Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Sonda lambda



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dartyb

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: VOLVO S60 D5
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 21:35
Temat postu:

Sonda lambda


Raz na jakiś czas pojawiał mi się komunikat, że system silnika wymaga serwisu a samochód osiągał obroty max 2500 obr/min. Na drugi dzień komunikat znikał i wszystko było OK. Po wizycie w ASO stwierdzono, że przyczyną błędów systemu silnika jest sonda lambda. Jeśli ją wymienię sam, czy należy samochód podłączyć pod komputer i coś ustawiać?
Volvo s60 2,4 D5 185 KM (przebieg 265 tys. km)
Powrót do góry
_olhav_

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRK/Małopolska
Posiadane auto: S60 D5 205KM 2006, VFR 800 VTEC 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 01:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Sonda lambda


No ładnie powiedzieli tylko to nie załatwia sprawy do końca, bo tam są dwie sondy/czujniki. Tak naprawdę tylko jeden z nich jest sondą lambda ale potocznie o obu się tak mówi. Pytanie, który z nich mieli na myśli.

Oba czujniki są umiejscowione za kolektorem wydechowym, przed katalizatorem, można je zobaczyć pod belką poprzeczną, do której zamocowana jest górna poduszka silnika. Ta większa to sonda lambda, natomiast ta mniejsza w terminologii Volvo nosi nazwę Heated Oxygen Sensor (czujnik ogrzengo tlenu) i do niego właśnie istnieje procedura kalibracyjna. Ja u siebie mam już drugi komplet tych czujników i po wymianie nie wiedziałem, że ten mniejszy czujnik należy kalibrować. Po wykonaniu kalibracji jakiś tydzień później nie zauważyłem absolutnie żadnej zmiany. Nie oznacza to jednak, że nie wykonanie procedury kalibracyjnej nie będzie powodować jakiś problemów - tego nie wiem.

Reasumując: jeśli do wymiany jest duża sonda to możesz to zrobić sam, jeśli mała to trzeba rozważyć kalibrację. Tak czy siak, pamiętaj żeby posmarować gwinty nowych czujników jakąś pastą przeciw zapiekaniu i życzę powodzenia z odkręcaniem z obecnych czujników.
_________________
"różnica pomiędzy teorią a praktyką jest taka, że w teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, a w praktyce jest"
Powrót do góry
dartyb

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: VOLVO S60 D5
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 14:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Sonda lambda


Rzeczywiście _olhav_ masz rację. Mowili o sondzie lambda ale na monitorze komputera diagnostycznego były komunikaty związane z błędami sensora ogrzewanego tlenu, który dawał błędne informacje do zaworu EGR. Zaproponowali wymianę "Sondy lambda" (nie wiem czy również z tym sensorem) i ustawieniem na komputerze diagnostycznym za trochę ponad 1100 zł. Muszę wrócić do serwisu i dokładniej się dowiedzieć. Dziękuję za podpowiedź.
Powrót do góry
Adam676

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: XC90
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 14:04
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Sonda lambda


Czy wymiana sondy pomogła? Czy była to inna przyczyna?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

61 900

2014r.

257 000 km

świętokrzyskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System