Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) metaliczne dźwięki z okolicy alternatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Instruktor14

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): BOLESLAWIEC
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2004; VOLVO V70 D5 AWD 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 20 Mar 2012, 19:36
Temat postu:

metaliczne dźwięki z okolicy alternatora


witam
od pewnego czasu zauważyłem, że po odpaleniu z okolic pompy wspomagania lub alternatora wydobywają sie metaliczne odgłosy- zgrzyty(jakby zużytego łożyska itp). Trwa to chwilkę i słyszalne jest tylko na zimnym silniku(przeważnie rano lub po dłuższym postoju- ok 2 godz.)
Jak myślicie -to pompa?, czy może koło pasowe jednokierunkowe alternatora. Napiszcie proszę swoje sugestie.
pozdrawiam instruktor Cool
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 20 Mar 2012, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) metaliczne dźwięki z okolicy alternatora


Obstawiam koło pasowe jednokierunkowe alternatora ale takie rzeczy trudno diagnozować.
Powrót do góry
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sro 21 Mar 2012, 07:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) metaliczne dźwięki z okolicy alternatora


Instruktor14, ale określ się o jaki samochód pytasz. W profilu masz s60, a pytasz w dziale 850-tek.
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
dontygrys77

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: volvo s60 d5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 23 Mar 2012, 18:10
Temat postu:

do mechanika!!!!


ktores lozysko a w volvo jak pada rolka ktoras i pasek klinowy to 7 na 10 przypadkow dostaje sie to do rozrzadu i po motorze i nie zartuje takie to volvo jest
Powrót do góry
CD111

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: s60
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 20:35
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) metaliczne dźwięki z okolicy alternatora


Witam

OD dłuższego czasu mam podobny problem tylko u mnie szum (dziwny dźwięk) w okolicy alternatora jest cały czas po odpaleniu i tylko na biegu jałowym. Alternator nowy (nie używany) rolki pasek napinacz nowy. Moim zdaniem może to być sprzęgiełko od klimatyzacji ale mogę być w błędzie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 20:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 16:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) metaliczne dźwięki z okolicy alternatora


Ja mam ten sam problem na biegu jalowym i zimnym silniku slychac piski zgrzyty jakby wszystko zaraz mialo sie rozleciec. Pasek PK drga jak oszalaly, po dodaniu gazu wpada w jeszcze wiekszy rezonans (najbardziej widac to na dlugosci od kola walu do kola sprezarki) po czym zaczyna pracowac rowno az do momentu zejscia z obrotow. Po rozgrzeniu jest o wiele ciszej, tzn nie slycha piskow ale lekkie pomruki i szelesty sa slyszalne. Wymienilem pompe wspomagania, wszystkie rolki, napinacz, kompresor klimy, pasek. Pozostalo mi teraz lozysko na alternatorze i slyszalem ze winne moze byc jeszcze kolo pasowe walu. Ponoc tam jest jakis tlumik drgan ktory po wyzszych przebiegach poprostu sie zuzywa. Rozwiazal ktos juz ten problem?
Powrót do góry
gadu-gadu
dickmarston

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2,4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lip 2013, 22:08
Temat postu:

Likwidujemy drgania paska klinowego


Miałem podobne objawy drgań paska klinowego szczególnie mocne w momencie włączania się pompy klimatyzacji. Słychać było nawet metaliczne odgłosy jakby zacierającego się łożyska. Jeździłem trochę bez włączania klimatyzacji ale to bardzo ryzykowne dla silnika. Po wymianie sprzęgła alternatora problem zniknął i pasek chodzi cichutko i bez zbędnych drgań. Prawdopodobnie poprzedni właściciel przy wymianie paska klinowego nie wymienił również tego sprzegiełka i stąd ten problem. Z samą wymianą miałem trochę problemów bo nie udało się odkręcić sprzęgiełka z osi alternatora bez jego demontażu. Musiałem odkręcić sprężarkę klimatyzacji i pompę wspomagania żeby można było wyjąć alternator na zewnątrz auta. Dopiero na stole warsztatowym z pomocą imadła udało się to odkręcić za pomocą specjalnych kluczy gwiazdkowych ( uwaga na lewy gwint sprzegiełka). Nie warto więc oszczędzać przy wymianie paska klinowego i od razu wymieniać komplet : pasek, napinacz, rolkę podtrzymującą i sprzęgiełko alternatora. Uniknie się później nieprzyjemnych zdarzeń. Oszczędność w kosztach tylko chwilowa a skutki awarii mogą być tragiczne dla silnika.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoV40

63 900

2019r.

132 000 km

mazowieckie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie

VolvoV50

23 900

2012r.

232 198 km

mazowieckie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System