Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 11:37
Temat postu:

Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Witam Was serdecznie. Posiadam Volvo s40 2.0 benzyna+lpg. Mam z tego, co wyczytałem uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Ubywa mi bardzo szybko litr płynu chłodzącego, a chyba przybywa oleju w silniku. Dobrze kombinuję z tą uszczelką? Czy te objawy mogą też świadczyć o pęknięciu głowicy? Jak to odróżnić?
Teraz drugie nurtujące mnie pytanie: Wyjąłem termostat (nowy), bo się grzał. Jest niby ok., nawet ogrzewanie działa. Jednak ogrzewanie działa na wolnych lub niskich obrotach, gdy jadę, czy trzymam auto na ok. 2000 obr. i wyżej, ogrzewanie ginie (wieje chłodem w środku), gdy puszczę z obrotów, po jakimś czasie wraca ogrzewanie. Co to może być? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich. Smile
Powrót do góry
Mikuś

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mosina/wielkopolskie
Posiadane auto: Volvo V70 2.5 AWD 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 15:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Jeżeli płyn dostaje się do oleju to na korku oleju powinno być ''masło''. Bez zdjęcia głowicy trudno wyrokować - ale dalsza taka jazda może załatwić głowicę. Termostat możesz mieć dobry, ciśnienie z cylidrów wypycha wodę z głowicy i nagrzewnicy i dlatego się przegrzewa.
Powrót do góry
gadu-gadu
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 20:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Zdaję sobie z tego sprawę, więc nie jeżdżę autem. Powie w ten sposób, że gdy dbam o obroty typu do 1500 obr. , nie przegrzeje się i jest ciepełko w środku. Głównie chodzi mi o to, czy poza zabawą z głowicą, czeka mnie jeszcze coś (np nagrzewnica zapchana, czy coś)?
Odnośnie masła nie ma go ani na korku od wlewu oleju, ani na korku od zbiorniczka wyrównawczego.
Jest jeszcze taki objaw, że mam wrażenie, że dymi na biało, ale pewien nie jestem ,bo jest zimno, więc i tak dymi. Dzięki za odp. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
_________________
Samolot, a nie samochód... Smile
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 00:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Mikuś napisał:
. Bez zdjęcia głowicy trudno wyrokować - ale dalsza taka jazda może załatwić głowicę. Termostat możesz mieć dobry, ciśnienie z cylidrów wypycha wodę z głowicy i nagrzewnicy i dlatego się przegrzewa.


Potwierdzam uszczelka pod głowicą.Możesz to potwierdzić robiąc test chemiczny na obecność spalin w układzie chłodzenia. Po zdjęciu głowicy musisz ją oddać do specjalistycznego zakładu w celu sprawdzenia na mikropęknięcia , bo możesz się później rozczarować a splanowanie powierzchni to na 100%

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 04:21
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Ok. Dzięki za porady. Czy może mi ktoś powiedzieć, jaki może być koszt całkowity tej całej operacji? Tzn. części, planowanie, sprawdzenie szczelności w zakładzie? Bez robocizny, bo sam bym to robił.
Czy ta uszczelka może być też przyczyną, że jeden wąż od nagrzewnicy (w komorze silnika) jest gorący, a drugi zimny?
_________________
Samolot, a nie samochód... Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 04:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 21:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


W stolicy to pewno ceny wysokie a na prerii to sprawdzenie szczelności i planowanie koło stu dwudziestu talarków + może jakieś uszczelniacze czy zawory bo trzeba to zrobić raz a porządnie to jakieś ze 450 talarków.Do tego uszczelki itd. dowiesz się najlepiej w sklepie. No a stolica to może razy 3?
Uszkodzona uszczelka zapowietrza układ i dlatego jeden wąż zimny a drugi ciepły.Co nie znaczy że nagrzewnica jest w pełni sprawna więc po zdjęciu głowicy warto ją przelać gorącą wodą i sprawdzić drożność.Tylko nie zostaw w nagrzewnicy wody bo ci może zamarznąć i kicha to nie wystaw wozu na - lub przelej koncentratem płynu.

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 04:48
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Ok.! Serdeczne dzięki za pomoc wszystkim. Policzę koszta, uzbieram gotówki i zabieram się do roboty. Smile
Tak przy okazji, może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć obieg płynu chłodzącego przez silnik itd. Płyn dostaje się do silnika, ale którędy, a potem prawidłowo powinien otworzyć się termostat i puścić płyn na chłodnicę i co dalej? Bardzo mnie ciekawi ten układ, a się trochę pogubiłem.
_________________
Samolot, a nie samochód... Smile
Powrót do góry
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 04:44
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Tak jeden wąż zimny, a drugi gorący, tylko, że po ostatnim nalaniu płynu już za Chiny nie ma wcale ogrzewania, a wcześniej, jak pisałem było? Czy to cały czas tylko uszczelka? Pozdrawiam i przepraszam za marudzenie, ale chciałby wiedzieć wszystko zanim się wezmę za tę mało przyjemną robotę. Wink
Powrót do góry
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 09:31
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Czy tylko uszczelka pod głowicą do wymiany?


Słuchajcie, jeszcze jeden dziwny przypadek mam. Wymieniałem chłodnicę, bo ciekła, założyłem drugą i było ok., aż dziś zauważyłem (po nocy), że u dołu zaczyna pomału ciec? O co chodzi?
_________________
Samolot, a nie samochód... Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoV40

66 900

2017r.

147 815 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System