Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC60 & XC90 ) Basowe buczenie z tyłu podczas jazdy zanikające na zakrętach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ivan35

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: XC 90, 2,5 l + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 19:46
Temat postu:

Basowe buczenie z tyłu podczas jazdy zanikające na zakrętach


Witam,

Mam od jakiegoś czasu taki problem - podczas jazdy z tyłu zaczyna dobiegać takie basowe buczenie, najlepiej słyszalne przy ok 50 i 90 km /h, podobne do dzwięku samochodu ze sportowym wydechem. Przy pewnej prędkości samochód nawet wpada w lekki rezonans i wibracje.

Co jednak najciekawsze dzwięk ten znika na zakrętach, kiedy samochód jest przechylony w jedną bądź drugą stronę, a kiedy powraca do jazdy na wprost dzwięk momentalnie się pojawia.

Mechanik u którego byłem pierwotnie typował piastę lub łożysko, ew. podporę wału, ale po tym jak sam się przejechał i posłuchał, stwierdził że to raczej nie to i poradził mi żeby podjechać do serwisu Volvo i przejechać się z którymś z pracowników, którzy mają takie sytuacje na codzień i będą najprawdopodobniej wiedzieli co się dzieje.

Spotkał się może ktoś z was z czymś takim ? Jeśli tak, to co to jest ? I gdzie można poza ASO wyleczyć mojego Volviaka? Może ktoś z formumowiczów może polecić jakiś dobry warsztat, najchętniej w Warszawie lub okolicach, gdzie ludzie znają się na rzeczy i nie obdzierają ze skóry ? Wink
_________________
- Pani Halinko, pani wytrze tą szminkę.
- Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 10:09
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Basowe buczenie z tyłu podczas jazdy zanikające na zakrętach


Podnieś tylne koła . Sprawdż luzy piasty . Zdejm koło i okręcaj piastą ,wyrażne przeskoki odczywane na ręce kwalifikują łożyska do wymiany.Nawet przy małych obrotach da się to wyczuć . Felgi aluminiowe potęgują akustykę. Inną potencjalną przyczyną są opony . Ich ranking możesz sprawdzić na własciwych stronach www.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
Jaroooo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VOLVO 850 2.3 TURBO 225kM VOLVO V70 2.3 TURBO 250kM
Piwa: 25/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 22:05
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Basowe buczenie z tyłu podczas jazdy zanikające na zakrętach


sprawdź wydech , może urwał się któryś z wieszaków i dotyka do nadwozia a na zakrętach się odchyla i jest wtedy cicho . pozdrawiam
Powrót do góry
zarko5

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VOLVO XC 90 V8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 17:31
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Basowe buczenie z tyłu podczas jazdy zanikające na zakrętach


Witam, czy udało się ustalić przyczynę tego buczenia ? mam chyba identyczne objawy i też nie mogę zlokalizować przyczyny Sad jeśli rozwiązał Pan problem baaardzo proszę o informację z góry dziękuje
Powrót do góry
Ivan35

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: XC 90, 2,5 l + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 01:54
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Basowe buczenie z tyłu podczas jazdy zanikające na zakrętach


Udało się - okazało się, że była uszkodzona piasta. Wymieniłem ja w ASO - koszt z robocizną w ramach jakiejś akcji dla starszych aut ok 700 zł.

Pozdrawiam.
_________________
- Pani Halinko, pani wytrze tą szminkę.
- Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 01:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC60 & XC90 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

132 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie

VolvoV50

14 900

2006r.

297 200 km

mazowieckie

VolvoV60

99 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System