Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Sporadyczne drgania przechodzace na nadwozie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ricavolvo

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo S60 2.0T 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 11:13
Temat postu:

Sporadyczne drgania przechodzace na nadwozie.


Witam. Poniewaz jestem nowym forumowiczem byc moze przeoczylem interesujacy mnie temat- problem wiec z gory przepraszam. Dotyczy on drgan nadwozia przy wyzszych predkosciach. Czytalem tu rozne rozwiazania: polosie, poduszki silnika...nawet gdzies problem ze skrzynia biegow sie pojawil. Problem z tym, ze zeden z opisow nie pasuje do mojej awarji. Po prostu u mnie te drgania nie wystepuja permanetnie przy predkosciach rzedu 100 w gore tylko od czasu do czasu. Roznie co 50, 100 km trudno to okreslic. Przejade tak z tymi drganiami 1-2 km pokombinuje z obciazeniem silnika dajac "w deche" czy wyrzucajac na luz i problem znika jak reka odjal. Za x przejechanych kilometrow znowu sie pojawia na jakis czas. To wyglada tak jakby na ten czas weszlo cos w bieznik opony i czuje sie jakby auto jechalo po nie rownej nawierzchni chociaz to autostrada;-). Jak to zauwazylem pierwszy raz zobaczylem tez gumowy(jakby starta guma) pyl na silniku pod gorna poduszka. Czy to faktycznie moze byc jej wina, a moze tez innej ktorej jeszcze nie sprawdzalem. Tylko czy zuzycie poduszek nie powodowalo by tych objawow caly czas, a nie jak u mnie raz na jakis czas? Moze ktos spotkal sie z podobnymi objawami? Prosze o pomoc:-)
Powrót do góry
dlugi696

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nidzica
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 163 km 2004r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 08:27
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Sporadyczne drgania przechodzace na nadwozie.


Witam. Może być przyczyną górna poduszka silnika. Dodając gazu drgania znikają bo bardziej ją obciążasz dociskając a puszczając gaz ją odciążasz i te zależności mogą być od tego jak się silnik układa. Także powinny być reakcje przy hamowaniu. Pozdrawiam
Powrót do góry
ricavolvo

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo S60 2.0T 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 16:32
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Sporadyczne drgania przechodzace na nadwozie.


Dziekuje za porade. Wczoraj w wolnej chwili rozkrecilem wlasnie ta gorna poduszke i okazalo sie ze guma ma taki luz ze mozna ja praktycznie wyjac z aluminiowego odlewu co chyba nie powinno miec miejsca. Jadac zwrocilem takze, ze objaw drgan wystepuje takze wlasnie przy hamowaniu. Wczesniej myslalem, ze to wina tarcz hamulcowych ktore takze prosza sie o wymiane. Przy okazji ogledzin stwierdzilem takze luz prawej polosi. Wystepuje wyrazny metaliczny stuk w okolicy podpory przegubu. Niestety nie dysponuje podnosnikiem czy kanalem, a "wczolgiwanie" sie pod samochod stojacy na na zwyklym seryjnym podnosniku jest zbyt ryzykowne Wink)) Zatem w pierwszej kolejnosci wymienie gorna podyszke- na oryginalna rzecz jasna bo o kiepskich podrobkach juz tu na forum sie naczytalem:-). Jeszcze raz wielkie dzieki:-)
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 11:34
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Sporadyczne drgania przechodzace na nadwozie.


Jak drganie nie przejdzie to sprawdź końcówki drążków. ja tak miałem jak były luzy i koło wpadało od czasu do czasu w rezonans, zmieniałam mocno prędkość albo zatrzymywałem się i dopiero wtedy przechodziło na jakiś czas do puki znowu nie wpadło w rezonans. Uczucie tych drgań i odgłos to coś takiego jakby jedno koło nagle stało się stalowe i nie tłumiło faktury asfaltu.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoXC 60

134 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoV50

23 900

2012r.

232 198 km

mazowieckie

VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV60

33 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System