Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 13:40
Temat postu:

XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Witam,

Kilka dni temu odebrałem nowe XC60 T5 z zawieszeniem Four-C. Po obejrzeniu kilku filmików na youtube miałem nadzieję że auto będzie bardzo wygodne w trybie Comfort. Niestety na polski rynek wkładane są bardzo twarde sprężyny, przez co jazda jest mało przyjemna Confused

Czy orientujecie się może co można z tym zrobić? Na razie powiedziałem o tym problemie sprzedawcy, który ma rozmawiać z centralą, ale nie spodziewam się sukcesu. Chciałbym wymienić sprężyny na zdecydowanie bardziej miękkie, tylko jak je wybrać? Na volvopartswebstore.com istnieje kilkadziesiąt (!) rodzajów sprężyn do XC60...

Wszelkie sugestie mile widziane.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 15:05
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Nie wiem czemu ma sluzyc ten POST

Chcesz sie pochwalic?? nie bardzo jest czym... jakosc VOLVO po przejeciu przez chinczykow kuleje, oj kuleje

240KM i bardziej miekkie sprezyny?? Efekt bedzie taki, ze na kazdym zakrecie sie bedzie wykladal... Pelnej osemki z wieksza predkoscia nie ma szans wykonac. Testu Losia nie przejdzie jesli wiesz o czym mowie... Same sprezyny NIC nie dadza... Zawieszenie to rowniez inne amory ale nie tylko


JAZDY PROBNEJ PRZED ZAKUPEM NIE BYLO?? Rozumiem, ze na Kolumny odbierales? Oj wesolo tam
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)


Ostatnio zmieniony przez AUDI RS3 dnia Nie 25 Mar 2012, 21:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 17:15
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Ja z kolei nie wiem czemu ma służyć Twój post, dowartościowałeś się?

Wyobraź sobie że potrafię odróżnić tłumienie od resorowania i do tego pierwszego nie mam zastrzeżeń, natomiast częstotliwość własna sprężyn jest tu zbyt wysoka (jeśli wiesz o czym piszę). Four-C to zawieszenie o zmiennej sile tłumienia amortyzatorów - i jeśli miałbym ochotę przejechać się bardziej dynamicznie to przełączyłbym na Sport lub Advanced. Najlepiej zestrojone zawieszenia z którymi miałem do czynienia doskonale łączyły właśnie (dość) miękkie resorowanie z silnym tłumieniem. Daje to wysoki komfort i świetne prowadzenie. Najgorsze z kolei połączenie to twarde sprężyny ze słabymi amortyzatorami, wtedy autem nie jedzie się ani wygodnie ani bezpiecznie. Dobrym przykładem są tu na przykład starsze modele Audi.

Jazda próbna była, ale do dyspozycji były tylko auta z zawieszeniem standardowym, notabene znacznie bardziej wygodnym. Four-C miało zapewniać większy komfort, na nieszczęście jest inaczej. Szukam tu porady a nie zaczepki.

PS
Gdybym chciał podskakiwać na każdej drodze to kupiłbym Audi lub BMW, ale szukałem komfortu i dlatego wybrałem Volvo.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 20:24
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Kolego AUDI RS3,Proszę zapoznać się z regulaminem.Twoje posty ostatnimi czasy przestają mi się podobać,Są w pewnym sensie obraźliwe i wyrażają treści ośmieszające innego użytkownika.
Nie będziemy tolerować takiego zachowania,a to nie jest jedyny Twój post tego typu.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Czyzby REGULAMIN dotyczyl WYBIORCZO poszczegolnych uzytkownikow?

Czemu uzytkownik o Nicku "tof" ma w opisie jawna skryptoreklame??

serwis TIR - Scania, Volvo
autoryzowany dealer V-tech

Nie rozumiem poprostu jego intencji - w dobrym tonie bylo zapytac//skonsultowac PRZED zakupem // chetnie bysmy mu doradzili i nawet RABAT zalatwili w salonie a tak tylko PRZEPLACIL Wink) Wypowiada sie o jakims "enigmatycznym" samochodzie majac w opisie ze jezdzi S60 ? ! ?

a nie PO jakies dziwne dewagacje...

Moim/i nie tylko moim zdaniem tego typu posty powinny natychmiast ladowac w koszu... One NIC nie wnosza...
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 21:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Proszę Administratora o usunięcie tego wątku. Dzięki problemom emocjonalnym dojrzewającego nastolatka zamiast merytorycznej dyskusji zrobiło się tu forum onetu.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 23:04
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Załóż spręźyny od auta z takim samym silnikiem ale bez zawieszenia Four-C i sprawdź jak zachowuje się auto. Podejrzewam że nikt nie robił tego jeszcze także trudno przewidzieć takie zachowanie i pozostaje metoda prób. Jak będzie za twardo załóż od trochę słabszego silnika. Podejrzewam że w opcji advanced wtedy nie bedzie tak sztywno i stabilnie.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 23:15
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


A my mamy prosbe goraca do adminow tego Forum o NATYCHMIASTOWE usuwanie tego typu watkow... To juz PLAGA !!! Koles chce sie zareklamowac tanim kosztem, wymysla fikcyjny zakup // auto ktorego nie posiada i wypisuje glupoty zeby ludzie czesciej zagladali na jego strone.

Na portalu AUDI gdzie jestm adminem pelno takich... tylko ze u nas jegomosc otrzymuje JEDNO ostrzezenie a przy drugim jest juz po nim tylko wspomnienie...

=============================

Obecnie trwa akcja przywolawcza..jutro podam jej numer i szczegoly
Four-C. Jest to rozwiązanie z samoczynną regulacją, w którym szereg czujników nieustannie monitoruje zachowanie się samochodu. W reakcji na aktualne warunki, w ułamku sekundy następuje odpowiednia zmiana tłumienia amortyzatorów.
Zawieszenie Four-C w sposób automatyczny dostosowuje swoją charakterystykę do aktualnej prędkości jazdy. Im wyższa prędkość, tym silniejsze tłumienie. Pozwala to na lepszą kontrolę zachowania samochodu także przy dużych prędkościach. A także ogranicza przechyły nadwozia przy gwałtownym przyspieszaniu i hamowaniu oraz manewrach kierownicą.

• Ustawienie COMFORT jest odpowiednie do spokojnej jazdy, z łagodnymi i harmonijnymi ruchami nadwozia.
• Ustawienie SPORT ogranicza ruchy nadwozia, zapewnia szybszą reakcję samochodu na poruszenia kierownicy i lepszy kontakt kół z podłożem.
• Ustawienie ADVANCED minimalizuje ugięcie amortyzatorów, zapewniając maksymalny kontakt kół z nawierzchnią drogi – służy do dynamicznej jazdy po szosach o gładkiej nawierzchni.

Natomiast w sytuacji krytycznej ustawienie dokonane przez kierowcę przestaje mieć znaczenie. Układ Four-C w odpowiedni sposób zareaguje, pomagając kierowcy wyjść z opresji poprzez automatyczne ustabilizowanie nadwozia samochodu.
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 08:03
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


AUDI RS3 także nie podoba się mi kryptoreklama ale użytkownik Tof usunął podpis z reklamą i to już dawno o ile mi wiadomo.
Co do strony technicznej zawieszenie Four-C nawet ustawione na comfort inaczej pracuje niz w zwykłym zawieszeniu i podejrzewam że o to chodzi.
Powrót do góry
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 12:34
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Kwestię mojego podpisu omówiłem z adminem kilka miesięcy temu. Ale skoro ma budzić u niektórych niezdrowe emocje to dla świętego spokoju usunąłem cały.

Ciekaw jestem tej akcji przywoławczej, będę wdzięczny za informacje, chociaż zapewne będzie dotyczyła softu, a to raczej nie pomoże. Tu może pomóc tylko wymiana sprężyn na jakieś bardziej cywilizowane, szczególnie w tylnej osi która pracuje jak w aucie dostawczym - bez obciążenia zdaje się niemal w ogóle nie uginać.

PS
W rozmowie telefonicznej serwis obiecał sprawdzić jakie sprężyny były montowane w XC60 na rynek francuski i amerykański, ewentualnie bez Four-C ale w opcji komfortowej.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 09:26
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


AUDI RS3 napisał:

Obecnie trwa akcja przywolawcza..jutro podam jej numer i szczegoly


Udało się coś ustalić?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 12:57
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


No tak, do bicia piany to był tu ktoś bardzo chętny, ale jeśli potrzebna jest konkretna informacja to jakoś cisza nastała... Smile.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tof

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: XC60 T5 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2012, 11:37
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC60 - twarde sprężyny w Four-C


Witam ponownie,

Na Zachodzie XC60 jest od jakiegoś czasu dostępne z opcją wybrania zawieszenia komfortowego. Czy ktoś z Was ma możliwość ustalenia numeru VIN jakiegoś egzemplarza T5 z takim zawieszeniem? Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC60 & XC90 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoXC 40

123 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoV60

43 900

2013r.

190 000 km

śląskie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System