Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) problem z ogrzewaniem i nie tylko



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
galmen

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2,0 td 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 16:39
Temat postu:

problem z ogrzewaniem i nie tylko


Proszę o poradę w sprawie układu chłodzenia w Volvo V40 TD z 1998 r. (90KM). Było super :
aż pewnego dnia został przecięty wężyk prowadzący z chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego co zauważyłem dopiero gdy podczas jazdy gwałtownie skoczyła temperatura (na czerwone !!!!). skróciłem wężyk i jakoś dojechałem do domu z postojami. Ale było już za późno, w zbiorniczku wyrównawczym pojawiły się spaliny i co chwila wyrzucało płyn. Po kilku rozmowach z mechanikami byłem przekonany o usterce uszczelki pod głowicą lub głowicy.
Po rozkręceniu okazało się że faktycznie uszczelka jest uszkodzona. dokonałem wymiany, spaliny się nie pojawiają, temperatura rośnie prawidłowo (jak przed awarią) i utrzymuje się w połowie skali ale długo muszę czekać na ciepłe powietrze z nadmuchu. Wcześniej wystarczało 2-3 km a teraz kilkanaście. To wskazuje na usterkę termostatu. Lecz to nie wszystko. Po uzupełnieniu płynu do wskazanego stanu po kilku minutach jazdy wyrzuca go przez korek i ledwo zakrywa dno w zbiorniczku i taki stan się utrzymuje .
Po obserwacji zauważyłem, że podczas pracy silnika przez kilka minut (na różnych obrotach) jest ok lecz później gwałtownie wpływa do zbiorniczka raczej poprzez wężyk nadmiarowy (muszę to dokładnie sprawdzić) i nie nadąża spływać do chłodnicy lub w ogóle nie spływa. nadmiar się przeleje korkiem i później płyn znika ze zbiorniczka ale co nieco zostaje na dnie.
Co może powodować taki stan (lokalni mechanicy przedstawiają wiele wariantów):
- usterka termostatu
- usterka pompy wodnej
- zapowietrzanie się układu chłodzenia przez nieszczelność na wężach
- usterka głowicy
- ???????
Proszę o poradę co robić czy też od czego zacząć sprawdzanie mając na uwadze ewentualne koszty naprawy.
Powrót do góry
galmen

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2,0 td 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 20:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) problem z ogrzewaniem i nie tylko


nikt nie miał podobnych dolegliwości w aucie?
szkoda bo czekam na poradę.

jednak postanowiłem zacząć od zmiany termostatu i znów pojawił się problem.
kupiłem standardowy termostat do Volva v40 td z 1998 r i nie pasuje
po pierwsze obudowa termostatu jest nierozbieralna (ta część by wyjąć termostat)
nie ma śrub do odkręcania tylko jest klejona.
Po rozbiórce obudowy (nie opiszę w jaki sposób ) i wyjęciu, termostat okazał się mniejszy niż zakupiony standardowy.
oglądałem zdjęcia różnych obudów i wszystkie mają kształt i wygląd taki jak mój i są rozkrecalne.
mam pytanie
czy taka obudowa będzie pasować do mojego volva
czy jest różnica między obudowami w poszczególnych rocznikach volvo v40 np. grubości podpinanych węży, czujników itp.
podsumowując jeśli kupię taką rozbieralną obudowę np z 2001 to będzie pasować do mojego samochodu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie

VolvoV40

67 500

2019r.

78 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie

VolvoS90

125 000

2017r.

210 000 km

mazowieckie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System