Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Nierowno przyspiesza, mocno dymi na czarno



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 03:01
Temat postu:

Nierowno przyspiesza, mocno dymi na czarno


Witam, niestety zaczely sie pierwsze powazniejsze problemy z autem ale wiadomo wszystko ma prawo sie popsuc...
Problem polega na tym ze jak rozpedzam auto to cale kabina zaczyna drgac az przechodzi to na kierownice a idzie to gdzies od silnika auto nie rowno przyspiesza nawet obrotomierz nie idzie plynnie do gory tylko tak jakby sie delikatnie zawieszal lub cos go chwytalo i czym mocniejszy but tym problem sie nasila w dodatku bardzo mocno dymi na czarno. Myslalem ze to paliwo... ale spuscilem stare wymienilem filtr zalalem nowego i nic, to samo.
Dodam ze poszedl mi pasek klinowy tzn pekly 2 rowki i czesc tego poszlo do rozrzadu. Nie wiem jak tam to sie dostalo ale dzis zdjalem oslone i byly tak 2 dlugie czesci rozszczepionego paska. A caly ten problem powstal tak: Ruszylem sobie ze skrzyzowania potem na 3 biegu docislem gaz do konca potem bylo z gorki to zdjalem noge z gazu, chcac ponownie nabrac predkosci wcisnalem pedal gazu a autko przez moment nie zareagowalo, potem bylo slychac takie brzecznie no i ten dym z rury... Teraz znowu to brzeczenie troche jakby ustalo auto ma moc, przyspiesza dobrze ale bardzo nie rowno. Na wolnych obrotach tez delikatnie kolysze silnikiem i slychac taka jakby "ciezsza" prace. Aha bylem dzis na komputerze i wykazalo za mala dawka paliwa na kazdym z cylindrow, tylko ze ja wszczesniej pokolei odlaczalem kostke z wtryskow, chcac sprawdzic czy to moze nie wtryski wiec wtedy mogl zarejestrowac ten blad.
P.S w piatek mam wyjezdzac na urlop... pomozcie.
Powrót do góry
gadu-gadu
spokoluzik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamosc/lublin/london
Posiadane auto: XC90 3.2 Petrol, C30 Rdesign
Piwa: 31/6
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 10:45
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nierowno przyspiesza, mocno dymi na czarno


niewazne nie doczytalem posta....
szczerze wspolczuje
_________________
volvo vida diagnostic-caly Londyn
http://volvodiagnostic.com


Ostatnio zmieniony przez spokoluzik dnia Sro 22 Cze 2011, 11:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 19:59
Temat postu:

Mocno dymi na czarno.


Opis wskazuje na przestawiony rozrząd . Do korekty .Resztki paska spowodowały przeskok paska .Ingerencja w instalacje wtryskową niepotrzebna .
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 00:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nierowno przyspiesza, mocno dymi na czarno


Niestety czarny scenariusz... Resztki zerwanego paska klinowego niespowodaowaly przeskoku rozrzadu ale wpadly gdzies w takie miejsce ze skrzywilo napinacz ( przekrecilo go w druga strone) skutkiem tego chyba dostaly zawory, sa pokrzywione lapki(nie wiem jak to sie fachowo nazywa), uszkodzone popychacze i uszkodzona glowica w miejscu siedzisk popychaczy i wszystko to na pierwszym cylindrze. Tak wyglada to po zdjeciu pokrywy poworow. Jutro bede rozbierac dalej, mam nadzieje ze nie poszlo nic do dolu bo wtedy to juz totalna kaplica... Jest duzo prawdopodobienstwo ze korbowody oberwaly i wał? Silnik mial moc, tylko auto bardzo nie rowno przyspieszalo i dymilo.
Powrót do góry
gadu-gadu
DIABOL

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODKARPACIE
Posiadane auto: S60, D5, 2002, 163KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 09:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nierowno przyspiesza, mocno dymi na czarno


współczuje!! koledze tez przestawił się rozrząd przez zerwanie paska, sam naprawiał przez co koszta ograniczył do 4600zł:/. Przy okazji zregenerował sobie turbinke za 550 zł a reszta kosztów to własnie skutki wynikające z przestawki:(

ps. zapomniałbym- po zerwaniu założyl nowy pasek i na tym przejechał jeszcze 300 km tylko że prędkość na jaką pozwoliło mu autko to 90km/h ...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 09:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Czw 23 Cze 2011, 08:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Nierowno przyspiesza, mocno dymi na czarno


U mnie naszczescie pasek nie zerwal sie calkowicie ale przeskoczyl o 1 zabek. Ja zrobilem na tym 150 km i autko szlo nawet dobrze, dosyc ladnie przyspieszalo tylko bardzo nie rowno. Wczoraj rozbebralem wszystko a wiec uszkodzona jest glowica, 3 popychacze i 3 lapki, zawory nie dostaly. Jutro wioze glowice do regeneracji, nie bede wymieniac calej hydrauliki tylo to co jest uszkodzone (zalezy mi na kosztach). Moze zamkne sie w kwocie 2 tys juz na gotowo...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System