Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) koło szura o nadkole, jakieś szumy z tego samego koła ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 21:25
Temat postu:

koło szura o nadkole, jakieś szumy z tego samego koła ?


pytanie jak w temacie... od jakiegoś czasu przy większej prędkości tzn ok60km/h przy lewoskrętach prawe koło ociera mi o nadkole.... dlaczego? teraz/// wcześniej tego nie było... nie uderzyłem w nic ani nie wpadłem w żadną dziurę.. bynajmniej nie kojarzę sytuacji... ale jest jeszcze jedno..... w tym właśnie kole od jakiegoś czasu mi coś tam gdzieś w czasie jazdy szura.... jak by to było łożysko.... ale zapewne łożyskiem nie jest ponieważ szuranie to nie jest jednostajne.(ciągłe).. tak to słychać jak by szurało w konkretnym miejscu.... poza tym przy hamowaniu tak szura jak by tarcze były krzywe.... a tarcze mają może ze 2 miesiące....
po podniesieniu koła nic nie widać.... koło nie ma luzów... itd.... może problem wynikać z wyważeniem koła?????? zaznaczam że kierownicą mi nie trzęsie ani w czasie jazdy ani w czasie hamowania......
Powrót do góry
skype status
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 09:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) koło szura o nadkole, jakieś szumy z tego samego koła ?


Obcieranie koła o nadkole to objaw zużytego bądź źle dobranego ogranicznika skrętu. Możesz wizualnie ocenić ich stan (takie klocki po wewnętrznej stronie wahacza). Jeśli są wyraźnie wytarte z jednej strony wystarczy zamienić je miejscami i będzie ok.
Szuranie przy hamowaniu to objaw skończonego klocka. Skoro piszesz że wymieniłeś tarcze to mniemam że klocki też. Może jeszcze nie zdążyły się dobrze ułożyć. Czasem bywa też tak, że tłoczek hamulcowy się zapiecze (bo dawno nie był smarowany) i może dociskać klocki.
Zawsze możesz auto podnieść, zakręcić kołem i nasłuchiwać.
A to czasem nie stało się wtedy jak Ci tarcze wymieniali? Rzuć okiem jak wygląda zwrotnica po zdjęciu koła, czy blacha która osłania tarcze nie jest wygięta i się z nią nie styka.
Łożysko wydaje inny dźwięk niż szuranie. Łożysko najczęściej wyje a po skręceniu kierownicą przestaje. Może też wydawać metaliczny dźwięk.
_________________
Moje auto: Link
Powrót do góry
gadu-gadu
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 16:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) koło szura o nadkole, jakieś szumy z tego samego koła ?


dzisiaj wyważyłem to koło raz jeszcze...... te dziwne dźwięki ustały prawie..... " prawie" ponieważ dalej coś mi tam szura!!! co do tarcz to tarcze zostały wymienione oczywiście z klockami ok 2m-ce temu....
klocki koła nie trzymają.. podniosłem autko i wszystko oki....
żona twierdzi że to taki dźwięk jak przy zamiataniu dywanu Smile (naprawdę ciężko opisać dźwięk Smile ) możliwe żeby tarcze się wygięły ??? przecież są praktycznie nowe....... :-/
mechanik stwierdził dzisiaj że to na bank nie łożysko... problem w tym że w piątek muszę śmigać z Rzeszowa do aż Szczecina... więc nie ukrywam że to " szuranie" spędza mi troszkę sen z powiek......
tak sobie myślę że przy hamowaniu to wszystko tak wygląda jak by tarcze były krzywe.... ale kierownicą ani drgnie..... za to na pedale gazu mi troszkę drży!!!!
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoV50

14 900

2006r.

297 200 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie

VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie

VolvoS90

125 000

2017r.

210 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System