnienia w układzie sprzęgłą Cool
_________________

Gdybym się mylił... poprawcie mnie Very Happy
Piwko jak pomogłem Smile
Powrót do góry
kantrogu

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Volvo v50
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 08:46
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla


Dzięki za sugestie dzisiaj może uda mi się dojechać do mechanika to pózniej dam znac co i jak
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 08:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:02
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla


dj_sopel napisał:
kolego przy skrzyni biegow jest wysprzeglik Łapy skrzyni biegow czobacz czasem czy po nacisnieciu pedału sprzegła wysprzeglik chodzi i czy bolec ktroy nacisak na Łape nie przesuwa sie gdzies na bok

Czesc. W tych modelach silownik jest w kielichu skrzyni dostep po demontazu. Jesli kolega ma wyciek na skladaniu silnika ze skrzynia to nie obejdzie sie bez demontazu skrzyni.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
kantrogu

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Volvo v50
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 11 Mar 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Wciśnięty pedał sprzęgla


charlie13 napisał:
dj_sopel napisał:
kolego przy skrzyni biegow jest wysprzeglik Łapy skrzyni biegow czobacz czasem czy po nacisnieciu pedału sprzegła wysprzeglik chodzi i czy bolec ktroy nacisak na Łape nie przesuwa sie gdzies na bok

Czesc. W tych modelach silownik jest w kielichu skrzyni dostep po demontazu. Jesli kolega ma wyciek na skladaniu silnika ze skrzynia to nie obejdzie sie bez demontazu skrzyni.
Pozdrawiam.

Tak sie właśnie stanie niestety mechanik mi powiedział że to prawdopodobnie wysprzęglik i tak jak kolega pisze bedzie musiał wyciągnac skrzynie. Dam znac jak to wszystko się skonczy na razie .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoV60

33 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoXC 60

143 800

2018r.

130 000 km

śląskie

VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoV40

43 300

2014r.

223 646 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System