Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 08 Paź 2012, 11:08
Temat postu:

Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu


Witam,
Od jakiegoś czasu obserwuję dosyć niepokojące objawy w moim Volvo S60 2.4 D5 2002r. Automat.

A mianowicie przy przyspieszaniu (nawet delikatnym) między prędkościami 80-110 km/h całe auto wpada w wibracje. Po jakimś czasem zaczeło równiez wibrować w momencie hamowania silnikiem w tym zakresie prędkości. Wczoraj robiłem małą trasę (ok 300 km) i momentami wytrzęsło mnie bardziej niż na platformach wibracyjnych.

Byłem oczywiście w serwisie i u mechanika , w serwisie robiłem prawie całe zawieszenie ( tuleje, stabilizatory , łącznik skrzyni biegów, amortyzatory, tarcze i klocki hamulcowe ). Nic nie pomogło , jak zwróciłem uwagę na mój problem to w odpowiedzi usłyszałem ,że to wina złej jakości opon i niewyważenia. Mechanik powiedział ,że możliwe ,że to przegub wewnętrzny , ale półoś jest zabudowana i może sprawdzić co najwyżej luzy na niej. Sprawdził , żadnych luzów ponoć nie było. Zmieniłem felgi , kupiłem nowe opony , zrobiłem geometrię , opony wyważyłem i problem nie zniknął. Dalej "telepie budą" przy prędkościach 80-110 km/h. Nadmienie tylko ,że poduszki silnika zostały sprawdzone i ponoć są w dobrym stanie.

Czy któryś z forumowiczów wie co to może być za problem ? Denerwuje mnie bezradność serwisu więc planuję udać się do jakiegoś zakładu który specjalizuje się w sprawach zawieszenia, czy któs z Was zna taki zakład na terenie Wrocławia ? Bardzo proszę o radę , bo ostatnio naprawdę boje się jeździć autem w trasę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 08 Paź 2012, 14:59
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu


http://imageshack.us/a/img832/1879/14619807371611.jpg
Jestem prawie pewny ze przyczyna bedzie to zaznaczone w koleczku na rysunku. Krzyzak przegubu wewnetrznego.[/img]
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 08 Paź 2012, 21:37
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu


Jutro jadę do warsztatu (poleconego przez znajomego) ,żeby mi w końcu sprawdzili te przeguby i naprowadzili co to może być . Martwi mnie ,że w serwisie niby sprawdzali luzy i ponoć w ogóle by nie było , a mam nadzieję ,że to nic ze skrzynią biegów bo wtedy koszta będą spore . No ale skrzynie miałem w remoncie i wszystko regenerowali/wymieniali co się dało (konwerter rzekomo też). Chciałbym tylko usłyszeć potwierdzenie , czy w S60 faktycznie tak siężko dostac się do półosi ze względu na to ,że jest zabudowana ?
Powrót do góry
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 09 Paź 2012, 13:48
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu


W końcu trafiłem do warsztatu gdzie ktoś wsiadł do auta i się przejechał.
Mechanik powiedział ,że na 90% coś trachneło w prawej półosi. Auto zostało w warsztacie , jutro półoś wymontują , zbadają , wsadzą zamiennik i sprawdzą.
Powrót do góry
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 12:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu


Udało Ci się kolego poradzić z problemem?
Pytam ponieważ u mnie coś podobnego występuje. Ile Cię to kosztowało?
_________________
Moje auto: Link
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 12:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
m_ikolaj

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp/Wrocław
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 18:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Drżenie nadwozia przy przyspieszaniu


Auto oddałem do warsztatu. Z powodu awarii podnośnika i urlopu mechanika ,który zajmuję się półosiami autko odbieram w piątek.

Okazało się ,że tak jak pisał kolega MarcinQ krzyzak przegubu wewnetrznego był w b. złym stanie , ale ponadto sam przegub już był bardzo wyrobiony.

Co do kosztów. Remont półosi będzie kosztował ok. 300-350zł , zaś sama usługa wawrsztatowa 120 zł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System