Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Ciśnienie paliwa na wolnych obrotach i w czasie jazdy jest na poziomie 3,7-3,8 bara. Delikatnie chwilowo spada przy mocnym wciśnięciu gazu, ale nie widać związku pomiędzy ciśnieniem a przydławieniami.

Crying or Very sad
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Te strzelania w wydech wskazywałyby że jest za dużo paliwa. Przypomniała się mi jeszcze jedna sprawa można sprawdzić wtryskiwacze bo może któryś z nich podlewa za dużo. Co prawda w 5 cylindrówkach nie spotkałem się z tym ale 6 cylindrówkach było często ale zawsze może być ten pierwszy raz.
Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 14:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Też dzisiaj o nich pomyślałem. Pasowałoby to do bardzo niskiego AFRu na wysokich obrotach. Chociaż akurat nie wiem co i w jaki sposób może niedomagać we wtryskach benzyny, szczególnie w sposób nieregularny.

Tak przy okazji - jeśli będę podmieniał to włożyć takie same czy jakieś o wyższej wydajności? (przypomnę że mam większą turbinę). Zdaje się że wydajność jest oznaczana kolorami.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 14:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


OK, mam już listwę wtrysków z T5. Jeśli znajdę jutro czas to podjadę do serwisu Boscha żeby je sprawdzili czy są sprawne i czy ładnie rozpylają - jeśli tak to wkładam.

A powiedz mi co się działo z wtryskami w 6-cylindrówkach? Jakie były objawy?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 17:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Wtrysk ciekł, zbierało się paliwo i zginała się korba. Wcześnie miał objawy wypadania zapłonów, trudności z uruchomeniem. Objawy zupełnie inne niż Ty masz ale jak się nie ma pomysłu to sprawdza się wszystko co się da.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 17:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 14:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Ech, po wymianie wtrysków (sprawdzonych) nadal bez zmian. Ale jest nowy punkt zaczepienia - wreszcie pojawił się jakiś błąd na diagnostyce: korelacja wałka rozrządu z wałem korbowym.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 18:09
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Ten wątek zaczyna chyba blog przypominać Wink.

Byłem w ASO, wyszło na to że przy wymianie kół VVT źle ustawili wałek wydechowy. Dzisiaj to poprawili i samochód chodzi jak huragan. Mimo to nadal pojawiają się delikatne przydławienia, choć znacznie mniejsze niż dotąd.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Strzelania w wydech już nie ma?
Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Pojeździłem jeszcze trochę i niestety strzelanie jeszcze się pojawia. W ogóle to wygląda tak jakby objawy się zmniejszyły, czyli te przydławienia są słabsze i to strzelanie rzadziej występuje. Czyli tak jakby jeszcze było coś nie tak z tym wałkiem wydechowym, tylko co? Myślę że dzisiaj ustawili najlepiej jak potrafią... Confused
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 21:27
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Troche to dziwne bo wcześniej pisałeś że też było przestawienie na wałku wydechowym. Ustawienie na blokady powinno zapenić idealne ustawienie i po takim ustawieniu uznaje się jako pewnik. Przy diagnostyce trzeba wszelkie ustawienia i sprawdzenia wykonywać bardzo dokładnie bo później traktuje się je jako wykluczone a czasmi to jest błędem.Dlatego wtedy trzeba całą diagnostykę zaczynać od nowa. Może założony jest niewłaściwy wałek albo koło zmiennych faz? Trudny temat bo nie wiadomo co było robione przez poprzedniego właściciela(i).
Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 21:44
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Z wałkiem to po kolei było tak:
- na wolnych obrotach miał bodaj 8,8 stopnia, gdy norma jest od -8 do +8. Różnica minimalna, ale na wszelki wypadek ustawiony na nowo (bodaj na -3)
- przy okazji wyszło że jest wyciek oleju z kół VVT, więc pomyślałem że może też w pewnych warunkach mogą się źle ustawiać, stąd decyzja o wymianie
- wymiana w ASO obu kół VVT (ssące używane, wydech - nowe). Od tego momentu objawy silniejsze i częstsze ale pomyślałem że przyczyna jest inna i się pogorszyła
- no i dzisiejsza poprawka.

Co do poprzedniej właścicielki to nie podejrzewam by kombinowała coś z wałkiem. Auto było cały czas serwisowane w ASO, kobitka przesiadła się na nowego Jaguara.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 22:35
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Cytat:
- na wolnych obrotach miał bodaj 8,8 stopnia, gdy norma jest od -8 do +8. Różnica minimalna, ale na wszelki wypadek ustawiony na nowo (bodaj na -3)

Shocked pierwszy raz spotykam sie by ustawiać koła zmiennych faz na parametry w volvo.Po to są blokady by jednoznacznie ustawić te koła . Pojawił się błąd czyli została przekroczona graniczna wartość a to oznacza że popełniono błąd przy ustawianiu i to poważny.
Cytat:
Co do poprzedniej właścicielki to nie podejrzewam by kombinowała coś z wałkiem. Auto było cały czas serwisowane w ASO, kobitka przesiadła się na nowego Jaguara.

To o niczym nie świadczy przynajmniej dla mnie z punktu widzenia diagnostycznego. Strzelanie w wydech nie jest pospolitą usterką w tym silniku.
Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:51
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


kinniu napisał:
Cytat:
- na wolnych obrotach miał bodaj 8,8 stopnia, gdy norma jest od -8 do +8. Różnica minimalna, ale na wszelki wypadek ustawiony na nowo (bodaj na -3)

Shocked pierwszy raz spotykam sie by ustawiać koła zmiennych faz na parametry w volvo.Po to są blokady by jednoznacznie ustawić te koła . Pojawił się błąd czyli została przekroczona graniczna wartość a to oznacza że popełniono błąd przy ustawianiu i to poważny.


Może zbyt skrótowo napisałem. Za pierwszym razem znajomy mechanik przestawił wałek "na oko" (na fasolkach) tylko dlatego, że te koła VVT i tak miały być wymieniane a parametr poza zakresem był minimalnie. Za drugim razem - przy wymianie kół VVT - faktycznie ktoś musiał w ASO popełnić błąd, bo przedwczoraj się okazało że na wolnych obrotach miał bodaj 16,7 stopnia. Nie wiem dokładnie jak się ustawia te wałki, więc nie wiem jak mechanik mógł się tak pomylić. Wyglądało jakby przestawił na pasku o jeden ząbek.

kinniu napisał:
Cytat:
Co do poprzedniej właścicielki to nie podejrzewam by kombinowała coś z wałkiem. Auto było cały czas serwisowane w ASO, kobitka przesiadła się na nowego Jaguara.

To o niczym nie świadczy przynajmniej dla mnie z punktu widzenia diagnostycznego. Strzelanie w wydech nie jest pospolitą usterką w tym silniku.


To fakt, trudno oprzeć na tym diagnozę.

Swoją drogą jeśli do wczoraj zawory wydechowe otwierały się zbyt wcześnie (dobrze rozumiem?) to nie do końca spalona mieszanka trafiała do wydechu i stąd strzelanie. Jeśli tak, to tak jakby teraz jeszcze coś powodowało zbyt wczesne otwieranie tych zaworów (choć w mniejszym stopniu)...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 21:03
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Przyszło mi coś do głowy i zrobiłem jeszcze jeden test (nie wiem na ile miarodajny...) - odłączyłem wtyczkę od elektrozaworu sterującego fazami wałka ssącego, przejechałem się i silnik wyraźnie słabiej reagował na gaz. Podpiąłem ją i odłączyłem od wałka wydechowego - jeździłem tak dwa dni i nie zauważyłem najmniejszej różnicy w czasie jazdy.

kinniu, za co konkretnie odpowiada sterowanie fazami wałka wydechowego? Spotkałeś się z tym żeby ten elektrozawór (aktuator?) był uszkodzony (zatarty, zawieszony) mimo braku błędu?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 22:17
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Silnik 2.5T - przydławienia / strzelanie w wydech


Zmienne fazy to regulacja otwierania i zamykania zaworów co wpływa na napełnienie cylindra i przepłukanie. Wpływ ma dolot jak i wydech.
Elektrozawory widziałem jedynie zanieczyszczone,od jakiegoś czasu zaczeli stosować filterki w uszczelce tego zaworka, całkowity brak działania zostałby wychwycony na podstawie czujnka wałka rorządu. Nie porównywałem jak te silniki pracują z odłączonym zaworkiem na stronie wydechowej czy ssącej także nie wiem czy zmiana mocy jest wyczywuwalna.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoV60

43 900

2013r.

190 000 km

śląskie

VolvoXC 90

155 900

2018r.

133 000 km

mazowieckie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System