Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Swist turbiny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stepek88

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 225
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie Z-ów
Posiadane auto: Volvo S60 D5 CR 04
Piwa: 12/2
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 10:06
Temat postu:

Swist turbiny


Mam bardzo denerwujący mnie problem po wyjęciu skrzyni(wymiana uszczelniacza) gwiżdże turbina co mechanik mógł spier... sam po dokręcałem wszystkie możliwe połączenia od turbo ale to nic nie daje od 1500 zaczyna gwizdać stało to się odraz po wymianie przez tych partaczy już mi ręce opadająSad wcześniej turbiny nie było słychać w ogóle) na oko nie widać żadnych pęknięć, brak błędów, moc niby jest tylko te syczenie.Przy przyspieszaniu przy około 2 tys słychać głośne pss jak bym miał bloow-upa.
proszę o jakieś rady
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 12:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


należało samemu zrobić Exclamation jak zrobiłeś za czapkę gruszek to masz Exclamation Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 14:31
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


Może odkręcał EGR tam patrzyłeś? Możesz określić skąd dochodzi dźwięk (prawa, lewa strona, słychać jak dodasz gazu gdy auto stoi itp.)
Powrót do góry
borystb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Frei Stadt Danzig ;D
Posiadane auto: Volvo V40 1,9d 2001 T3, Volvo S40 2,0d 2007 D3
Piwa: 39/29
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 15:12
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


leiden napisał:
Exclamation jak zrobiłeś za czapkę gruszek to masz Exclamation Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing już kiedyś słyszałem że naprawiaja za kurczaki Cool

a co do tematu to u mnie turbo ładnie gwiżdże i tak jest od kiedy mam autko Exclamation układ dolotowy szczelny i mocy nie brakuje Exclamation ale opisywany przez ciebie syk występuje czesto przy uszkodzonym złączu elastycznym za kolektorem wylotowym spalin
_________________

Gdybym się mylił... poprawcie mnie Very Happy
Piwko jak pomogłem Smile
Powrót do góry
Tomek0007

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: VOLVO S60 D5
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 13:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


tak jest tez to miałem . i jeszcze przy tym obroty spadały przy jeżdzie agresywnej:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 13:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Maj 2012, 19:07
Temat postu:

swist


witam. a czy ktos wymienial ta rure egr laczaca z egr zawor?? dzis bylem u mechanikow i trzeba zamowic cala rure bo nie ma tam zadnej podkladki.
tylko zastanawiam sie czy to koncowka rury egr rozczelnila sie czy tez moze lacze egr zaworu i czy jest sens wymiany ten egr rury. mam lekkie okopcenie i czy nie latwiej bedzie zakleic to czym niz wydawac 300zl za sama egr rure??
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 14 Maj 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


Bazabuz wiadomo juz cos z tym Twoim autem?
Powrót do góry
gadu-gadu
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Maj 2012, 20:36
Temat postu:

swist turbiny


witam. a zatem bylem w aso i tlumacze mechanikowi o co mi chodzi. poszedl na zaplecze poczym przychodzi po chwili ze nie moze znalesc tej czesci i ze to troche dluzej potrwa. ok czekam... przyszedl przyniosl mi wydruk i pyta sie czy o to mi chodzi:) co za gosc mysle i dziekuje. na drugi dzien jade do nieautoryzowanego na diagnostyke. pan szczytal z vidy ze okopcenie jest okopceniem ale dluzsza gadke nakierowal na czujnik ten kolo silnika . on mierzy chyab cisnienie powietrza do turbiny i zebym to sprawdzil oraz rury czy sa szczelne od vacum. i to tyle co do tego watku. aha mechanik w nieautoryzowanym do mnie mowi ze podkladke trzeba wymienic a gosc u dilera przyniosl mi na dloni caly schemat tego ukladu i nie ma tam zadnej podkladki;/ co za osly . heh

zatem poczekam jak zjade na wakacje do pl i dam to chorzowa lub do tychow. musze sie dowiedziec jeszcze ile kzykna za to
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sro 23 Maj 2012, 21:12
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


U mnie juz turbo po regeneracji;) znaczna roznica auto duzo elastyczniejsze rowno przyspiesza az do konca obrotow, zero jakichs swistow czy gwizdow no i dynamika lepsza. Mechanicy stwierdzili ze turbo bylo przytarte. Od kad kupilem auto swisty byly lekko slyszalne, myslalem ze to normalne auto ladnie przyspieszalo itd nic zlego sie nie dzialo, dopiero ostatnimi czasy swisty sie nasilily i czasem wlaczal sie tryb serwisowy. Teraz juz wiem ze turbina od poczatku nadawala sie do naprawy a ja tak tym autem zrobilem przez 2 lata az 48 tys km.
Powrót do góry
gadu-gadu
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 12:05
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


A powiedzcie mi czy to normalne bo wczesniej na to nie zwrocilem uwagi byc moze ze odrazu jezdzilem z wlaczonym radiem. Jak jest cicho w aucie z rana jak wszystko jest zimne , zwlasza w zimie jak przysieszam z jedynki, dwojki da sie uslyszec taki delikatne gwizdanie/swist ale naprawde delikatne. Jak auto sie rozgrzeje juz tego nie slysze wogole. Czy to normalne i czy mam sie czego obawiac. Dodam ze nie ma zadnych problemow z autem a kontrolka silnika jeszcze nigdy sie u mnie nie zaswiecila auto to s60 d5 2002r przebieg 105.000 (raczej oryginalny, sam bardzo malo jezdze nawet mnie w polsce nie ma i auto stoi przepalane raz na tydzien na trasie 50km raz w tygodniu)
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 28 Maj 2012, 01:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


Pegaz666 wsluchiwalem sie u mnie jak to teraz jest i powiem ci ze nie slychac kompletnie zadnego gwizdu ani swistu. Slychac jedynie bardzio delikatnie jak otworze szybe ale tylko na pierwszym biegu i zimnym silniku. A i po regeneracji turbiny odrazu zmienilem olej z 5w40 na 0w30 oczywiscie castrol.
Powrót do góry
gadu-gadu
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 29 Maj 2012, 19:06
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


Tez mam castrol 0w30, tyle ze ten delikatny swist byl wyczuwalny w zimie , na zimnym silniku, teraz przy tej temeraturze musze sprawdzic ale narazie nie mam jak bo nie ma mnie w PL. A tak z ciekawosci ile kosztuje regeneracja turbo taka przyzwoita - nie u mietka i nie "na servisie volvo" ?
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sro 30 Maj 2012, 06:35
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Swist turbiny


A wiec ja wlasnie oddalem auto do niezrzeszonego serwisu volvo. Regeneracja 1100 zl + 250 robocizna + 300 wymiana oleju.
Tak na marginesie to pochwaly dla chlopakow z Autocentrum, naprawde sa dobrzy znaja sie na tym widac to... Jak dla mnie rewelka;)
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoXC 90

161 900

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System