Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ziemi100feles

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 14:48
Temat postu:

komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


Witam,
jestem na forum nowy, co w sumie nie najgorzej świadczy o posiadanym przeze mnie egzemplarzu volvo v50 2.0D rocznik 2004. I rzeczywiście - z auta jestem zadowolony, mechanicznie wszystko gra, a naprawy sprowadzają się do standardowych czynności. I byłbym zachwycony, gdyby nie jedna rzecz - eletronika, a w zasadzie powtarzający się błąd, który doprowadził do tego, że powoli dochodzę do wniosku, że konstruktorzy stworzyli bestię posiadającą świadomość i wolną wolę Very Happy
problem dotyczy komunikatu: "awaria układu hamulcowego" co niestety skutkuje nieplanowanym zakończeniem podróży... niestety problem pojawia się coraz częściej, a w ujęciu historycznym sprawa wygląda tak:
- 10.2012 - wywala ni stąd ni zowąd komunikat "awaria układu hamulcowego", problem z uruchomieniem silnika. Przez kilka dni na zmianę - raz odpala, raz nie, hamulce sprawne, abs działa, po usunięciu błędu z pamięci komputera - przez 8 miesięcy (ale niewiele wtedy jeździłem) spokój;
- 06.2013 - powtórka z rozrywki, tym razem na Moście Łazienkowskim Very Happy , po odpięciu klemy odpaliłem i spokojnie dojechałem do pracy - wieczorem wracając dwukrotnie wyskoczył ten sam błąd,więc powrót lawetą - błąd wykasowany i przelutowana płytka ze sterownikami na pompie ABS załatwiają sprawę... do...
- 07.2013 - po przejechaniu ok 2.000 km nawrót choroby - ze względów czasowych błąd wykasowany z pamięci komputera, w międzyczasie naprawa alternatora i wymiana akumulatora, to wystarczyło do...
- dzisiaj (23.08.13), ponownie wystąpił błąd, kilkanaście km od domu w drodze do pracy, po odpięciu klem, w trybie awaryjnym wróciłem do domu... i nie mam już siły - samochód fajny i w zasadzie w pełni sprawny poza tym, że nieraz nie można nim jechać Very Happy
Jeśli ktoś przeżył podobną przygodę ze swoim autem, bardzo uprzejmie proszę o wskazówki - o co tu chodzi i jak się do tego zabrać?
pozdrawiam wszystkich
Rafał
Powrót do góry
mibie

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: V50 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 20:31
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


Witam
Mam to samo co kolega, pojawił się komunikat: "awaria układu hamulcowego", wycieraczki zaczęły chodzić, samochód się zatrzymał. Klemy zdjąłem, poczekałem z 5 minut i ustąpiło. Po roku, czyli jakieś 4 dni temu to samo z tym że dodatkowo pokazał się komunikat anti-skid.
Pojechałem na komputer, alternator ładuje, ale były z nieba wzięte komunikaty, np. brak hamulca nożnego. Powiedzieli mi że moduł CEM. Ale czy oby napewno? Wiem że niskie napięcie, skoki napięcie etc powodują że elektronika wariuje w Volvo. Czy ktoś miał coś podobnego?
Znacie dobrego elektryka/elektronika w Trójmieście?
Pozdrawiam
Powrót do góry
kendziaa

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: volvo, v40, 1, 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 10:51
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


@ziemi100feles łap artykuł może się przyda na przyszłość http://www.moto-uslugi.com/artykul/awarie-ukladu-hamulcowego
Powrót do góry
shtyby00

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ilrandia
Posiadane auto: volvo v50 2.0D 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2016, 16:09
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


Witam...

Ten sam problem...auto wskakuje w tryb awaryjny (wlaczaja sie wycieraczki, auto traci moc, kontrolka abs, komunikat anyskid albo immobiliser).....zmagam sie z tym od tygodni....wszystko zaczelo sie PO regeneracji filtra DPF...

Wymienone swiece zarowe oraz ich przekaznik....taki blad wyskoczyl madrym glowom w salonie Volvo.... Jak kazali tak zrobilem...i dalej [cenzura]....podobno w Volvo wszystkie moduly elektroniczne sa na tej samej wiazce...wiec wyglada to na zabawe w kotka i mysze....bardzo droga zabawe....

Dzis rano znow... tryb awaryjny...odpiety akumulator... i sie naprawilo...na chwile..
podlaczylem OBD i wyskoczyly bledy :

U0121 Lost communication with Anti Lock Brake System ABS Controle Module
P2584 Fuel Additive Control Module Requested MIL Illumination

Ktos...? Cos....?

Pomocy serio Panowie pomocy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoV50

16 900

2009r.

232 000 km

pomorskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System