Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bordziak

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 23:45
Temat postu:

Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


Z miesiąc temu zauważyłem delikatne terkotanie z okolic silnika w momencie wciśnięcia sprzęgła do połowy. Przy wciśniętym sprzęgle oraz wypuszczonym cisza. Pojechałem z tym do znajomego mechanika, który od lat zajmuje się leciwym VW Polo mojej szanownej rodzicielki. Posłuchał, podrapał się po głowie i powiedział, że to prawdopodobnie łożysko dociskowe ale głowy nie da bo na słuch to można Beethovena wziąć. Powiedział żeby jeszcze trochę pojeździć i jak zacznie jakiś dźwięk się nasilać to wtedy trzeba zdjąć skrzynię biegów i zajrzeć do środka. No i z tydzień temu pojawił się nowy dźwięk przy ruszaniu. Ewidentnie coś tam się kończy. Zrobiłem rozeznanie, poszukałem w necie, znalazłem warsztat specjalizujący się w Volvo. Pojechałem na rozmowę, mechanik potwierdził diagnozę - prawdopodobnie łożysko. I teraz moja prośba do Was o poradę lub ewentualne podpowiedzi. Ponieważ auto ma przejechane 160 000 liczę się z tym, że trzeba będzie wymienić nie tylko łożysko ale też dwumas i tarczę. Mechanik zrobił mi wstępną wycenę:

1. Koło dwumasowe LUK lub SACHS 1150zł(lub oryginał 2500zł)
2. Tarcza sprzęgła+docisk firmy LUK 650zł (lub oryginał 1100zł)
3. Wysprzęglik(łożysko) LUK 600zł
4. Uszczelniacz wału 110zł
5. Uszczelniacz półosi 50-100zł (nie jestem pewien czy będzie osiągalny zamiennik czy tylko oryginał dlatego widełki cenowe)
6. Klocki tył TRW 130zł
7. Robocizna sprzęgło + wymiana klocków 350-400zł

Uszczelniacz półosi i klocki z tyłu będzie robił dodatkowo, do tego standardowy przegląd okresowy przy 160 000 km za ok 500 zł

Co sądzicie o ofercie? Jaką firmę brać? LUK, Sasch a może oryginał?
Dodam, że do tej pory serwisowałem auto w ASO na Puławskiej w Warszawie ale w 8 letnie auto nie za bardzo chce mi się już inwestować w serwisowanie w ASO i poszukałem tańszej alternatywy. Mechanika znalazłem na tutejszym forum, po rozmowie z nim wydawał mi się sensownym człowiekiem więc chyba spróbuję zrobić wszystko u niego.
Wszelkie porady i sugestie z wielkim zainteresowaniem przeczytam. Auto to Volvo V50 2.0D z 2006 roku z przebiegiem 159 880 km.
Powrót do góry
dlugi696

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nidzica
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 163 km 2004r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 20:00
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


Witam. W volvo oryginalnie siedzi komplet sprzęgła firmy Luk także nie przepłacaj kupując niby oryginalnego bo to aby pudełka i napisy na częściach a płacisz dużo drożej. Ja zmieniałem u siebie i był LUK od nowości auta oryginał z napisem Volvo wybitym a ten komplet co kupiłem to tylko sam producent Luk wybity. Cena za robociznę chcą od Ciebie małą bo ja płaciłem 700 zł. Za wysprzęglik tzn łożysko oporowe jak podajesz 600 zł to sporo. Poszukaj całego zestawy to będzie taniej niż każda z tych części osobno. Ostrzegam nie kupuj regenerowanych i mechanik musi mieć przyrząd do ustawienia wstępnego docisku i nie daj się namówić że nie trzeba bo mi też tak wciskali a w serwisie powiedzieli że trzeba i Luk też o tym pisze. Pozdrawiam
Powrót do góry
bordziak

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 02:32
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


Hej.
Dziękuję za odpowiedź. Poczytałem trochę w necie i faktycznie większość opinii jest zgodna z Twoją wypowiedzią czyli że oryginalne sprzęgło Volvo to nic innego jak Luk w fabrycznym pudełku i cena x2.
Patrzyłem też ceny wysprzęglika, faktycznie można znaleźć taniej. Popatrzę też taniej za całym kompletem ale wtedy pewnie mechanik weźmie trochę więcej za montaż, ale spróbuję. Dziękuję też za informację o tym przyrządzie do ustawiania wstępnego docisku, na pewno się upewnię, że gość z tego przyrządu korzysta. Jak już będę po zabiegu i trochę pojeżdżę to podzielę się opinia na temat części i warsztatu.
Powrót do góry
dlugi696

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nidzica
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 163 km 2004r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 07:45
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


Nie ma za co kolego sam długo się w tym temacie rozglądałem. Podpowiem Ci że poszukaj na allegro nawet zdjęcia samego koła dwu masowego do Twojego auta używanego i oryginalnego i przyjrzyj się dokładnie zdjęciu a zobaczysz logo LUK. Mogę Ci podać numer do Pana z pod Krakowa co zajmują się tylko autami marki Volvo i od niego kupiłem cały komplet sprzęgła LUK nowiutki z 2-letnią gwarancją. Oto numer 798 77 57 23 warto zapytać. Na wysprzęgliku oryginalnym jest wybita firma FTE a nie LUK i taka była też w tym komplecie co kupiłem od tego Pana. W moim przypadku ciężko wchodził bieg pierwszy i wsteczny, gdy w czasie ich wrzucania się odwróciło głowę na bok przez szybę było widać jak auto lekko drgneło czyli źle wysprzęglało a teraz po wymianie jak ręką odjął. Gaś i zapalaj swoję autko zawsze ze wciśniętym sprzęgłem a dwu masa dłużej wytrzyma. Pamiętaj aby dobrze Ci komorę skrzyni wyczyścili i wałek sprzęgłowy lekko przesmarowali. Jest dużo pracy przy wymianie bo trzeba silnik opuszczać i cały spód auta rozbierać. Mi zrobili to w 11 godzin łącznie także na drugi dzień już śmigałem Very Happy . W autach naszych docisk posiada automatyczną regulację sprzęgła tzn. pierścień osadzony na trzech sprężynkach który w stosunku do zużycia tarczy podciaśnia siłę docisku co nie powoduje spalenia tarczy oraz uszkodzenia koła dwu masowego a w efekcie końcowym holowania auta. Dlatego dopilnuj kolego żeby mieli ten przyrząd i się na tym znali bo po kilkunastu tysiącach km żeby Ci się nie spaliło nowe sprzęgło. Po odłączeniu w naszych autach przewodów przy silniku komputer wyrzuca błędy dlatego pamiętaj że zawsze zanim coś odłączymy to pierwsze co to akumulator a ominiemy podłączanie auta pod komputer i kasowanie błędów za co sobie cenią ładnie za parę minut. Jeżeli byś zmieniał olej w skrzyni to tylko pełen syntetyk 75W80. Pozdrawiam
Powrót do góry
bordziak

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 11:49
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


No to jestem po zabiegu. Wymieniłem wysprzęglik (zaczął już bardzo hałasować), tarczę sprzęgła i koło dwumasowe. Auto chodzi super, sprzęgło bierze wyraźnie wyżej no i nic nie huczy i nie hałasuje. Wszystkie podzespoły są firmy Luk z 2 letnią gwarancją. Oglądałem stare części, które mechanik mi wymontował: wysprzeglik prawie w rozsypce, tarcza sprzęgła jeszcze mogła posłużyć, chociaż widać po niej było te 160 tys przebiegu, koło dwumasowe też kwalifikowało się do wymiany (miało duże luzy). Do tego doszła wymiana uszczelniacza wału (tył) i półosi i wymiana oleju w skrzyni biegów. Mechanik wymienił też odboje amortyzatorów z tyłu i klocki hamulcowe z przodu i z tyłu. Zrobiłem też przegląd okresowy. Zajęło to wszystko półtora dnia ale jestem zadowolony i warsztat chyba mogę polecić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 11:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krizan

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDi 2010; Kia Ceed 1,6 Pb
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 19:52
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


No to powiedz gdzie robiłeś.
Powrót do góry
aarek94

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mokotów
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 11:12
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


Poleciłbym Ci sklep internetowy autogutti.pl
Myślę że cenowo będzie wyglądało to lepiej niż w warsztacie czy w sklepie lokalnym Ci wycenili te części. Ja tam zacząłem kupować części do swojego wozu i jak na razie jestem zadowolony. Szybka wysyłka i czas dostawy. Duże dostępności zamienników i trafia się dużo oryginałów. Na chwilę obecną sklep jak najbardziej na plus Wink
W razie jakichś wątpliwości jeśli nie wiesz czy coś będzie pasowało dzwonisz i pytasz a oni Ci dobierają że ma pasować Wink ostatnio tak miałem z tarczami na przód bo było kilka typów, różne średnice i mi dobrali i pasowało wiec chłopaki znają się na robocie i są pomocni Smile
Powrót do góry
bordziak

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2016, 17:37
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Sprzęgło, dwumasa, łożysko oporowe


Krizan napisał:
No to powiedz gdzie robiłeś.

Poszukaj Volvo Lubowicki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

67 500

2019r.

78 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System