Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Problem z zegarem i kontrolkami !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r_ysiu

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: VOLVO S60, 2,4 d5, 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lis 2013, 23:23
Temat postu:

Problem z zegarem i kontrolkami !!!


Witam!
Od krótkiego czasu jestem posiadaczem Volvo S60 2,4 d5 z 2002r. Już przed zakupem zegarek elektroniczny latał jak zwariowany do przodu i do tyłu (po jakimś czasie się uspokaja ale nie zawsze), nie da się skasować przejechanych kilometrów. Teraz doszedł problem z kontrolkami: jak włączam zapłon wszystkie kontrolki świecą, po odpaleniu gasnę. Potem już nie świeci kontrolka od hamulca ręcznego, od świateł długich i co najważniejsze nie wiem czy działa kontrolka od oleju i pozostałe. Działa kontrolka od kontroli trakcji bo to udało mi się sprawdzić. Prędkościomierz, licznik, kierunkowskazy działają bez problemów.
Jaka może być przyczyna tego zjawiska i co można z tym zrobić. Myślałem nad kupnem używanego licznika i wymianie, tylko nie wiem czy to będzie działało.
Powrót do góry
kapeluch77

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): S-ów
Posiadane auto: Saab 9-3 TiD
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 22:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z zegarem i kontrolkami !!!


Witam. Z tego co opisujesz wynika że licznik prawdopodobnie miał ingerencje. Wymiana jest możliwa ale musi być taki sam model. Na nalepkach są numery części i po nich spróbuj dopasować inne zegary. Może się okazać że będzie potrzeba dopisania licznika do komputera w aucie.
Niedawno jezdzilem z kolegą za s60 i wlaśnie w Kluczborku podczas
jazdy próbnej pojawiło się na liczniku takie szaleństwo. Niestety nie kupiliśmy tego auta.
Powrót do góry
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 10:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Problem z zegarem i kontrolkami !!!


Może to być objaw standardowego uszkodzenia zegarów wynikającego z wady fabrycznej. Jak umiesz posługiwać się śrubokrętem to zobacz czy pod procesorem na zegarach nie masz wylanego niebieskiego kleju.
http://volvo.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=136284
Jeśli tak to wystarczy wyczyścić i poprawić luty na procku. Pamiętaj tylko koniecznie o odłączeniu akumulatora przed zabawą.

Jeśli przyczyna jest inna to wówczas będziesz musiał się zaopatrzyć w nowe (używane) zegary. Żeby nie było za łatwo to jak kolega wspomniał musisz poszukać identycznych zegarów. Jeśli kupisz od anglika to czeka Cie przełożenie tarczy oraz przeprogramowanie z mil na km. Jeśli założysz inne z auta po lifcie (2003) to nie dość że nie będą działać to będziesz musiał wykasować jeszcze błąd poduszek, który pojawi się po podłączeniu zegarów.
We wtyczce do zegarów nie masz osobnych liniii do prędkościomierza, obrotomierza kontrolek etc, tylko idzie wszystko po 2 przewodach CANa. Reszta przewodów to zasilanie +12V (podtrzymanie zegara, podświetlanie, zasilanie elektroniki).
Pamiętaj tylko żeby aby nie kupić zegarów od manuala jak masz automat i odwrotnie.
_________________
Moje auto: Link
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System