Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) zegary w s60 D5


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomik5

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s60 D5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2011, 21:52
Temat postu:

zegary w s60 D5


Witam. W moim aucie zgasło podświetlenie zegarów strzałki wskaźników opadły jednym słowem nic nie działa. Czy da się to naprawić?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pią 09 Wrz 2011, 02:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zegary w s60 D5


Witam podobny temat był niedawno opisywany tym linku:

http://volvo.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=659669&highlight=#659669
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
spokoluzik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamosc/lublin/london
Posiadane auto: XC90 3.2 Petrol, C30 Rdesign
Piwa: 31/6
Wysłany: Pią 09 Wrz 2011, 09:58
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zegary w s60 D5


Sprobuj tego http://volvo.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=136284
_________________
volvo vida diagnostic-caly Londyn
http://volvodiagnostic.com
Powrót do góry
tomik5

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: volvo s60 D5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Wrz 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zegary w s60 D5


ok zapoznam się z tym.
Powrót do góry
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Kwi 2012, 21:55
Temat postu:

zeagry wariuja s60 2002r. sprawa dla speca


witam.


smieszna sytuacja z tymi zegarami bo na poczatku padly i nic nie bylo widac oprocz kontrolki silnika. dwa dni pozniej byl bardzo sloneczny dzien.o dziwo wszystko wrocilo do normy oprocz konunikatu SRS service

tak! wiem ten komunikat powinien sie pojawic po wygrzaniu stykow procka z zegarow. tak jezdizlem kolejne dwa dni. dzis 7 stopni wracam po pracy odpalam zapalaja sie kontrolki wszystkie ale tylko same kontrolki i nie gasna. oczywiscie wszystkie zagary nie dzialaja . jadac do domu ok 5 min podczas jazdy wszystko wraca do normy. zaskoczony jestem tym ale ciesze sie. postanowilem go troche docisnac troche . wjezdzajac na parking zauwazylem ze zegary zawiesily sie predkosciomierza a paliwa padl. zgasilem , odczekalem troche i przekrecilem kluczyk w stacyjce aby upewnic sie czy wszy ok. tak wszystko ok.

nadmienie ze zawsze mialem probelmy z podgrzewaniem lusterek tzn nie zawsze ale tak po 3 latach uzytkowania zaczal sypac sie volviak. oraz kontrolka zapiecia pasow. raz pokazuje sie raz nie. czasem nawet zapika jak nie mam zapietych pasow. z tego co pamietam to kontrolka pasow to prawie ze od samego poczatku wariowala jak i kontrolka dlugich swiatel. bardzo rzadko moglem wlaczyc swiatla dlugie na dluszy czas bez trzymania palcem oczywiscie.

wracajac do podrzewania lusterek i tylniej szyby . raz dziala raz nie. raz dzialaja lusterka same raz dziala tylko szyba tylna . lub wszystko naraz. tak wszystko sumujac to ladny balagan mam w nim. nigdy nie przejmowalem sie do czasu az zgasly zegary i teraz zastanawiam sie czy mam go jeszcze ratowac czy dac sobie z nim spokuj ale to fajne wygodne autko i do tego tyle rzeczy w nim zrobilem juz ale on ciagle wola i wola o wiecej he

mam nadzieje ze to jakas [cenzura] sie wypina na caly system albo to bedzie oznaczac ze niezly syf w elektryce sie narobil. prosze o jakie s opinie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Kwi 2012, 21:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 22:08
Temat postu:

Re: zeagry wariuja s60 2002r. sprawa dla speca


bazabuz napisał:
kontrolka zapiecia pasow. raz pokazuje sie raz nie. czasem nawet zapika jak nie mam zapietych pasow. z tego co pamietam to kontrolka pasow to prawie ze od samego poczatku wariowala jak i kontrolka dlugich swiatel. bardzo rzadko moglem wlaczyc swiatla dlugie na dluszy czas bez trzymania palcem oczywiscie.


U mnie jest dokladnie to samo i ten komunikat SRS.
Wydaje mi sie ze to przez te styki...
Powrót do góry
gadu-gadu
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 23:00
Temat postu:

re :zegary


jutro jade na kompa .zobaczymy co wykarze. pewnie karza wymienic caly komputer w aucie . zoabczymy co oni tak wymysla spece.

a wracajac do problemu to dzis zegary zadziaalaly po pracy ale szybko zawiesily sie. dojechalem do domu . wjezdzam na parking gasze auto a zegary dalej siweca sie. poszedlem do domu po klucz zeby odpiac aku ale jak wrocilem to juz zgasly.
Powrót do góry
pysi

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Volvo S60 2.0T
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 05 Kwi 2012, 14:42
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zegary w s60 D5


Miałem problemy z zegarami, może trochę inne bo u mnie zegarek kręcił się w kółko, nie było kontrolki od długich i pasa bezbpieneństwa. Naprawili w volvotechu w chorzowie za 350zl (nie pamiętam dokładnie ile to było, może 300).
Powrót do góry
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 05 Kwi 2012, 17:11
Temat postu:

re : zegary s60


tak. bylem u jednego typa nie ma jak podlaczyc bo czegos brak. nastepnie drugiemu mechanikowi nie udalo sie nawet polaczyc :/ sprobuje wygrzac te styki od procka. zamowilem ten aceton i gazowego pena cos w stylu lutownicy punktowej. moze cos podziala.
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 15:37
Temat postu:

Re: re : zegary s60


bazabuz napisał:
tak. bylem u jednego typa nie ma jak podlaczyc bo czegos brak. nastepnie drugiemu mechanikowi nie udalo sie nawet polaczyc :/ sprobuje wygrzac te styki od procka. zamowilem ten aceton i gazowego pena cos w stylu lutownicy punktowej. moze cos podziala.
Kolego jak Ty zamierzasz "traktowac" to gazowym PENEM to odrazu zamow sobie nowe zegary. Probowales jak cos takiego dziala na elektronice? To powiem Ci jak: wywala odrazu bable na plycie pcb , plyta sie rozwarstwia i pali. Podejdz do jakiegos warsztatu rtv niech Ci przejada lutownica styki proca albo wygrzeja to hotair'em bez roznicy dla kogos kto sie zna natym . BTW wiem co mowie bo pracowalem jako monter elektronik skladajac protypy roznych urzadzen. Do wygrzewania stosuje sie topnik / pasta np AMTECH. Istota "wygrzewania" jes roztopienie lutow na nowo a tym palnikiem nie jestes w stanie kontrolowac temperatury i momentu kiedy one puszcza. Ja stawiam na 99% ze na procku wyszkocza Ci bable a plyte pcb zjarasz na czarno wokol. Jak zwalisz zegary za pomoca tego cuda pena zaplacisz za nowe + zaprogramowanie ich /ustawienie licznika itp i ogolnie bedziesz w szarej d... A tak wogole to ja nie daje wielkich szans ze nawet poprawne wygrzanie pomoze, ale sprobowac mozna bo to najprostsze/tansze od czego mozna zaczac, bo bardzo prawdopodobne ze sam procesor mogl siasc gdyz jest on awaryjny.
Powrót do góry
gadu-gadu
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 16:44
Temat postu:

re:zegary s 60


tak wlasnie zmienilem juz wczesniej zdanie zeby to zrobic jednak to lutownica i dac to komus bardziej doswiadczonemu. zobaczymy czy zadziala. apropo dzis mi zegary normlanie dzialaja. dam znac czy naprawa pomogla ale to pewnie po swietach
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 18:00
Temat postu:

Re: re:zegary s 60


bazabuz napisał:
dam znac czy naprawa pomogla ale to pewnie po swietach


Czekam z niecierpliwoscia Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 18:54
Temat postu:

zegary


a Ty MarcinQ nie ogarnales swoich zegarow?

przeszperalem forum pewne wczesniej , i w Usa litwa holandia niemcy rumuni tez mieli z tym problemu. w wiekszosci przypadkow to chip motoroli byl wadliwy. tylko ze chlopacy pierwsi zaczeli o tym pisac w 2008 a nawet 2007 z autami z rocznikow 2001-03 wiec nasze troche wytrzymaly:)
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 00:22
Temat postu:

Re: zegary


bazabuz napisał:
a Ty MarcinQ nie ogarnales swoich zegarow?

U mnie to nie jest jeszcze w takim stopniu jak u Ciebie aczkolwiek nie ukrywam ze bardzo mnie to drazni, chociazby tylko dlatego ze np jadac w dzien chce komus "mrygnac swiatelkami Very Happy " to nie nie wiem czy mam wlaczone "długie" czy nie, bo czasem chcac wlaczyc chwilowo to nie dosc ze wlaczaja sie na stale to jeszcze kontrolka nie swieci. Dopiero po jakims tam czasie sie zaswieci to wiem ze musze je wylaczyc:/
Jak Ty bedziesz cos wiedzial to napisz Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
mariucha

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Volvo S60 D5
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 15:08
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zegary w s60 D5


Pisałem w kazdym możliwym temacie o tym problemie, a bylo juz ich kilka. Mialem wszystkie opisywane Przez Was problemy i zalatwil je elektryk w jeden dzień, na rano byl gotowy, wystarczylo poprawic zimne luty, ot co.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoV50

16 900

2009r.

232 000 km

pomorskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoS90

125 000

2017r.

210 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

44 900

2007r.

213 783 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System