Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 21:58
Temat postu:

plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!


volvo s60 2,4 d5 164/ 2002r ok 200ty/ś/km /// taki problem.... ok 7 dni temu servisowałem klimatyzację!! nie w aso.... !! wszystko było oki... instalacja szczelna!!! nie mam pojęcia czy to może być od klimy........!!!!
ale od tamtego momentu centralnie pod lewym przednim kołem kapie mi płyn.. jakiś płyn....... wcześniej nigdy czegoś takiego nie zauważyłem....... nie mam pojęcia co to może być... z komory silnika wszystko suche... płyn ma słodki smak!!! i tyle.... z chłodnicy nie ubywa.... silnik pracuje bez zarzutu... choć dzisiaj pojawił mi się komunikat engine service required.( później znikł) dalej kapie!!! może płyn z chłodnicy ale w zbiorniczku wyrównawczym wszystko ok.... mechanik mi podpowiedział że to klima i że to normalne w tak ciepłe dni jak jak np. dzisiaj (34stC) bo jest tam jakiś przewód odprowadzający ..blble... nie mam pojęcia o czym do mnie mówił.. no ale tak coś w tym kontekście... tak na logikę to zbiorniczek i wszystkie przewody od płynów są jak na złość po prawej stronie!!!! mam typową konsternację z tym zagadnieniem.... proszę o podpowiedzi koledzy!! Shocked
Powrót do góry
skype status
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!


Z klimy kapie woda (para wodna sie skrapla) to normalne ale to raczej na srodku auta a powiedzial nawet ze blizej prawego kola. ja bym powiedzial ze wycieka Ci gdzies plyn chlodniczy. Jesli wyciek nie jest duzy to tak odrazu nie poznasz na zbiorniczku czy plynu ubywa...
Powrót do góry
gadu-gadu
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 05:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!


no właśnie..... co do wielkości raz plama jest mała.. innym razem duża.... nawet na początku jak kapało to normalnie z dłoni palcem mogłem posmakować!!
dokładnie kapie w tylnej lewej części zderzaka centralnie pod lewym przednim kołem...
Czy tam idą jakieś przewody związane z chłodzeniem auta?? jak już napisałem wcześniej. w komorze silnika susza!! poza tym z uporem maniaka teraz wpatruję się w zegar temperatury a tu nic.. wszystko oki!! jeśli to płyn z chłodnicy to boję się że gdzieś mi powstanie jakiś bombel powietrza ( nic na to jak na razie nie wskazuje) w układzie i sprawa może być dużo...dużo poważniejsza wtedy!!!!!!!!!!!!!!
dzisiaj wyjeżdżam do piątku autko zostanie pod domem zobaczymy jak to będzie wyglądało po moim powrocie...!
jeszcze jedna uwaga ... wydaje mi się że bardziej leje gdy śmigam po mieście niż po trasie!! Neutral Neutral Neutral
Powrót do góry
skype status
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 19:41
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!


Witam na pewno płyn chłodniczy on ma słodki posmak glikolu
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!


Pod lewym przednim kolem znajduje sie tez piec od webasta (o ile masz webasto) tam wlasnie m. in biegna przewody, tylko zeby tam cos sprawdzic to raczej musialbys zdjac zderzak. Moze wlasnie tam w miejscu polaczenia przewodu z piecem gdzies jest nieszczelnosc. Najlepiej przesledzic dokladnie wszystkie przewody ukl. chlodzenia i bedziesz wiedzial.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 23:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mackov60

Dyskutant



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo s60 d5 164KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 13 Cze 2011, 17:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) plama słodkiego płynu pod lewym przednim kołem!!!


no więc wszystko jasne..... webasto.... jest tam taka pompka i ona ciekła albo przewody doprowadzające..!! w każdym bądź razie mechanik jakoś to naprawił... i tak mi to właśnie wytłumaczył...... efekt JUŻ NIE CIEKNIE!!!!!
POZDR.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie

VolvoInny

122 000

2018r.

189 200 km

mazowieckie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System